WiFi Şifre Kırma 2023 Güncel Yöntem ve Bilgiler

Kendi ağ güvenliğinizi sağlamak ya da komşularınıza şaka yapmak için wifi şifrelerini kırmak isteyebilirsiniz. Amacınız her ne olursa olsun şifre kırmanın teorik ve pratik yöntemlerini uygulamanız gerekir. Rehberimizde wifi şifre kırma 2022 güncel yöntemleri ile ilgilide detaylara ulaşabilirsiniz.

Kendi ağ güvenliğinizi sağlamak için kendi wifi şifrenizi kırmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede şifrenizin ne kadar kırılabiliyor olduğunu görebilir, kendi ağınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

WiFi Şifre Kırma 2022
WiFi Şifre Kırma 2022

Bir başkasının wifi şifresini kırmak isteyebilirsiniz. Bu sefer de başkalarının ağ güvenliğini test etmiş olursunuz. Ağ güvenliği için araştırma yapmak suç değildir. Fakat güvenlik açıklarını bulup istismar etmek suçtur. Bu yüzden wifi şifrelerini kırmadan önce etik değerleri gözetiyor olduğunuzdan emin olun.

WiFi Şifre Kırma 2022 Güncel Yöntemler;

Şifre kırmanın pek çok yöntemi var. (Şifre Kırma Yöntemleri) Fakat bazı yöntemler zaman geçtikçe, teknoloji ilerledikçe geçerliliğini yitirebiliyor ya da önceliği değişebiliyor. Bu yüzden 2022 yılının en iyi şifre kırma yöntemleri ve uygulamaları hakkında bir liste oluşturuyoruz. Bu listedeki program, yöntem ve uygulamaları kullanarak wifi şifre kırma hakkında daha fazla beceriye sahip olabilirsiniz.

En iyi WiFi Şifre Kırma Programları 2022

WiFi şifrelerini kırmak için 2022 yılında kullanabileceğiniz en iyi programlar şu şekilde;

 • Kali Linux Nethunter
 • aircrack-ng
 • Shark for Root
 • Zanti
 • Reaver
 • Netcut Pro for Android
 • Nmap
 • WPA WPS Tester
 • WiFi Kill
 • WPS Connect
 • WIBR+
 • Netspoof
 • Arpspoof
 • WiFi Warden

Program kullanarak WiFi şifreleri kırmak beceri ister. Fakat programlar güncellendikçe size düşen yükü azaltır. Bu yüzden hangi programı kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Çünkü her program farklı saldırı türleri için tasarlanmıştır. Listedeki programlar hakkında daha fazla bilgi almak için WiFi Şifre Kırıcı +14 Uygulama başlığını ziyaret edin.

Android için En iyi WiFi Şifre Kırma 2022 Uygulamaları

iOS’a nazaran daha özgür bir işletim sistemi olan Android ile pek çok güvenlik araştırması uygulamasını ücretsiz ya da ücretli şekilde kullanabilirsiniz. Bu uygulamalardan en popüler olanlarına bu tablodan ulaşabilirsiniz:

AndroRATGithub
cSploitGithub
DroidSheepDroidSheep.info
Kali NetHunterKali.org
Network MapperNmap.org
NetX Network Toolsites.google.com
Sniffer WicapGoogle Play Store
HackodeGithub
zAntiZimperium.com
WiFiKiLLwifikill.net
Android WiFi Hack Program / Uygulama 2022

Bu uygulamalar Android ortamlarında WiFi şifre kırma ve ağ güvenlik izleme amacı ile sıklıkla kullanılıyor. Özellikle Android RAT uygulamaları WiFi şifrelerinin yanı sıra Android telefonlardaki çeşitli şifreleri kırmada kullanılıyor.

1. AndroRAT

AndroRAT şifre kırıcı 2022

Android telefonları uzaktan yönetmeye yarayan bu araç ile hedef ağa bağlı bir Android telefona bağlanabilir ve wifi şifresinin girilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede klavyeden girilen wifi şifresi sizin elinize geçmiş olur. Wifi şifre kırma 2022 yöntemlerinden en popüleridir.

2. cSploit

cSploit şifre kırıcı 2022

Eski Android sürümlerinde ağ dinleme ve koklama için yaygın olarak kullanılan bu program her ne kadar artık güncelleme desteği almıyor olsa da oldukça popüler bir wifi ağı dinleyici. Bilgi teknolojileri uzmanlarının mutlaka telefonunda olması gereken bir program.

3. DroidSheep

DroidSheep şifre kırıcı 2022

DroidSheep, WiFi kullanarak korumasız web tarayıcı oturumlarını engellemenize olanak tanıyan Corsin Camichel tarafından yapılan açık kaynaklı bir Android uygulamasıdır.

DroidSheep APK sadece güvenlik açıklarını test etmek için geliştirilmiş bir yazılımdır ve herhangi bir kişiye zarar vermek için yapılmamıştır. Android platformunda çalışır ve DroidSheep’i kullanabilmek için cihazınızın rootlu olması gerekir.

DroidSheep bir APK dosyası olarak paketlenmiştir, ancak kaynak kodunu istiyorsanız orijinal yazarın Github deposundan alabilirsiniz.

4. Kali NetHunter

Kali NetHunter şifre kırıcı 2022

Android telefonlar için ücretsiz olarak sunulan penetrasyon testi aracı olarak bilinen NetHunter açık kaynaklı bir projedir. Uygulamayı kullanmak root gerektirmez. Uygulamanın yeteneklerini kullanarak wifi şifre kırmadan tuş vuruşu toplamaya pek çok işlem yapılabilir.

5. Network Mapper

Network Mapper şifre kırıcı 2022

Penetrasyon testleri, ağ güvenliği ve türevlerini aklınıza getirdiğinizde mutlaka Network Mapper yani Nmap uygulamasının adını duyarsınız. Ağ taramak ve zafiyet tespiti için kullanılan bu program açık kaynaklıdır. Birkaç tıklama ile wifi şifresi kırmak isteyenler için kullanışsız olsa da profesyonel güvenlik araştırmacılarının sağ ya da sol koludur.

6. NetX Network Tool

NetX Network Tool wifi şifre kırma 2022

Eğer aynı ağa bağlı olduğunuz farklı Android cihazlar varsa bu cihazların bağlı olduğu Wifi şifrelerini almayı deneyebilirsiniz. Bunun için ağı dinleyecek ve size bilgi sağlayacak araçlara ihtiyacınız var. Bu araçlardan biri NetX Network Tool ve NetX Network Tool Pro.

7. Sniffer Wicap

Sniffer Wicap wifi şifre kırma 2022

WiFi ve LTE ağlarını dinlemek için kullanabileceğiniz bu program ile bağlı olduğunuz ağlardaki telefonların çeşitli bilgilerini görebilirsiniz. Bu bilgileri kullanarak etrafınızdaki ağlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve ilgili wifi ağlarının şifrelerini kırabilirsiniz. Program aynı zamanda wifi şifre kırma 2022 güncel listelerinde yer alır.

8. Hackode

Hackode wifi şifre kırma 2022

Hackode, güvenlik analizi, ağ girişimi, şifre kontrolleri ve bağlantı noktası taraması için eksiksiz bir araca sahip olduğu söylenen ücretsiz bilgisayar korsanlığı uygulamalarından biridir. Hackode, herhangi bir cihazı test etmek ve tatmin edici güvenlik, WiFi ağı, güç ve güvenlik açığı kontrolleri yapmak için bir mobil penetrasyon testi araç seti içerir.

Hackode, BT yöneticileri, etik bilgisayar korsanları ve siber güvenlik uzmanları tarafından kullanılır. Hack kodunun en iyi özelliği, keşif eylemi ve google hackleme yapabilmesidir. Bir sistemdeki faaliyetleri gözlemler, nasıl çalıştığını anlar ve geri bildirim sağlar. Bu bilgisayar korsanlığı aracının işlevleri Keşif, Tarama, İstismarlar ve Güvenlik beslemesidir.

9. zAnti

zAnti wifi şifre kırma 2022

zAnti, bir sistemin güvenlik riskini test etmek için kullanılan bir Android bilgisayar korsanlığı uygulamasıdır. Çoğu Kuruluş, saldırıları ve sızıntıları tespit etmek için sıklıkla zAnti’yi kullanır. Bu bilgisayar korsanlığı uygulaması, yalnızca bir düğmeye basarak bir güvenlik sisteminin riskine erişir ve ardından sistemdeki zayıflıkları ve boşlukları bildirir.

10. WiFiKiLL

WiFiKiLL wifi şifre kırma 2022

WiFiKiLL Bir WiFi ağına bağlı cihazları devre dışı bırakabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir WiFi sonlandırma aracıdır. WiFi şifrenizi kıran kişilerin ağdan atılmasına yardımcı olur. En iyi wifi şifre kırma 2022 program listelerinde kendisine sıklıkla yer bulur.

Yasal bilgisayar korsanlarının davetsiz misafirleri kuruluşun güvenlik sistemine sızmaktan uzak tutmasına yardımcı olan bilgisayar korsanlığı uygulamalarından biridir. İstenmeyen cihazların bağlantısını kesmedeki etkinliği nedeniyle halk arasında WiFi öldürme uygulaması olarak bilinir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın