Samsung Google Kilidi Kaldırma – FRP Kaldırma

Android telefonlarda formatlama (resetleme ya da fabrika ayarlarına dönme) işleminden sonra, format öncesinde kullanılan Google hesabına erişebiliyor olmanız gerekiyor. Eğer bu hesaba erişiminiz yoksa FPK kilidi devreye giriyor. Yani, format sonrasında Samsung ve diğer Android telefonlarda Google hesabına giriş yapmanız isteniyorsa, bu hesaba giriş yapamıyorsanız ve telefonu kullanamıyorsanız bu içerik tam size göre!

Özellikle Samsung telefonlarda yaşanan bu durum pek çok Android telefonlarda görülmektedir. Telefonu sıfırladıktan sonra tekrar kurmaya çalıştığınızda sizden önceki Google hesabınıza giriş yapmanızı ister. Eğer bu hesabı bilmiyorsanız ve erişemiyorsanız telefonu tekrar kullanamazsınız. Ta ki FRP kaldırma işlemini yapaman kadar…

Google Kilidi – FRP Nedir?

Google, telefonların çalınmasına karşın FRP kilidini geliştirmiştir. Bir telefonu ele geçiren saldırganlar, bu telefonu formatlayıp (sıfırlayıp ya da fabrika ayarlarına dönüp) kullanabiliyordu. Fakat FRP kilidi sayesinde artık eski Google hesabına erişmeden telefonu kullanmak zorlaşıyor.

Bu bir güvenlik önlemidir ve genellikle çalınma, kaybolma durumlarına karşı geliştirilmiştir. Yine de kullanıcılar kendi telefonlarını sıfırladığında eğer Google hesaplarına erişemiyorlarsa telefonlarını kullanamayabiliyor. Böyle durumlarda ise Samsung FRP kaldırma işleminin yapılması gerekiyor. Diğer telefonlarda da görülen bu sorun aslında Google Bypass, FRP Bypass ya da Google Hesabı Senkronizasyon Sorunu olarak ifade edilebiliyor.

Samsung FRP Kaldırma Nasıl Yapılır?

Birkaç farklı yöntem ile Samsung telefonlarda Google kilidi yani FRP kilidi kaldırma mümkündür. Biz bu işlemler için UnlockGo aracını öneriyoruz. Aracı incelemek için iToolab UnlockGo Android – En Kolay Samsung FRP Kilidi Kaldırma Aracı bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

UnlockGo ile Google FRP Kilidini Kaldırma Adımları

Google hesabını unutup fabrika ayarlarına dönderdiğiniz Samsung telefonunuzun FRP kilidini (Google kilidini) kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin…

Adım 1: Samsung Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın

Windows içinMacOS için
Samsung Google Kilidi Kaldırma - FRP Kaldırma

İlk olarak yukarıdan, bilgisayarınızın işletim sistemine göre UnlockGo programını indirin ve yükleyin. Samsung telefonunuzu orijinal veri kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. UnlockGo programını çalıştırın ve Google Kilidini Kaldır (FRP) özelliğini seçin. Devam etmek için “Başlat” düğmesine tıklayın.

Samsung Google Kilidi Kaldırma - FRP Kaldırma
Samsung Google Kilidi Kaldırma – FRP Kaldırma

Adım 2: FRP Kilidini Kaldırmak için Seçim Yapın

Bu bölümde Android sisteminize bağlı olarak farklı kilit açma seçenekleri arasından seçim yapın. Android 5-13’teki Samsung FRP kilitlerini 3 dakikada kaldırmanıza olanak tanıyan yenilikçi bir yöntem olan ilk seçeneği denemenizi önemle tavsiye ederiz. Devam etmek için İleri’ye tıklayın.

Adım 2: FRP Kilidini Kaldırmak için Seçim Yapın
Adım 2: FRP Kilidini Kaldırmak için Seçim Yapın

Videolu Anlatım

Eskiden bu süreç nasıl işliyordu?

Daha önce Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu başlıklı yazımızda eski bir anlatım mevcut. Alternatif yöntemler ile Google hesabı kilidini kaldırmak mümkündü. Fakat artık oradaki yöntemler geçersiz kaldığı için böyle yenilikçi bir içerik yayınlamaya karar verdik.

Bu Yöntem Samsung Tabletlerde Çalışıyor Mu?

Evet, Tablet ve telefonlarınızdaki Samsung FRP kilidi, Google hesabı kilidi sorunlarından buradaki bilgiler ile kurtulabilirsiniz. Eğer unuttuğunuz bir Google hesabı şifresi varsa da Gmail Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Sonuç

Güvenlik amacıyla geliştirilen bazı özellikler, kullanıcı deneyimini olumsuz da etkileyebiliyor. Telefonlarımız başkalarının eline geçtiğinde doğrudan çalışabiliyor olmamalı. Mümkün mertebe telefonu kullanamıyor olmalılar. Üreticiler bu sebeple FRP gibi çözümler üretiyorlar. Samsung FRP kilidini açmak ve Google kilidini kaldırmak için bu içerikteki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Format sonrası Google hesabı sorunu nasıl çözülür?

Android telefonlarda formattan sonra (sıfırlamadan, fabrika ayarlarında dönme işleminden sonra) eski Google hesabınıza giriş yapmanıza giriş yapmanız istenebiliyor. Eğer Google hesabınızın şifresini bilmiyorsanız telefonu kullanamıyorsunuz. Bu sorunu çözmek için bu içerikteki tariflere uymanız gerekir. FRP Bypass olarak geçen bu işlemin nasıl yapıldığı içeriğimizin detayında mevcuttur.

Samsung telefonumu sıfırladıktan sonra Google hesabımı bulamıyorum

Eğer önceki Gmail (Google) hesabınızı bulamıyorsanız ve şifresine erişemiyorsanız yeni bir Google hesabı ile telefonunuzu açmanız gerekir. Fakat öncesinde mevcut hesap ile telefonun bağlantısını koparmak, yani FRP Bypass işlemini yapmanız gerekir. İçeriğimizde bunun nasıl yapıldığını sizlere aktarıyoruz.

Samsung FRP Bypass nasıl yapılır?

UnlockGo adlı araç ile Samsung FRP Bypass işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. İçeriğimizin detaylarında bun işlemlerin nasıl yapıldığıyla ilgili basit birkaç adım bulunuyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Samsung Google Kilidi Kaldırma – FRP Kaldırma” üzerine bir yorum

Yorum yapın