Başlangıç Internet TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme Yöntemi

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme Yöntemi

0

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme işlemi için her ay gelen faturaya bakmak yeterlidir. Fatura üzerinde yer alan Hizmet No, 18 ile başlayan 10 haneli bir numaradır. Bu numara TTNET üzerinden işlem yapmanızı sağlayan hizmet numarası yani kullanıcı adıdır. TTNET Kullanıcı adına sahip olan kullanıcılar müşteri hizmetlerinde çok daha hızlı işlem yapabildiği gibi TTNET Online İşlemler kısmından da fatura ödeme gibi işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Online İşlemler kısmında “Bireysel” sekmesine tıkladığınızda sisteme kayıtlı olan cep telefonuyla da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “ŞİFRE” yazdıktan sonra 9520’ye kısa mesaj atarak Online İşlemler şifrenizi cep telefonunuza gelen mesaj ile öğrenebilirsiniz.

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme işlemi için TTNET müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. 444 0 375 nolu numarayı aramanız durumunda direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlayabilir ve kullanıcı adı-şifrenizi öğrenebilirsiniz.

TTNET Modem Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme

Modem ara yüzüne bağlanabilmek için 192.168.1.1 IP adresini tarayıcının URL kısmına yazılmalıdır. Gelen sayfada ise kullanıcı adı ve şifre alanı bulunmaktadır. TTNET modemlerinin hepsinde hiçbir ayar yapılmadığı takdirde kullanıcı adı ve şifreleri genellikle aynıdır.

  • admin – ttnet
  • admin – admin
  • admin – turktelekom

Yukarıda yazdığımız kullanıcı adı ve şifreler birçok modem tarafından ortak verilerdir. Giriş yapamamanız durumunda ise ara yüz bilgilerini öğrenmeli veya modeme reset atmalısınız.

TTNET Modem Resetleme
TTNET Modem Resetleme

TTNET Modem Nasıl Resetlenir?

Modem resetleme işlemi oldukça basittir. Modemlerin arkasında kalem ucunun girebileceği küçük bir delik bulunmaktadır ve reset tuşu da burada yer almaktadır. Modemin fişi takılıyken reset tuşuna 30 saniye boyunca basın ve tuşu bırakmadan modemin fişini çekin. Bazı modem markalarında ise (TP-Link gibi) reset tuşu bırakılır ve modemin fişi çekilmez, ışıklar tamamen yanıp söndükten sonra modeme reset atılmış olur.

Modem resetlendikten sonra yukarıdaki kullanıcı bilgileri aktif olacaktır. WiFi şifresi ise değişecektir. Eğer modeminizin altında yer alan kağıt sökülmüş ise modeminizin WiFi şifresini kaybedebilirsiniz çünkü fabrika ayarları sonrası şifre modemin altındaki kağıtta yazmaktadır.

Modem reset tuşuyla sıfırlanabileceği gibi ara yüzden de sıfırlanabilmektedir. Yukarıdaki kullanıcı adı ve şifre ile ara yüze girdikten sonra “Sistem Araçları” ve “Bakım” sekmelerine tıkladıktan sonra “Fabrika Ayarları” seçeneğine tıklayın ve modeminizi fabrika ayarlarına döndürün. Tabi ki bu sekmeler her modem markasında farklıdır. Örneğin, TP-Link markasının bazı modemlerinin ara yüzünde Türkçe dil desteği bile bulunmamaktadır.

TTNET Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme işlemini yapmak için belirli düzeyde teknik bilgiye hakim olmak gerekebilir. En basit şekilde internetinizin şifresini öğrenmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp bu konuda destek alabilirsiniz. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma içeriğimize göz atıp müşteri hizmetlerine daha hızlı bağlanabilir ve internet şifrenizin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, müşteri hizmetlerinden şifrenizin sıfırlanmasını talep edebilirsiniz. Bu tür durumlarda ilk olarak müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak en doğrusudur.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!