Genel

Klavyede olmayan emojiler nasıl bulunur? ✔️

Akıllı telefonların klavyesinde emojiler bulunur. Buradaki emojiler bazen kısıtlı gösterilebilir ya da buradaki emojiler bizim ihtiyacımızı karşılayacak çeşitlilikte olmayabilir. Bu gibi durumlarda klavyede olmayan emojiler bulunmaya çalışılır. Neyse ki bu rehberde size klavyenizde olmayan emojileri nasıl bulabileceğinizi anlatıyor olacağız.

Telefonlarımızda bulunan klavye emojileri, telefonumuzdaki işletim sistemine ve işletim sistemi sürümüne göre değişiklik gösterdiği gibi telefonumuzdaki aktif emoji klavyesine göre de değişir. Yani üç farklı şekilde emoji kütüphanesine sahip olabiliriz.

Klavyede olmayan emojiler nasıl bulunur?

Bu üç farklı emoji klavyesi ile farklı emojileri kullanabiliriz. Öncelikle telefonunuzdaki emoji klavyesinin ne olduğunu, daha sonra ise hangi emojilerin eksik ve gizli olduğunu bularak klavyede olmayan emojilerin nasıl bulunduğu konusuna geçebiliriz.

İlgili İçerik: Klavyede olmayan semboller nasıl bulunur?

Android Emoji Klavyesi ile klavyede olmayan emojiler kullanın!

Android telefonlarda emoji klavyesi seçeneği iOS telefonlara nazaran daha fazladır. Bu yüzden klavyenizde olmayan emojileri ekleyebileceğiniz bir uygulama önerisinde bulunmak istiyoruz.

Android Emoji Klavyesi ile klavyede olmayan emojiler kullanın!

Emoji keyboard-Themes,Fonts adlı uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulama ile 5000’den fazla emojiye ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Eğer Android telefonunuzda bulunan klavyeden memnun değilseniz ya da klavyenizde emoji ikonları yer almıyorsa Dil ve Giriş ayarlarından telefonunuzun klavyesine emoji ekleyebilirsiniz.

iOS emoji klavyesi ile klavyede olmayan emojiler kullanın!

iPhone telefon ve iPad tabletlerde de emoji klavyesi uygulamaları bulunur. Bu uygulamalar sayesinde klavyenize ek emojiler ekleyebilirsiniz.

iOS emoji klavyesi ile klavyede olmayan emojiler kullanın!

iOS emoji kitaplığındaki emojiler neredeyse aynıdır ve tüm MacOS ve iOS çalıştıran cihazlarda aynı görüntüye sahiptir. Android tarafındaki emojiler biraz daha farklı görülebilir. Bunun sebebi iOS geliştiricilerinin kendi emojilerini tasarlamasıdır.

iOS cihazlarınız için emoji klavyesi kullanmak isteyenler ve klavyede olmayan emojiler için ek çözüm arayanlar için birkaç uygulama bulunur. Bu uygulamalardan biri Emoji – Keyboard adlı uygulamadır. Ek emoji ihtiyacınızı karşılamak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

iPhone Klavye Emoji Ayarları

iPhone telefonlarınızda emoji klavyesi ayarlarına Ayarlar > Genel > Klavye yolundan ulaşabilirsiniz. Buradaki ayarlar sayesinde emojiler ve memoji çıkartmalar etkinleştirilebilir.

iPhone Klavye Emoji Ayarları

Eğer emojiler klavyenizde görünmüyor ise Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler – Yeni Klavye Ekle diyerek yeni bir emoji klavyesi oluşturabilirsiniz.

Windows bilgisayar klavyesinde emoji kullanımı

Eğer emojileri Windows bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız Windows tuşu + . (nokta) kısayolunu kullanabilirsiniz. Win + . olarak da ifade edilebilir. Eğer bu tuş kombinasyonunu yaparsanız ekranın bir köşesinde klavye paneli açılacaktır.

Windows bilgisayar klavyesinde emoji kullanımı

Böylece tüm klavyede olmayan emojiler hakkında bilgi vermiş olduk. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapabilirsiniz.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.