TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme Yöntemi

Bu yazıda TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme Yöntemi anlatılmaktadır.

İki tür TTNET Kullanıcı adı ve Şifre ifadesi vardır:

  • Türk Telekom online işlemler sayfasına giriş yapmak ve aboneliğinizi yönetmek için kullanacağınız kullanıdı adı ve şifre
  • TTNET modem arayüzüne girerek internetinizi aktif edeceğiniz numara@ttnet formatında olan kullanıcı adı ve şifre

Bu iki TTNet kullanıcı adı ve şifre için içeriğimizde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme işlemi için her ay gelen faturaya bakmak ve üzerindeki hizmet numarasını öğrenmek gerekir. Fatura üzerinde yer alan Hizmet No, 18 ile başlayan 10 haneli bir numaradır. Bu numara TTNET üzerinden işlem yapmanızı sağlayan hizmet numarası, yani abone numarasıdır. TTNET Kullanıcı adına sahip olan kullanıcılar müşteri hizmetlerinde çok daha hızlı işlem yapabildiği gibi TTNET Online İşlemler kısmından da fatura ödeme gibi işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Online İşlemler kısmında “Bireysel” sekmesine tıkladığınızda sisteme kayıtlı olan cep telefonuyla da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “SIFRE” yazdıktan sonra 6606’ya kısa mesaj atarak Online İşlemler şifrenizi cep telefonunuza gelen mesaj ile öğrenebilirsiniz.

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme

6606 SMS Kanalı ile yararla​nabileceğiniz hizmetler;

  • Ödenmemiş toplam fatura tutarınızı 6606’ya FATURA yazıp göndererek öğrenebilirsiniz.
  • Ay içerisindeki kota kullanımınızı 6606’ya KOTA yazıp göndererek karşıdan yükleme (download) ve karşıya yükleme (upload) bazında öğrenebilirsiniz.
  • İnternet kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmek için 6606’ya SIFRE yazarak boşluk bıraktıktan sonra mesaja hizmet numaranızı ekleyerek gönderebilir, internet kullanıcı bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
  • Tek Şifre’nizi unuttuysanız, Tek Şifre kullanıcı adı ve şifrenizi yeniden almak için TEKSIFRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra hizmet numaranız veya kayıtlı e-posta adresinizi ekleyerek Tek Şifre bilgilerinizi edinebilirsiniz.

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme işlemi için TTNET müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. 444 0 375 nolu numarayı aramanız durumunda direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlayabilir ve kullanıcı adı-şifrenizi öğrenebilirsiniz.

TTNET Kullanıcı adı ve şifre (Modem Kurulumu için)

Eğer modem kurulumu için TTnet kullanıcı adı ve şifre almak istiyorsanız Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekir. Hizmet bilgileriniz ile Türk Telekom ya da eski adı ile TTNET kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz.

Türk Telekom (Eski adı işle TTNET) müşteri hizmetleri telefon numarası:

  • Telefon: 444 1 444

İlgili Konu: Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Müşteri hizmetilerine bağlanmak için biraz beklemeniz ve birkaç tuşlama yapmanız gerekir. Bağlantı yaptığınızda modem kurulumu için TTNET kullanıcı adı ve şifre bilgilerini talep edebilirsiniz.

TTNET Modem Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme

Modem ara yüzüne bağlanabilmek için 192.168.1.1 IP adresini tarayıcının URL kısmına yazılmalıdır. Gelen sayfada ise kullanıcı adı ve şifre alanı bulunmaktadır. TTNET modemlerinin hepsinde hiçbir ayar yapılmadığı takdirde kullanıcı adı ve şifreleri genellikle aynıdır.

  • admin – ttnet
  • admin – admin
  • admin – turktelekom

Yukarıda yazdığımız kullanıcı adı ve şifreler birçok modem tarafından ortak verilerdir. Giriş yapamamanız durumunda ise ara yüz bilgilerini öğrenmeli veya modeme reset atmalısınız.

TTNET Modem Resetleme
TTNET Modem Resetleme

TTNET Modem Nasıl Resetlenir?

Modem resetleme işlemi oldukça basittir. Modemlerin arkasında kalem ucunun girebileceği küçük bir delik bulunmaktadır ve reset tuşu da burada yer almaktadır. Modemin fişi takılıyken reset tuşuna 30 saniye boyunca basın ve tuşu bırakmadan modemin fişini çekin. Bazı modem markalarında ise (TP-Link gibi) reset tuşu bırakılır ve modemin fişi çekilmez, ışıklar tamamen yanıp söndükten sonra modeme reset atılmış olur.

Modem resetlendikten sonra yukarıdaki kullanıcı bilgileri aktif olacaktır. WiFi şifresi ise değişecektir. Eğer modeminizin altında yer alan kağıt sökülmüş ise modeminizin WiFi şifresini kaybedebilirsiniz çünkü fabrika ayarları sonrası şifre modemin altındaki kağıtta yazmaktadır.

Türk Telekom
Türk Telekom

Modem reset tuşuyla sıfırlanabileceği gibi ara yüzden de sıfırlanabilmektedir. Yukarıdaki kullanıcı adı ve şifre ile ara yüze girdikten sonra “Sistem Araçları” ve “Bakım” sekmelerine tıkladıktan sonra “Fabrika Ayarları” seçeneğine tıklayın ve modeminizi fabrika ayarlarına döndürün. Tabi ki bu sekmeler her modem markasında farklıdır. Örneğin, TP-Link markasının bazı modemlerinin ara yüzünde Türkçe dil desteği bile bulunmamaktadır.

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme işlemini yapmak için belirli düzeyde teknik bilgiye hakim olmak gerekebilir. En basit şekilde internetinizin şifresini öğrenmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp bu konuda destek alabilirsiniz. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma içeriğimize göz atıp müşteri hizmetlerine daha hızlı bağlanabilir ve internet şifrenizin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, müşteri hizmetlerinden şifrenizin sıfırlanmasını talep edebilirsiniz. Bu tür durumlarda ilk olarak müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak en doğrusudur.

Yorum yapın