Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? ✔️ 2023

Instagram son görülme kapatma ayarı ile Instagram’da daha gizli dolaşabilirsiniz. Son görülme zamanınızın görünmesi bazı durumlarda istenmeyen bir durum olabiliyor. Bu yazıda sizler için son görülmenin nasıl kapatıldığını anlatıyoruz.

Hemen hepimizin kullandığı Instagram’da son görülme ayarlarının nasıl yapılacağına dair basit birkaç ipucu bulunur. Basit şekilde uygulanan bu ayarlar sayesinde Instagram’da son görülmenizi kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bu ve diğer içeriklerdeki tavsiyeleri uygulamak için Instagram’ın son sürümünü kullanıyor olmalısınız.

Instagram Son Görülme Nedir?

Son görülme özelliği ilk olarak anlık mesajlaşma uygulamalarında çıkan bir özellikti. Günümüzde birbirinin özelliklerini içeren sosyal medya sitelerinde de çevrimiçi bilgisi yer alıyor. Gizli kalmak isteyen insanlar için pek de kullanışlı olmayan son görülme özelliğini kapatmak hayati öneme sahip.

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?
Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

Bundan dolayı Instagram son görülme kapatma işleminin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da son görülme kapatma işlemiz nasıl yapılır? Diye soran kullanıcılar için aşağıda adım adım kılavuz hazırladık. İlk olarak yapmanız gereken sosyal medya hesabınıza giriş yapmak ve aşağıdaki diğer adımları takip etmek…

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?
  1. Instagram hesabınıza siteden ya da uygulama üzerinden giriş yapın.
  2. Ayarlar sekmesine tıklayın.
  3. Gizlilik seçeneğine gidin.
  4. Hareket durumuna basın.
  5. Hareket durumunu göster seçeneğini düzenleyin. (Kapatın)
Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabında son görülme kapatma işlemi bu kadar. Sizler de artık Instagram’da gezinirken insanların sizi takibe almasını bu şekilde engelleyebilir, özgürce sosyal medya hesabınızı kullanabilirsiniz.

Instagram Hesap Kurtarma ✔️ Hesabı Geri Alma

İlgini Çekebilir

Instagram Son Görülme Açma

Bazı kullanıcılar eskiden kapattıkları son görülme bilgisini tekrar açmak isteyebilir. Neyse ki bunu yapmak çok kolaydır. Hemen yukarıdaki Instagram son görülme kapatma adımlarının aynısını izleyin ve son adımda Hareket Durumunu Göster ayarını aktif edin. Böylelikle Instagram son görülme açma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Instagram Son Görülme Kapalı Olanı Görme

Son görülmesi kapalı olan birinin ne zaman Instagram kullandığını görmek mümkün değildir. Sadece alternatif yollarla ilgili kişinin Instagram’a girip girmediğini görebilirsiniz.

Ortak tanıdığınız kişilerin hikayelerini görüntüleyenler arasında son görülme zamanını görmek istediğiniz kişinin olup olmadığını kontrol edin. Eğer ortak arkadaşınız kendi hikaye görüntüleyenlerini size gösteriyorsa buradan kontrol sağlayabilirsiniz. Eğer bu listede ilgili kişi yer alıyor ise Instagram’a giriyor demektir.

Son görülmesini görmek istediğiniz kişinin sıklıkla beğendiği gönderiler ve sayfalar var ise bu paylaşımların beğenilerine bakabilirsiniz.

Bu kişinin takip ettiği kişilerin sayısına bakabilirsiniz. Artış gösteriyor ise Instagram’ı kullanıyor olabilir. Takip isteklerini çok önceden göndermemişse tabii. Bu gibi yöntemler ile ilgili kişinin Instagram’a girip girmediği bir nebze anlaşılabilir. Instagram son görülme kapatma gizli kalmanızı tam olarak sağlamayabilir.

Instagram son görülme kapatıldığı nasıl anlaşılır?

Bir kişinin son görülmesinin kapalı olup olmadığını anlanın garanti bir yolu yoktur. Fakat bazı detaylar bu bilgiyi edinmek için önemlidir.
Son görülme durumunu öğrenmek istediğimiz kişi ile mesajlaşıyor isek ve son görülmesine mesajlar listesinde erişemiyor isek ilgili kişinin son görülmesi kapalıdır.

Instagram’da son görülme kapatınca ne olur?

Son görülmeyi kapattığınızda mesajlarda ve bazı yerlerde son görülme bilginiz görülmez. Örneğin, 3 saat önce aktifti gibi bir bilgi sizin hesabınızı görüntüleyen kişilere gösterilmez.
Bu sayede Instagram’a ne zaman girdiğiniz bilgisi kimse ile paylaşılmamış olur.

Son görülmeyi kapatmak gerekli midir?

Eğer Instagram’da gizli kalmak istiyorsanız son görülme kapatma adımlarını izlemeniz gerekir.
Son görülmenizin gizli kalmasına gerek yoksa sizin için gerekli bir ayar değildir. Instagram son görülme kapatma sadece gizli kalmak isteyenler için geçerlidir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın