MARVEL Karakterleri: En Sevilen ve En iyi Karakterler ✔️ 2023

Marvel karakterleri, zaman içinde tüm dünyada büyük bir popülerlik kazanan karakterler olmuşlardır. Öyle ki, Marvel serisinin neredeyse bütün filmleri tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri arasına girmeyi başarmıştır.

Çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nden olmak üzere Marvel karakterlerinin neredeyse her biri dünyanın her bir yanından Google’da en çok aratılan kelimeler listesine girmiştir. Bu kadar büyük bir kitleye hitap eden Marvel filmleri ve karakterleri, gün geçtikçe popülerliğini artırmaya devam etmektedir. 

marvel karakterleri
marvel karakterleri

Marvel karakterlerine bakacak olursak, Marvel Comics’in aslında 7.000’den fazla karakterden oluşan devasa bir kütüphanesi olduğunu görürüz. Marvel, karakterlerinin çoğunu büyük ekranda öne çıkarmak istiyor gibi görünüyor. Marvel karakterleri, iyi veya kötü olmakla birlikte kadın ve erkek olarak da ayrılabilir. 

Marvel karakterlerinin beğenilirliğiyle ilgili yapılan istatistiklere bakacak olursak, Spider-Man en çok ilgi gören süper kahraman olacaktır. Tam 57 ülkede ilk sırada yer alan Spider-Man’in peşinden Iron Man, Kaptan Amerika ve Thor’un geldiği görülüyor. Listenin devamında ise kadın süper kahramanların oldukça popüler olduğu söylenebilir. En sevilen Marvel karakterleri hakkında daha çok bilgiye sahip olmak isterseniz, yazımızın devamını okuyabilirsiniz!  

1. Spider-Man

Spider-Man
Spider-Man

Gerçek adı Peter Parker olan lise öğrencisi bir gencin örümcek adama dönüşmesiyle hikayesine başlayan bu karakter, özellikle gençler ve çocuklar  tarafından oldukça sevilmektedir. Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldıktan sonra örümcek adama dönüşen Peter ParkerMarvel filmlerinde Dünya’yı felaketlerden kurtaran iyi bir karakter olarak betimlenmektedir.

2. Iron Man (Demir Adam)

Iron Man (Demir Adam)
Iron Man (Demir Adam)

Gerçek ismi Tony Stark olan çok sevilen karakterimiz, manyetik alan jeneratöründen yararlanarak kendine demirden bir zırh yapmıştır. Marvel filmlerinin gözde kahramanlarından olmuştur. Komikliği ve alaycılığıyla dikkatleri üstüne çeken zıpır karakterimiz, filmlerde iyi bir karakter olarak bilinip sevilmektedir.

3. Kaptan Amerika

Iron Man (Demir Adam)
Kaptan Amerika

Aslında ABD için askerlik görevini yapan Steve Rogers, hikayeye göre deneysel bir serumla fiziksel olarak çok büyük bir güç kazandıktan sonra dondurulmuş. Günümüzde çözülmeyi başaran kahraman askerimiz herkes tarafından bilinip oldukça sevilmektedir. Kusursuz fiziksel gücü ve Amerika bayrağı taşıyan motifleri olan zırhıyla dünyayı kötülüklerden koruyan iyi bir karakter olarak bilinmektedir.

4. Thor

Thor
Thor

Aslında şimşek tanrısı olan Thortanrıların tanrısı Odin’in oğullarından biridir. Her zaman iyi oğul olarak tanınıp sevilen karakterimizi bu kadar güçlü yapan ise her daim taşıdığı çekicidir. Kendisinden başka kimsenin tutup kaldıramadığı çekici, onu diğer kahramanlar arasında oldukça güçlü bir konumda tutmakta. Filmlerde üstün yeteneklere sahip olan kardeşi Loki ile olan atışmalarına şahit olduğumuz Thor, iyi bir karakter olarak dünyayı koruma görevi üstlenen diğer kahramanlarımızdandır.

5. Black Widow

Black Widow
Black Widow

Gelelim kadın süper kahramanlarımıza! Aslında Rus bir casus olan Natasha Ramanova’yı ilk filmlerinde Iron Man’e karşı savaşırken izliyoruz. Sonrasında Amerika’ya kaçıp “Avengers” ekibine katılan Natashabiyoteknolojik güçlendirmelerle süper kahraman olmayı başarmıştır. Bileğinde elektrostatik enerji dalgaları saçan bir silahı olan Black Widow, dünyayı kötülüklerden korumaya yemin etmiş karakterlerimizdendir.

6. Kaptan Marvel

Kaptan Marvel
Kaptan Marvel

Marvel sinemasına en son katılan süper kahramanımız olan Kaptan Marvel, aslında eski bir ABD Hava Kuvvetleri pilotudur. Daha sonradan kan nakli yapılan Marvel, yarı insan yarı süper kahraman olmuştur. Gücünü sonsuzluk taşından alan kadın kahramanımız Kaptan Marvel, galaksiyi korumaya ant içmiş gibidir adeta! Filmin sonlarına doğru ne kadar güçlü olduğunu gösterip bütün beğenileri üstüne çekmeyi başaran karakterimizin diğer filmleri de merakla beklenmektedir.

7. Loki

Loki
Loki

Loki başkalarıyla telepatik olarak bağlantı kurabilir ve onların anılarını görebilir, nesnelerin gücünü kendisine aşılayabilir bu sayede büyü gücünü sürekli artırır. Moleküler boyutta değişimler, biçim değiştirme gibi daha bir çok insan üstü güçlere sahiptir. Loki’nin düşmanlarını belirlemek zor olsa da bu karakterimiz Thor’un en azılı düşmanıdır.

Ayrıca Kaptan Amerika, Iron Man, Hulk, Hawkeye, Black Widow, Thor ve daha sonra Falcon, Vision ve Scarlet Witch gibi Dünya’nın koruyucuları olarak bilinen Yenilmezler, Loki’nin planları için tehdit oluşturuyor.

Tüm marvel karakterlerine ulaşmak isterseniz Marvel resmi sitesinin Karakterler sayfasına göz atabilirsiniz. Marvel filmlerine alternatif olarak iyi vakit geçirmek isterseniz, en iyi hacker filmleri ve en iyi dövüş filmleri listemizi inceleyebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın