Soru İşareti Emojisi ❓ Soru İşareti Emojisi Kopyalama ve Yapımı
Genel, Haber

Soru İşareti Emojisi ❓ Soru İşareti Emojisi Kopyalama ve Yapımı

Soru İşareti emojisi, gerek mesajlaşırken, gerekse sosyal medya paylaşımları yaparken kullanmayı tercih ettiğimiz emojilerden biridir. Soru İşareti emojisi kopyalama yöntemi ile kullanılabildiği gibi telefon ve bilgisayar üzerinden bu emojinin yapımı-kullanımı son derece kolaydır.

Soru İşareti Emojisi ❓ Soru İşareti Emojisi Kopyalama ve Yapımı
Soru İşareti Emojisi ❓ Soru İşareti Emojisi Kopyalama ve Yapımı

Emojiler, anlatılmak istenen olay, duygu ve düşünceyi bir ikon ile anlatmamızı sağlayan görsel ögelerdir. İlk mesajlaşma uygulamalarından günümüze kadar gelen ve popülerliğini asla kaybetmeyen bu görsel objeleri kullanmak, sohbet odalarının vazgeçilmeziydi. Özellikle hareketli emojilerin yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde emoji kültürü henüz yeni yeni yaygınlaşıyordu.

Soru İşareti emojisinin pek çok kullanım amacı bulunsa da en temel amacı soru cümlelerini, sorgulama durumlarını ve benzeri olguları ifade etmektir. Emojiler duygu ve düşünceleri görsel olarak ifade etmenin en kısa yollarından biri haline gelmiştir.

Emojilerin Doğuşu: Soru İşareti Emojisi ve diğerleri ❓

MSN, iCQ, Skype gibi pek çok anlık mesajlaşma servisinde pek çok özellikte emoji kullanmak mümkündü. Karşı tarafın bilgisayarında garip garip sesler çıkaran emojilerden tutun da ekranını titreten emojilere kadar pek çok farklı özellikte emoji bulunurdu. Tabii ki günümüze kadar ulaşan bu emojilerin özellikleri de değişti.

Günümüzde Soru İşareti emojisi en yaygın olarak WhatsApp, Instagram, Telegram, Skype, Bip gibi uygulamalarda kullanılıyor. Telegram hareketli emoji konusunda oldukça başarılı. Soru İşareti emojileri Telegram gibi uygulamalarda çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. WhatsApp için yapılan Soru İşareti emojisi ise 2 boyutlu ve diğer emojiler gibi hareketsiz.

Emojilerin görünümü cihazın işletim sistemine ve emojiyi görüntüleyecek ortamın özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. iOS Soru İşareti emojisi ile Android cihazlardaki Soru İşareti emojisi birbirini andırsa da aralarında bariz farklar bulunuyor. Bununla birlikte web ortamında kullanılan ve web browserlar tarafından farklı şekillerde görünen Soru İşareti emojileri de bulunuyor.

Soru İşareti Emojisi Kopyalama ❓

Genel olarak emojiler hakkında bilgi edindiğimize göre spesifik olarak Soru İşareti emojisinin nasıl yapıldığını, kopyalandığını ve kullanıldığını, farklı cihaz ve işletim sistemleri için anlatalım.

Soru İşareti emojisini yapmak için pek farklı yol bulunuyor. Bunlardan ilki telefonunuzun emoji klavyesi. Emojiyi göndereceğiniz ortam her neresi ise (whatsapp, telegram, instagram, instagram stoy, facebook vs.) bu alanda klavyenizi açın ve emoji ikonuna tıklayarak emojilerinizi görüntüleyin.

Emoji klavyesi içerisinde arama alanı var ise “Soru İşareti” “questions” kelimelerini kullanarak Soru İşareti emojilerini listeleyin. Eğer arama alanı yok ise emojileri kaydırarak beğendiğiniz emojileri bulmaya çalışın.

Klavyeden Soru İşareti emojisini yapmak oldukça kolaydır. Aramak ve bulmak biraz vakit alabilir. Bunun yerine Soru İşareti emojisini kopyalamak isteyebilirsiniz. Soru İşareti emojisini kopyalamak için ise hemen aşağıdaki emojiyi kullanabilirsiniz. Rahat kopyalayın diye ayrı olarak yazıyoruz.

❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓

Hemen yukarıdaki Soru İşareti emojilerini panoya kopyalayıp istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bu emojiyi görüntüleyen kişilerin işletim sistemi ve diğer teknolojilerine göre farklı şekillerde görüntülediğini unutmamanız gerekir. Bu içeriği başka işletim sistemine ya da versiyona sahip başka bir cihazda görüntülediğinizde yukarıdaki Soru İşareti emojisinin farklı şekilde görüntülendiğini göreceksiniz. Emojilerin farklı cihaz ve işletim sistemlerindeki varyasyonlarını görmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer emoji içeriklerini de incelemenizi tavsiye ederiz. Bulmakta zorlandığınız bir emoji var ise lütfen yorumlarda bize belirtin.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.