Instagram açılmıyor! Instagram Neden Açılmıyor? ✔️ 2023

Instagram açılmıyor hatasının nedeni teknik bir sorun olabileceği gibi, kullandığınız cihaz veya tarayıcıyla da ilgili olabiliyor. Bazen Instagram tarafında yapılan bir güncelleme veya sunucularda, uygulama genelinde oluşan kısa süreli bir arıza, platforma erişen kullanıcıların hatayla karşılaşmasına yol açar. Bu durumda sorun globaldir ve çözümü için beklemekten başka bir çare yoktur.

Kimi zaman Instagram açılmıyor sorunu kişiye özeldir ve internet bağlantısıyla, telefon veya bilgisayar yahut uygulama sürümü ile ilgili bir nedenden kaynaklanır.

Instagram açılmıyor! Instagram Neden Açılmıyor?

Instagram Neden Açılmıyor?

Bu soruya cevap olabilecek başlıca durumlar şunlardır:

 • Instagram sunucularında meydana gelen problemler veya bakım-onarım çalışmaları
 • İnternet bağlantınızın kapalı olması
 • Uygulama sürümünün güncel olmaması
 • Tarayıcı hataları
 • Instagram hesabının şifresini unutmak ya da e-postayı veya şifreyi yanlış girmek
 • Hesabın güvenlik doğrulamasına düşmesi veya Instagram tarafından kapatılması

Instagram Açılmıyor Hatası Nasıl Giderilir?

Eğer Instagram yalnızca sizde değil, diğer kullanıcılarda da açılmıyorsa genel bir sorun var demektir. Bu durumda herkes Instagram neden açılmıyor  bugün? Diye araştırıp bir çözüm yolu arasa da yapılacak tek şey beklemektir.

Eğer bu problem ile sadece siz karşılaşıyorsanız, gerçekleştirmeniz gereken adımlar şunlardır:

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

instagram interneti görmüyor

Bazen sorunun çözümünü uzakta ararız oysa burnumuzun dibinde ve gayet basittir! Instagram açılmıyor hatasıfeedback_required‘ uyarısı şeklinde gerçekleşiyorsa IP adresiniz yasaklanmıştır. Bu durumda modemi yeniden başlatarak ağın IP adresini değiştirmelisiniz.

 • İnternetinizi kapatmış ve bunu unutmuş olabilirsiniz. Telefonunuzun uçak modunda olup olmadığına bakın.
 • Wi-fi ile bağlanıyorsanız mobil veriyle bağlanmayı deneyin. Mobil veri kullanıyorsanız hücresel veriyi kapatarak Wi-fi bağlantısına geçiş yapın.
 • Mobil veri kullanıyorsanız paketinizin bitip bitmediğini kontrol edin.
 • Bilgisayarda Instagram neden açılmıyor Sorunu nasıl çözüme kavuşur? Diyorsanız, PC’nin internete bağlandığından emin olun. Modemin sinyal gücü zayıf ise modem ile aranızdaki mesafeyi azaltın veya bağlantıyı kapatıp tekrar açın.
 • İşe yaramazsa modemin ayarlarından resetleme yapın.
 • Kabloları kontrol edin veya teknik bir arıza mevcutsa internet servis sağlayıcınızı arayın.

Uygulamayı ve Tarayıcıyı Güncelleyin

instagram uygulaması açılmıyor

Instagram niye açılmıyor? Diye düşünüyorsanız tarayıcınızın veya uygulama versiyonunun eski olabileceği ihtimâlini göz ardı etmeyin. Kullandığınız tarayıcının ve Instagram uygulamasının son sürümünü edinip bunu kurun ve yeniden deneme yapın. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Önbelleği Temizleyin

Önbelleği Temizleyin

Telefonunuzun önbelleğinin temizlenmesi de işe yarıyor. Çünkü bazen uygulama ve önbellek arasında bir çakışma olur. Önbelleğin temizlenmesi Instagram’a giremiyorum açılmıyor şikâyetini ortadan kaldırır.

Proxy veya VPN Kullanın yahut Devre Dışı Bırakın

instagram açılmıyor sorunu

Instagram açılmıyor sorunuyla ülke genelinde karşılaşılıyorsa proxy veya VPN tercih etmek genellikle ilk çözümdür. Bazen de hatanın temel nedeni bu uygulamalardır. VPn servisi veya proxy kullanıyorsanız bunları pasif hâle getirerek Instagram’a giriş yapmayı deneyin.

Uygulamayı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Uygulamayı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Bu çözüm yollarından hiçbiri işinize yaramadıysa Instagram uygulamasını komple silip baştan kurun. (Güncelleme yaparken buna gerek yoktur.)

Teknik Destekten Yardım Talep Edin

instagram destek merkezi

Instagram’ın ‘Sorun Bildir’ bölümüne girin ve yaşadığınız problemi anlatan bir ileti yazarak Instagram’a gönderin. Size ne zaman dönüş yapılacağı kesin değildir fakat denemeye değer!

Hesabınız kapatıldıysa ve bundan dolayı Instagram açılmıyor sorunu yaşıyorsanız, hesabınızın tekrar aktifleştirilmesi için istenen bilgi ve belgelerle başvuru yapmalısınız. Yetkililer hesabınızı inceleyerek açılıp açılmayacağına karar verecek ve size geri bildirimde bulunacaktır.

Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor

Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor

E-posta ile gönderilen şifre sıfırlama bağlantısı açılmıyorsa;

 • Bağlantının süresi dolmuştur. Tekrar yeni bir bağlantı talebinde bulunun.
 • Facebook hesabınız varsa Instagram şifrenizi Facebook aracılığıyla yenileyebilirsiniz.
 • İşlemi mobilden yapmaya çalışanlar Instagram şifre sıfırlama linki açılmıyor sorunu ile daha fazla karşılaşır. Bilgisayardan denemek sorunu ortadan kaldıracaktır.
 • Linki kopyalarken bir kısmını kopyalayamamış olabilirsiniz. Yeniden kopyalayın ve linki kontrol ederek tarayıcınıza yapıştırın. (Aslında kopyalamanız gerekmez. Direkt linke tıklayarak da şifre sıfırlama sayfasına ulaşabilirsiniz. Fakat bazen bu şekilde açılmıyor ise el alışkanlığı nedeniyle kopyalayıp tarayıcıdan açabilirsiniz.)
 • Bağlantıyı kopyalayarak gizli sekmede açmayı deneyin.
 • Kullandığınız mail uygulamasında veya tarayıcıda bir sorun olması muhtemeldir. Bu olasılığı değerlendirin.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram açılmıyor, neden olabilir?

Pek çok sebepten dolayı Instagram çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda içeriğimizde yer alan talimatları izlemeniz gerekir.

Instagram giriş hatası kaç gün sürer?

Genellikle bu sorun birkaç dakika sürer. Fakat birkaç saat gibi erişim sorunları yaşandığı durumlarda büyük sorunlar var demektir. Genellikle birkaç saatte giriş hatası çözülmüş olur.

Telefon Instagram’a neden girmez?

Telefondaki Instagram uygulaması güncel olmalıdır. Hesap kısıtlanmış olmamalıdır. Ayrıca internet bağlantınızın yeterli olması gerekiyor.

Instagram neden hata veriyor?

Bunun pek çok sebebi olabilir. Hatanın kaynağını net olarak anlar ve anlatırsanız sorununuzun çözülmesi o kadar kolay olabilir.

Instagram çöktü mü?

Sitemizde bulunan Instagram Çöktü Mü? Instagram Çalışmıyor ✔️ adlı habere göz atarak bu konuda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın