Instagram kamera açılmıyor sorunu nasıl çözülür?
Sosyal Medya, Haber

Instagram kamera açılmıyor sorunu nasıl çözülür? ✔️ 2022

Birkaç gündür özellikle hikaye eklemeye çalışırken Instagram kamera açılmıyor. Bu sorun Instagram’dan mı kaynaklanıyor yoksa telefondan mı kaynaklanıyor bunu anlayarak sorunu çözmek mümkün. İçeriğimizde detaylara erişebilirsiniz.

Pek çok kullanıcımızdan Instagram kamerası açılmıyor şeklinde geri dönüşler alıyoruz. Instagram’la ilgili pek çok sorunun çözümüne yer veren webdeyazilim.com ekibi olarak bu sorunu da sizler için ele alıyoruz.

Instagram Kamera Açılmıyor Çözümü

Instagram Kamera Açılmıyor Çözümü

Eğer hikaye eklerken kameranızın açılmadığını gözlemlediyseniz birkaç test yapmanızda fayda var. Sorun telefonunuzdan, kameranızdan, uygulamanızdan ya da Instagram sunucularından kaynaklanıyor olabilir.

Telefondan kaynaklı kamera sorunu

Instagram kameranızın açılmıyor olmasının sebebi telefonunuzdaki bir hata olabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu başkasının telefonundan Instagram hikaye yüklemeye çalışmaktır.

Tabii ki bir başkasını seçerken imkan varsa olabildiğince aynı telefon ve aynı işletim sistemi sürümü olması gerekir. Olabildiğince yakın olması sonucun doğruluğunu artıracaktır.

Bu sınamayı yaptığınızda eğer arkadaşınızın kamerası açılıyorsa ve hikaye çekebiliyor ise sorunun genel değil size özel olduğunu anlayabilirsiniz.

Böyle bir durumda uygulamanın önbelleğini silebilirsiniz. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz. Instagram uygulamanızı güncelleyebilirsiniz.

Telefonunuzun işletim sistemine güncelleme gelmişse güncelleme yapmayı unutmayın. Pek çok güncelleme yeni özelliği destekler. Yeni uygulama sürümleri yeni işletim sistemlerine adapte olacak şekilde yayınlanır.

Kameradan kaynaklanan sorun

Telefonunuzun kamerasında pek çok şekilde sorun meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi bile Instagram hikayesi oluştururken kameranızın açılmasına engel olabiliyor.

Sorunun kaynağını bulmak için Instagram uygulamasındaki tüm kamera açılabilen alanları kontrol edin. Post paylaşırken, hikaye paylaşırken ya da birine özel mesajda resim gönderirken kameranız açılabiliyor. Bu alanlarda kontrol sağlayın.

Böylece hikaye paylaşırken mi yoksa her şekilde mi kameranızın çalışmıyor olduğunu görebilirsiniz.

Eğer herhangi birinde Instagram kamerası açılıyor ise sorun uygulama ya da Instagram kaynaklı olmalı. Eğer hiç bir alanda kamera açılmıyor ise sorun uygulama, kamera ya da Instagram sunucu kaynaklı olmalı.

Bu durumda yapmanız gerekenler uygulama önbelleğini silmekle başlar. Bunu yaptıktan sonra hatanın giderilip giderilmediğini kontrol etmeniz gerekir. Hata devam ediyor ise uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekir.

Eğer uygulamanızda güncelleme varsa yapın. Tüm bunları yaparken bir yandan kamera açılıyor mu kontrol edin. Sorun Instagram sunucularından kaynaklanıyor ise herhangi bir servis çökmüş olabilir. Bu gibi durumlarda sabırla beklemek gerekir.

Uygulama kaynaklı kamera açılmıyor

Instagram’da yaşanan pek çok sorun genellikle uygulama kaynaklıdır. Uygulama kaynaklı kamera açılmıyor sorununu çözmek için birkaç basit ama etkili işlemin yapılması gerekir.

Instagram kaynaklı sorun

Kamera açılmıyor sorunu Instagram kaynaklı da olabiliyor. Instagram bazı durumlarda çökebiliyor. Erişim sorunları yaşanabiliyor. Kameranın açılmasını tetikleyen bir sorun yoksa sorun Instagram kaynaklı olmalı. Diğer başlıkları kontrol ettikten sonra sorunu çözemiyorsanız sorun Instagram kaynaklı olmalı.

Instagram kaynaklı kamera sorunları genellikle kendiliğinden geçer. Bu konuda detaylı bilgi almak için Instagram çöktü mü konusunu inceleyin.

İşletim sisteminde ya da Instagram uygulamasında güncelleme varsa yükleyin. Güncellemeler telefonun daha kararlı çalışmasına yardımcı olur.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.