wpmesaj.ml | Başkasının whatsapp mesajlarını okuma

wpmesaj.ml adındaki bir site başkasının WhatsApp mesajlarını okuyabileceğinizi iddia ediyor. Bu sitedeki ifadelerin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu, doğru ise neden doğru, yanlış ise neden yanlış olduğunu detaylı şekilde size anlatacağız.

wpmesaj.ml Nedir?

“İstediğiniz kişinin WhatsApp mesajlarını görün” sloganı ile yayına giren bu sitede iddiaya göre “tek yapmanız gereken numaranızın ilk ve son 2 hanesini yazmak” ifadeleri geçiyor. İddiaya göre bunu yapınca şu imkanlara erişebiliyorsunuz:

  • Sevgilinizin veya arkadaşınızın mesajlarını görüyorsunuz
  • Çevrimiçi takibi yapmak mümkün
  • Konum bilgisi görmek mümkün
  • Fotoğraflara erişmek mümkün

Bu özellikleri WhatsApp Plus bile sunamıyorken bu site sadece numaranın en baş ve sondaki iki hanesi ile bunları nasıl yapabiliyor? Yoksa yapamıyor mu?

wpmesaj.ml | Başkasının whatsapp mesajlarını okuma

wpmesaj.ml işe yarıyor mu?

Bu tür sitelerin %99’u çalışmaz. Sahtedir ve genellikle bilgilerinizi alma amacıyla kurulur. Site zaten çalışmadığı için kapatılmış. Şimdilerde yayında değil. Fakat başka domain’lerde çalışıyor olabilir. Böyle bir siteye denk gelirseniz kullanmamanızı öneririz.

Kodsuz WhatsApp Mesaj Okuma Mümkün mü? başlıklı yazımızda bu konuda detaylı bilgilere yer vermiştik. İlgilenenler inceleyebilir.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak Mümkün Mü?

Kısa cevap evet. Eğer mesajlarını okumak istediğiniz kişi güvenliği ile ilgili hatalar yapıyorsa ya da yapmışsa mesajlarını okumak mümkün. Genellikle WhatsApp Web kullanan bazı kişilerin mesajlarını görmek ve okumak mümkün olabiliyor.

İleri seviye mesaj okuma saldırılarında kişinin telefon ya da bilgisayarına RAT gibi zararlı araçlarla erişilebiliyor. Tabii ki bu hem yasal değil, hem de kolay değil. Fakat imkansız da değil.

Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp ve WhatsApp mesajlarını okuma ile ilgili sıkça sorulan soruları burada bulabilirsiniz:

Sevgilimin WhatsApp mesajları bana gelsin istiyorum mümkün mü?

Kişisel hakların korunması kanununa göre bu talep yasal olmayan girişimlerde bulunmanıza sebep olabilir. Ayrıca WhatsApp, bu gibi durumlar için ek koruma sistemleri geliştirir. Günün sonunda elbette mesajlar okunabilir. Fakat bu hem meşakkatli hem de yasal ve etik olmayan bir durumdur.

WhatsApp çalma uzaktan mümkün mü?

Herhangi birinin WhatsApp’ı çalınamaz. Çünkü WhatsApp numara ile çalışır. Dolayısı ile numarayı ele geçirmeden WhatsApp’ı ele geçirmek pek mümkün değildir.

Geçici olarak mesajları okumak ve WhatsApp’a erişmek mümkün olabilir. Bunun için de genellikle virüs ve fiziksel erişim metotları kullanılır.

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programı var mı?

Bu tür programlar genellikle sahtedir ve sizin bilgilerinizi çalmak için yayılmıştır. Ya da virüs içerirler.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın