En iyi 10+ Fotoğraf Birleştirme Programı ✔️ PC & Mobil

Pek çok zaman fotoğrafları birleştirmek istediğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Fotoğraf birleştirme programı olarak bildiğimiz programlar tam olarak bu noktada karşımıza çıkar. Android ve iOS için kullanabileceğiniz bu programların bazıları Windows ve MAC için de kullanılabilir durumdadır.

Liste içerisindeki fotoğraf birleştirme programlarını sizler için işletim sistemine göre ayırdık. Kendi cihazınızın işletim sistemine göre bu programları tercih edebilirsiniz.

En iyi 10+ Fotoğraf Birleştirme Programı

En iyi fotoğraf birleştirme programları

İki ya da daha fazla fotoğrafı birleştirmek için kullanabileceğiniz programların bir listesini sizler için hazırladık. Bu programlar sayesinde fotoğraflarınızı birleştirebilir ve daha farklı düzenlemeler yapabilirsiniz.

En iyi +27 fotoğraf düzenleme programı ✔️uygulaması

Daha sonra oku

Şimdi, hazırsanız en iyi fotoğraf birleştirme programlarını incelemeye başlayalım:

Windows için fotoğraf birleştirme programları

Bilgisayarda resimleri birleştirmek ve düzenlemek daha kolay olabilir. Her ne kadar mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları oldukça gelişmiş olsalar da bazılarımız halen bilgisayarı tercih edebiliyoruz.

Windows için fotoğraf birleştirme programları

Windows bilgisayarlarda kullanabileceğiniz şu üç program ile fotoğrafları birleştirebilirsiniz:

Adobe PhotoShop

Adobe PhotoShop

Fotoğraf düzenleme ve fotoğraf birleştirme hakkında daha önce araştırma yapmış biriyseniz, mutlaka Adobe PhotoShop programını duymuşsunuzdur. Hayal gücünüze göre yapabileceklerinizin sınırı olmayan bu program ile fotoğraflarınızı birleştirebilirsiniz. Çünkü Adobe Photoshop, en iyi fotoğraf birleştirme programı olarak bilinir.

Pixlr Suite & Pixrl Online

Pixlr Suite & Pixrl Online

Basit ve etkili bir program olan Pixlr Suite ile Windows bilgisayarınızda hızlı ve etkili şekilde fotoğraf birleştirebilirsiniz. Fotoğrafları kolaj olarak birleştirmeniz için çeşitli kolaj paketleri bulunur.

Windows için geliştirilmiş Pixlr Suite’in yanı sıra Pixrl X ile internet tarayıcı üzerinden fotoğraf düzenleme ve birleştirme işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Program indirmeden fotoğraf düzenlemek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri genelde Pixrl X’dir.

GIMP

GIMP

Bu fotoğraf düzenleme ve birleştirme programı ise açık kaynaklı bir projedir. Ücretsizdir ve pek çok fotoğraf düzenleme işini yapmanıza yardımcı olur. Bu işlerden biri de fotoğraf birleştirmedir.

Ücretsiz ve açık kaynak kodlu en iyi fotoğraf birleştirme programı arayışında iseniz GIMP tam size göre bir programdır.

Programı resmi sitesinden ücretsiz olarak indirebilir ve yayınladığı eğitim içerikleri ile fotoğraf birleştirmeyi öğrenebilirsiniz.

Android için fotoğraf birleştirme programları

Fotoğraf düzenleme işini direkt olarak telefonda yapmak istiyorsanız ve işletim sisteminiz Android ise buradaki programlar sizin için en iyi seçenek olabilir:

Adobe PhotoShop Express

Adobe PhotoShop Express

Yazının daha önceki kısmında bahsettiğimiz Adobe PhotoShop telefonda da kullanılabiliyor. Programın en temel özellikleri Android sürüm için kullanılabilir durumda.

Fotoğrafları birleştirmede kullanılan en iyi fotoğraf birleştirme programı Android telefonlarda da Adobe Photoshop Express olarak bilinir.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Snapseed

Snapseed

Telefonda kullanılan fotoğraf birleştirme programlarından bir diğeri Snapseed’dir. Gelişmiş bir fotoğraf düzenleme ve oluşturma uygulaması olan bu uygulama ile resimleri ve fotoğrafları birleştirebilirsiniz.

Snapseed Google tarafından geliştirilmiş bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Sürekli olarak güncelleme alır ve ücretsizdir. En iyi fotoğraf düzenle programı listelerinde kendisine sıklıkla rastlamak mümkündür.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

B612

B612

Android kullanıcılarının en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı fotoğraf düzenleme ve birleştirme uygulamalarından bir diğeri de B612’dir. Pek çok fotoğrafın bir köşesinde bu uygulamanın logosunu görmüş olabilirsiniz.

Özellikle filtre konusunda oldukça başarılı olan bu uygulama ile fotoğraflarınızı birleştirebilirsiniz.

B62 uygulamasını Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

iOS – iPhone için fotoğraf birleştirme programları

iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda ve iPad’lerde kullanılan en iyi fotoğraf düzenleme ve birleştirme programları ise şu şekilde:

Photoshop Express Photo Editor

Photoshop Express
Photoshop Express

Listenin önceki bölümlerinde kendisinden bahsettiğimiz Photoshop Express Photo Editor adlı bu uygulama iOS cihazlar için de en iyi tercihlerden biri. Fotoğraf birleştirme ve diğer pek çok fotoğraf düzenleme işleriniz için bir numaralı uygulama diyebiliriz.

Diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi iOS için en iyi fotoğraf birleştirme programı PhotoShop olarak karşımıza çıkıyor.

Photoshop Express Photo Editor programını App Store üzerinden indirebilrsiniz.

Photoleap Editor by Lightricks

Photoleap Editor by Lightricks

iOS cihazlarda en çok tercih edilen fotoğraf birleştirme uygulamalarından bir diğeri ise Photoleap Editor by Lightricks adlı uygulamadır. Fotoğraf birleştirme odaklı düşündüğünüzde en iyi tercihlerden biridir.

Sadece fotoğraf birleştirme programı olmamakla beraber bu program oldukça iyi bir renk ve ışık düzenleyicidir.

Photoleap Editor by Lightricks uygulamasını App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Afterlight — Photo Editor

Afterlight — Photo Editor

Fotoğraf maskelemek ve fotoğraf birleştirmek için tercih edilen uygulamalardan bir diğeri de Afterlight — Photo Editor adlı bu uygulamadır. iPhone için en iyi fotoğraf birleştirme ve düzenleme uygulamalarından biri olarak kabul edilir.

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılacak bir diğer fotoğraf birleştirme programı Afterlight — Photo Editor olarak karşımıza çıkıyor.

Afterlight — Photo Editor adlı uygulamayı App Store üzerinden indirebilirsiniz.

MAC için fotoğraf birleştirme programları

MAC için fotoğraf birleştirme programları

MAC platformunu kullanarak fotoğraf birleştirmek isteyen kişiler için 3 farklı önerimiz var. Bu fotoğraf birleştirme programlarını kullanarak sadece istediğiniz birleştirme işini ve diğer fotoğraf düzenleme işlerinizi yapabilirsiniz.

Adobe PhotoShop

Adobe PhotoShop

PhotoShop, popüler her platform için destek veren bir program. Yani MAC’inizde de kullanabileceğiniz bir fotoğraf birleştirme arayüzü. Daha önce pek çok kere kendisinden bahsetmiştik.

Fotoğraflarınızı birleştirmek ve manipüle etmek için Adobe PhotoShop programını MAC cihazınızda kullanabilirsiniz.

Affinity Photo

Affinity Photo

Affinity Photo, macOS, Windows ve iPad’de tümleşik tek tam yüklü fotoğraf düzenleyici olarak dünya çapında milyonlarca yaratıcı ve fotoğrafçılık profesyonelinin ilk tercihi. İnanılmaz hız, güç ve hassasiyetle ödüllü yazılım, görüntüleri düzenlemek ve rötuşlamak, çok katmanlı kompozisyonlar, güzel raster resimler ve çok daha fazlasını oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Ayrıca, düzenleme deneyiminizi her zamankinden daha sorunsuz hale getirmek için yüzlerce zaman kazandıran araç ve tamamen yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ile donatılmıştır.

GIMP

GIMP

GIMP, GNU/Linux, macOS, Windows ve daha fazla işletim sistemi için kullanılabilen bir çapraz platform görüntü düzenleyicisidir. Ücretsiz bir yazılımdır , kaynak kodunu değiştirebilir ve değişikliklerinizi dağıtabilirsiniz .

İster grafik tasarımcı, ister fotoğrafçı, illüstratör veya bilim adamı olun, GIMP işinizi halletmeniz için size gelişmiş araçlar sağlar. Birçok özelleştirme seçeneği ve 3. parti eklentiler sayesinde üretkenliğinizi GIMP ile daha da artırabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın