Başlangıç Internet İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

0

İnternetsiz televizyona internet nasıl bağlanır sorularının yakın zamanda tanıtılan yeni cihazlardan kaynaklı olarak arttığı görülmektedir. Televizyonu üzerinden internet bağlantısı sağlayamayan kullanıcıların, ekstra bir cihaz yardımıyla internete bağlanılabildiği duyması, şüphesiz ki bu artışın temel sebebidir.

internetsiz televizyona internet nasıl bağlanır
internetsiz televizyona internet nasıl bağlanır

İnternet, yıllardır hayatımda bulunmasına rağmen son yıllarda etkinliğini daha da yükseltmiş olarak görülmektedir. Hemen hemen kullandığımız tüm cihazların internete bağlanıyor olması, akıllı teknolojilere sahip olması, internetin etkinliğinin artmasındaki temel sebeplerdendir. Hemen hemen tüm cihazlara internet bağlantısı sağlanırken televizyonlardaki internet bağlantısını da atmamak gerekmektedir. İnternet bağlantısı sayesinde televizyonlar da çok daha işlevsel bir hale gelmektedir. İnternet bağlantısı sağlanan televizyonlar, ihtiyaç duyulan birçok işlemin yapılabilmesine olanak sağlarken, internet bağlantısı olmayan televizyonlar bu olanaklardan uzak kalınmasına sebep olmaktadır. Bu olanakları elde etmek isteyen kullanıcılar internetsiz televizyona internet nasıl bağlanır sorusuna cevap olacak yöntemleri aramaktadır.

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır? – Xiaomi Mi Box

xiaomi mi box
xiaomi mi box

Yeni nesil televizyonların birçoğu internet bağlantısını desteklese de yeni nesil olmasına rağmen düşük kalitedeki bazı televizyonlar internet bağlantısını desteklememektedir. Evinde veya ofisinde internet bağlantısını desteklemeyen bir televizyonu bulunan kullanıcılar, yeni televizyon satın almadan internet bağlantısı için çeşitli yöntemler denemektedir. Yakın zaman içerisinde bu tarz yöntemlere başvurmak zorunda kalan kullanıcılara yönelik olarak yeni cihazlar üretildiği görülmektedir. Bu cihazlar yardımıyla yeni nesil televizyonun yanı sıra eski nesil tüplü televizyonlar da internet bağlantısına kavuşabilmektedir. Televizyonun bir Scart girişinin olması bu cihazların kullanılabilmesi için yeterlidir.

Xiaomi Mi Box olarak adlandırılan cihaz, kablo yoluyla televizyona bağlandığında internet kullanımını mümkün kılmaktadır. Xiaomi firması tarafından üretilen cihazın, farklı versiyonları da bulunmaktadır. Her versiyonun işlem hızı farklıdır. Kullanıcı, internetsiz televizyona internet nasıl bağlanır konusu kapsamında tanıtılan cihazlar arasından kendisine en uygun hızdaki cihazı tercih etmelidir. Cihazın kullanım prensibi de oldukça basit parametrelere dayanmaktadır. Uydu alıcı niteliğinde bir kutu bulunmaktadır. Bu kutu bir şarj adaptörü yardımıyla elektrik desteği alırken, bir kablo yardımıyla da televizyona bağlanmaktadır. HDMI girişi bulunan televizyonlara direkt olarak HDMI kablosuyla bağlanırken, yalnızca Scart girişi bulunan televizyonlar için ek olarak bir aparata daha ihtiyaç duymaktadır. İhtiyaç duyulan aparat HDMI kablosunu Scart kablosuna dönüştürmektedir. Böylelikle HDMI girişi bulunmayan televizyonlara Scart yoluyla bağlantı sağlanmaktadır.

Önerilen İçerik: İnternet Özelliği Olmayan TV’ye İnternet Bağlamak Mümkün Mü?

Xiaomi Mİ Box, bağlantısı sağlanan televizyonu daha akıllı hale getirmektedir. İnternet bağlantısı olmadığı için Netflix, Amazon Prime, Youtube gibi video içerik platformlarına erişim sağlayamayan cihazlara, erişim kolaylığı getirmektedir. Aynı zamanda kablosuz ağ bağlantısı sayesinde hava durumu, müzik ve oyun uygulamalarının kullanılabilmesine imkân vermektedir.

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır? – Xiaomi Mi TV Stick

xiaomi mi stick
xiaomi mi stick

Akılsız televizyon kalmasın prensibiyle üretilen Xiaomi Mi TV Stick isimli cihaza kullanıcılar yoğun ilgi göstermektedir. Ülkemizde hemen hemen her ilde şubesi bulunan A101 marketlerinde uygun fiyattan satışa sunulması, şüphesiz ki ilginin artmasındaki temel etkenlerden biridir. İnternet bağlantısı sağlamak için yeni bir televizyon alınmasındansa, uygun fiyatlı bir akıllı cihazın alınması daha mantıklı gelmektedir. Bu kapsamda bakıldığında internetsiz televizyona internet nasıl bağlanır sorusunu soran kullanıcılara önerilebilmektedir.

Android 9.0 işletim sistemine sahip olan cihaz, 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanıyla birlikte hizmet sunmaktadır. Bunun yanında 4 çekirdekli Cortex-A53 isimli bir işlemciye sahiptir. İşlemci performansı, sunmuş olduğu hizmet çerçevesinde gayet yeterli gelmektedir. Uygulamalar arasındaki geçişlerde herhangi bir aksaklığa sebep olmamaktadır. Zaman içerisindeki kullanıma da bağlı olarak hız düşüşleri yaşanması ihtimalini bulundursa da şu aşamada oldukça yeterli gelmektedir. HDMI kablosu aracılığıyla televizyona bağlanan cihaz, kısaca şu şekilde çalışmaktadır.

internetsiz televizyona internet bağlama
internetsiz televizyona internet bağlama
  • Kutunun içerisinde çıkan ana cihazın, yine kutunun içerisinden çıkan USB kablosu yardımıyla güç almasını sağlayınız. Televizyonunuzun arkasında USB girişi varsa orayı kullanınız. Eğer USB girişi yoksa kutudan çıkan USB kablosunu bir adaptör yardımıyla prize takınız. Kutunun içerisinde adaptör çıkmadığı için, kutu üzerinde yazan adaptör bilgileriyle eş değer bir adaptör tercih ediniz.
  • Cihazın güç ihtiyacını hallettikten sonra HDMI kablosuyla televizyona bağlayınız. Televizyonun HDMI girişi yoksa Scart dönüştürücü kullanarak Scart girişine bağlayınız.
  • Sonrasında cihazı kendi kumandası yardımıyla açınız.
  • Televizyonunuzun HDMI veya Scart ekranını açınız.

Cihazın görüntüsünün ekrana gelmesi için açılan HDMI/Scart ekranı sonrasında kumanda yardımıyla kablosuz internet bağlantısını yapınız. Sonrasında cihazınız kullanıma hazır hale gelecektir.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!