Başlangıç Windows İnternetsiz Radyo Dinleme Programı İndir

İnternetsiz Radyo Dinleme Programı İndir

0

İnternetsiz radyo dinleme, sinyal göndererek iletişim sağlama üzerine tasarlanan mobil cihazlarda olduğu gibi bilgisayar üzerinden de herhangi bir internet erişimine ihtiyaç duymadan radyo dinleyebilme isteğiyle araştırılmaktadır. Böylelikle internet erişiminin mümkün olmadığı mekânlarda müzik dinlemek mümkün olmaktadır.

İnternetsiz radyo dinleme
İnternetsiz radyo dinleme

İnternet her geçen gün dünya ülkelerine yayılımını sürdürmektedir. Var olan ülkelerde ise kullanımlar artmaktadır. İnternet kullanım alışkanlıkları artmakta, erişim imkânı olmadığı anlarda rahatsızlık duyulmaktadır. İnsanların yaşantısının bir parçası haline gelmektedir. İnternet olmayınca hem küresel anlamda hem de ülkesel anlamda gelişmelerden uzak kalınmaktadır. Aynı zamanda insanın ruhunu dinlendiren, farklı duygularını hareketlendiren müziklerden de uzak kalınmaktadır. İnternet erişiminin olmamasının yanına bir de televizyonsuzluk eklendiği zaman radyoya yönelimler artmaktadır. Bulunduğu ortamda kullanabileceği bir bilgisayar bulunan kişiler internetsiz radyo dinleme şansını elde etmek istemektedir. Böylelikle alışkanlık seviyesine gelen internetin yokluğunu daha az hissettirmek amaçlanmaktadır.

İnternetsiz Radyo Dinleme Mümkün Mü?

Radyo, baz istasyonundan gelen sinyaller doğrultusunda yayın yapabilen bir iletişim aracıdır. İnternet erişimi olmadan radyonun dinlenebilmesi için öncelikle kuvvetli bir sinyal alıcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Sinyal alıcı görevini üstlenecek olan aparatın uygun bir yere konumlandırılması gerekmektedir. Aksi takdirde sinyal kalitesi düşük olacağı için kaliteli bir dinleme deneyimi elde etmek mümkün olmayacaktır. Bilgisayar üzerinden radyo dinleyebilmek için öncelikle bir internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet bağlantısı olmaması durumunda ise FM radyo kartını olması gerekmektedir. FM radyo kartının bulunmadığı bir bilgisayarda internet bağlantısı olmadan radyo dinleyebilmek mümkün değildir. Bu sebepten ötürü internetsiz radyo dinleme programı arayan kullanıcıların olumsuz sonuç alacağını bilmesi gerekmektedir.

tv radyo kartı
tv radyo kartı

Ülkemizdeki bilgisayarların çoğunda FM radyo kartı bulunmamaktadır. Özellikle eski dönemlerde radyoya rağbet daha fazla olduğu için, eski olarak nitelendirilebilecek bilgisayar kasalarında FM radyo kartına nadir de olsa rastlanmaktadır. Son dönemlerde üretilen gerek masaüstü bilgisayarlarda gerekse dizüstü bilgisayarlarda FM radyo kartı yer almamaktadır. Çok fazla talep olmamasından dolayı da teknoloji mağazalarında veya internet sitelerinde satışı pek yapılmamaktadır. Yabancı kaynaklı bazı sitelerde bulmak mümkün olsa da, yeni nesil bilgisayarlarla uyumlu olmama ihtimalleri bulunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren bazı alışveriş sitelerine bakıldığında TV ve FM radyo kartlarının birlikte satıldığı görülebilmektedir. İkisinin bir arada satılıyor olması, fiyatın yükselmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden pek fazla tercih edilmemektedir. Yüksek ücretler ödemek yerine alternatif olabileceği düşünülen yöntemlere yönelim olmaktadır. Yine de TV ve Radyo kartını bir arada almak isteyenler için yukarıdaki resimdeki ürünün araştırılmasını tavsiye ederiz. Benzeri ürünleri de satın almak mümkündür.

İnternetsiz Radyo Dinleme Programı İndir

Bakıldığında direkt olarak internetsiz radyo dinleme imkânı sunan bir program olmasa da çeşitli yollarla FM radyonun dinlenebilmesi mümkündür. Çoğunlukla olumsuz sonuçlar alınsa da denemekte yarar bulunmaktadır. Bu kapsamda izlenmesi gereken izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Bilgisayarınızın internet tarayıcısını başlatınız.
  • Google arama motorunu kullanarak “BlueStacks” tablet emülatörünü indiriniz.
  • Emülatörü kurunuz. Bilgisayarınız yüksek performansa sahip değilse, emülatör biraz yavaş çalışabilir. Çok kasıyor ise kasmayan emülatörlerden birini deneyebilirsiniz.
  • Android işletim sistemli bir cep telefonu bulunuz. Ve Google Play Store üzerinden “meher” firmasının üretimi olan “APK Çıkarıcı” uygulamasını indiriniz.
  • Uygulamayı açınız.
  • Uygulamanın ana ekranında, telefonunuzda bulunan uygulamalar listesi yer alacaktır. Liste içerisinden FM Radyo uygulamasını bulunuz. Uygulamanın isminin üzerine tıklayınız.
  • Tıkladıktan sonra bir APK dosyası oluşturulacaktır. Oluşturulan APK dosyasını bilgisayarınıza aktarınız.
  • Sonrasında BlueStacks emülatörünü açınız.
  • Emülatörün sağ alt kısmındaki “APK Yükle” butonuna tıklayınız.
  • Bilgisayara aktardığınız FM Radyo APK dosyasını seçiniz. Ve tablet emülatörüne yüklenmesini sağlayınız.

Alternatif bir FM Radyo uygulaması isterseniz Android internetsiz FM Radyo APK indir başlıklı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Eğer bilgisayarınız emülatör çalıştırmak için yeterli özelliklere sahip değilse kasmayan android emülatörleri tercih etmeniz gerekir.

Bir telefon niteliğinde kullanmayı hedeflediğiniz tablet emülatörünün içerisine yüklenen FM radyo uygulamasını açınız. Her cep telefonu modelinin farklı bir FM radyo uygulaması bulunduğundan ötürü, alınan sonuçlar farklılık göstermektedir. Bazı uygulamalar, tablet emülatöründe başarılı şekilde çalışırken bazı uygulamalar çeşitli hatalar verebilmektedir.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!