Başlangıç Haber Global Pazarlama İcra Takibi Başlatıyor! Global Pazarlama Hukuk Bürosu

Global Pazarlama İcra Takibi Başlatıyor! Global Pazarlama Hukuk Bürosu

4

Son yıllarda sayısız e-ticaret platformu ortaya çıkarken, internetten alışveriş yapan kullanıcıların sayısı da arttı. Peki, bu platformlar ne kadar güvenilir? Global Pazarlama nedir? Güvenilir bir platform mu, dolandırıcı mı? Global Pazarlama’nın bazı müşterilerine icra takibi başlattığı ile ilgili şikayetler geliyor. İşte, Global Pazarlama şirketiyle ilgili gerçekler!

global pazarlama icra takibi
global pazarlama icra takibi

 

Global Pazarlama Nedir?

Global Pazarlama, 1950’de İstanbul Kartal’da kurulan Cihan Group Holding bünyesinde yer alan ortak şirketlerden biridir. Kendi markasına ait ürünleri üreten, bunların satış ve dağıtımını yapan bir şirkettir. Satışını yaptığı ürün grupları şunlardır:

 • Medikal Ürünler
 • Hızlı Tüketim Ürünleri
 • Horeca / Ev Dışı Tüketim Ürünleri
 • Kişisel Bakım Ürünleri
 • Bebek Bakım Ürünleri
 • Lisanslı Ürünler
 • Piknik Grubu
 • Kullan At Ürünler

Şirket bünyesinde özel üretim fabrikaları ve depoları üzerinden, Türkiye’nin 81 iline ve binlerce noktaya satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir.

Global Pazarlama Güvenilir mi?

Global Pazarlama şirketi tarafından pek çok kullanıcıya “Hakkınızda İcra Takibi Başlatıldı” gibi mesajlar gönderiliyor. Pek çok kişi son günlerde aldıkları bu mesajlar sebebiyle mağduriyet yaşıyor. Global Pazarlama’nın uzun yıllardır faaliyet gösteren bir şirket olduğunu ve müşteri hizmetlerine ulaşılabildiğini görüyoruz. Ancak, internetten alışveriş yapan kişilere gönderilen hukuki boyuttaki mesajlar şirket tarafından gönderilmiyor olabilir.

Ne yazık ki, siber saldırıların çokça yapıldığı günümüzde, şirketler adına bu tarz spam bildiriler gönderilmeye başlandı. Global Pazarlama ile temasa geçen ve buradan alışveriş yapan kişilerin şu noktada yapabilecekleri tek şey, hukuki yollardan hakkını aramak olacaktır. En önemlisi ise, gelen mail ve mesajlardaki linke tıklanmaması gerekiyor.

İlgili İçerik: Takashimaya Nedir? Dolandırıcı mı? Güvenilir mi?

Global Pazarlama Şikâyetleri

Global Pazarlama icra takibi mesajı alan çok sayıda kullanıcının şikayetlerine rastlıyoruz. Mesajın geldiği numarayı arayıp bilgi alan kullanıcılar, geçmiş yıllarda buradan satın aldıkları ürünün kargodan dönüp iade edildiğini ve kargo masrafının kendisine ait olduğunu belirten bir yanıtla karşılaşıyor. İcra takip dosyasının hukuk bürosuna verildiğini öğrenen kullanıcılar, Global Pazarlama şirketinin haksız kazanç elde etmeye çalıştığını iddia ediyor.

İlgili İçerik: Spam Mail Nasıl Engellenir?

Böyle bir durumda, karşı tarafın numarasını ve gelen mesajları mutlaka saklayın. Kişisel bilgilerinizi ve kart bilgilerinizi tanımadığını ve ilginizin olmadığı taraflarla paylaşmayın. Pek çok kişi istenen ücreti gönderdiği halde bu mesajları almaya devam ediyor. Hakkınızı hukuki yollardan aramanızı ve olayın aslını araştırmadan şüpheli tarafa ödeme yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

4 Yorum

  • para koparmaya çalışan dolandırıcılar, itibar etmemenizi öneririz. asıl isme sahip olan şirket bize ulaşıp bu durumla alakaları olmadığını iddia etmişti. kendileri de davacı olursa belki çözüm olabilir.

 1. Evet mağduriyet yaratan hukuk firması neden bir açıklama yapmıyor bir ilgisi bulunmuyorsa demirbakan hukuk firmasi barolar birliğine kayıtlı ismi kullanılıyor bir tek beyanı yok barolar Birliği nerede

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!