Android Cihazlarda Uygunsuz Web Sitelerini Engelleme
Mobil Cihazlar

Android Telefonda Site Engelleme ✔️ 2022 Çocuklarınızı Koruyun!

Android cihazlarda uygunsuz web sitelerini engelleme işlemi nasıl yapılır? Güvensiz, kumar, cinsel içerik vb. siteler cihazınıza zarar verir. Google Play Store’de yer alan güvenlik duvarı veya site engelleyicileri kullanarak Android cihazlarda uygunsuz web sitelerini engelleme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. İşte Android telefonda site engelleme hakkındaki tüm detaylar:

Android Telefonda Site Engelleme
Android Telefonda Site Engelleme

Android Telefonda Site Engelleme 2022

Güvenlik duvarı ve site engelleyicilerinin yanında antivirüs uygulaması kullanarak cihazınızı virüs, kötü amaçlı yazılım, fidye ve zararlı içerikleri engelleyebilirsiniz. Mobile Security Antivirüs uygulamasını kullanarak, cihazınızı hem virüslerden hem de uygunsuz web sitelerinden koruyabilirsiniz.

Mobile Security Uygulaması Kullanarak telefonda site engelleme yöntemi
 • Uygulamayı açın ve sayfanın alt kısmında yer alan ebeveyn denetimleri yazısına basın.
 • Trend Micro hesabı oluşturun ve giriş yapın.
 • Web sitesi filtre seçeneğine basın ve izin ver butonuna tıklayın.
 • Ekrandaki yönlendirmeleri takip ederek uygun sitelere izin verin.
 • Ebeveyn denetimi için yaş ayarı seçebilirsiniz.
 • Engellenenler listesini açarak ekle butonuna basın.
 • İstenmeyen veya uygunsuz web sitesi için açıklama ve URL’yi yazarak kaydedebilirsiniz.
Web Sitesi Engelleyicisi Kullanarak Cinsel İçerikli siteleri telefonda engelleme

Google Play Store’de en popüler uygulamalar arasında yer alan Block Site uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama reklam içermez ve ücretizdir. Yetişkin içerikli siteleri, uygulamaları ve istediğiniz her siteyi engelleyebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Telekomünikasyon tarafından kapatılan sitelere nasıl girilir?
Block Site Kullanarak Telefonda Site Engelleme
 • Google Play Store’ye girerek Block Site uygulamasını cihazına indirin.
 • Uygulamayı çalıştırın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan yeşil butona basın.
 • Karşınıza çıkan ekranda uygulama, kategori bazlı site engelleme ve manuel olarak tek tek site adını yazarak her türlü siteyi engelleyebilirsiniz.
Android Güvenlik Duvarını Kullanarak Telefonda Site Engelleme

Güvenlik duvarı, internet üzerinden gelen trafiği kontrol ederek donanım tabanlı ağ güvenliği sistemidir. Uygulamanın reklamsız ve ücretsiz olması kullanıcılar için büyük avantajdır. NoRoot Firewall Google Play Store’de yer alan en iyi güvenlik uygulamasıdır. Wİ-Fİ ve mobil ağlar üzerinde uygunsuz her türlü siteyi engelleyerek, cihazınızı koruma altına alabilirsiniz. Uygunsuz site ve uygulamaya erişmek istediğinizde cihazınıza bildirim gelir.

Uygunsuz Web Sitelerini Engelleme
NoRoot Firewall Kullanarak Telefonda Site Engelleme
 • Google Play Store’a girerek NoRoot Firewall uygulamasını cihazına indirin.
 • Wİ-Fİ kullanarak site engellemek istiyorsanız Wİ-Fİ simgesine, mobil veri kullanarak web sitesi engellemek için de veri simgesine dokunarak işlem yapmaya başlayın.
 • Uygulamayı çalıştırın ve ekranın üst kısmındaki gri çubuğu sola kaydırarak global filters sekmesini seçin.
 • New pre-filter seçeneğine dokunun.
 • Engellemek istediğiniz web sitesini yazın.
 • Bağlantı noktası bölümünde aşağı oka ve yıldız işaretini seçin.
 • Başlat butonuna basarak eklediğiniz tüm siteleri engelleyebilirsiniz.

Android Telefonda Site Engelleme ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Android telefonlarda site engellemek bazı durumlarda çok önemli olabiliyor. Özellikle çocukların daha güvenli bir internet deneyimi yaşaması için bu tür önlemler oldukça önemli. Android telefonlarda site engellemekle ilgili kullanıcılarımızın sıkça sorduğu soruları sizler için yanıtladık. Benzeri soruları soranlara faydası olması için bu kısımda bu soruları ve yanıtları listeliyoruz. Bu soru ve yanıtlar aradığınız sorular ve yanıtlar değillerse lütfen yorum yaparak bize sorunuzu iletin.

Android Chrome Site Engelleme işlemi nasıl yapılır?

Google Play Store üzerinde bulunan Family Link uygulaması ile Android telefonlarda Chrome üzerinden site engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için;

 • Google Play Store üzerinden Family Link uygulamasını indirin
 • Aileniz için bir hesap oluşturun
 • Çocuğunuz için oluşturduğunuz hesaba erişin
 • Ayarlar > Google Chrome’da Filtreler > Siteleri yönet > Engellenenler yolunu izleyin
 • İstisna ekle’ye dokunun
 • Engellemek istediğiniz site adresini, linkini ya da alan adını yazın ve kaydedin
 • Google Chrome uygulamasına giderek engellemek istediğiniz siteyi açmaya çalışın ve kontrol edin.

Telefonda site engelleme işlemi nasıl yapılır?

Telefonda site engellemek için geliştirilmiş Family Link uygulaması ile telefonda site engelleyebilirsiniz. Ebeveyn denetimleri için ek özellikler sunan bu uygulama Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Chrome site engelleme eklentisi önerir misiniz?

Chrome Web Mağazası üzerinde bulunan BlockSite: Block Websites & Stay Focused adlı eklenti ile istediğiniz siteleri Google Chrome üzerinde engelleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey eklentiyi tarayıcıya yüklemek ve etkinleştirmek.

Google site engelleme işlemi nasıl yapılır?

Google’da arama yaparken uygunsuz sitelerin engellenmesini ve size gösterilmemesini istiyorsanız Güvenli Arama özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Ayrıca Güvenli Arama ayarlarını gözden geçirerek ince ayar yapmanızda ayrıca fayda var.

Google’da güvenli aramayı etkinleştirmek için şu sayfayı ziyaret edin.

Android Telefonda uygunsuz siteleri engelleme işlemi nasıl yapılır?

Android telefonlarda uygunsuz siteleri engellemek için bu içerikteki bilgileri kullanabilirsiniz. Yazı içerisinde iki farklı uygulama bulunuyor. Bu uygulamaları kullanarak istediğiniz siteleri engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Google Güvenli Arama gibi özellikleri kullanarak ya da ebeveyn denetim uygulamaları kullanarak android telefonunuzda uygunsuz siteleri engelleyebilirsiniz.

Programsız site engelleme yapılabilir mi?

Programsız site engellemek mümkündür. Fakat programlar işinizi kolaylaştırmak için yapılmıştır. Programsız yöntem olsa da programlı yöntem kullanmanızı tavsiye ederiz. Programsız yöntemler biraz karmaşık olabilir. Programlı yöntemler biraz daha güvenlidir.

Bir internet sitesi nasıl engellenir?

Herhangi bir internet sitesini engellemek için pek çok yöntem kullanılır. Ağınızda güvenlik duvarı kullanabilirsiniz. Telefon ya da bilgisayarınızda antivirüs tarzı programlar kullanabilirisiniz. Bu yazı içerisinde çeşitli site engelleme yöntemleri mevcut.

Android telefonda istenmeyen siteler nasıl engellenir?

Android telefonunuzda istenmeyen siteleri engellemenin birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemlerden size en uygun olanını seçerek istediğiniz siteleri engelleyebilirsiniz. Eğer çocuğunuz için siteleri engellemek istiyor iseniz ebeveyn kontrolü yapabileceğiniz yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntemle ilgili bu içeriğin içerisinde detay bulunmaktadır.

+18 sitelere giriş nasıl engellenir?

+18 sitelere girişi engellemek için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemlerle ilgili detaylı bilgiye bu içerik içerisinde yer verdik. Bu yöntemler şu şekilde listelenebilir:

 • Güvenlik duvarı kullanmak
 • Ebeveyn kontrol uygulamaları kullanmak
 • Antivirüs programları kullanmak
 • Manuel engellemeler yapmak
 • Güvenli internet filtreleri kullanmak

Android Telefonda Site Engelleme ve Yasaklı Sitelere Giriş‘i engelleme ile ilgili detayları aktardık. Korumasız ortamda çocuklarımızın daha fazla tehlikede kalmasına göz yummamak ve elimizden geldiğince çocuklarımızı yasa dışı ve olumsuz örnek teşkil eden tüm yasaklı sitelerden korumak için yazdığımız bu içeriğin sonuna geldik. Umarım faydalı bulursunuz. Ayrıca Görüşlerinizi bizlere yorum yaparak iletebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir yanıt var: Android Telefonda Site Engelleme ✔️ 2022 Çocuklarınızı Koruyun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.