Trendyol Barkod Bulma işlemi nasıl yapılır?
E-Ticaret

Trendyol Barkod Bulma işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2022

Trendyol’da satış yapmak isteyen satıcıların en çok merak ettiği konulardan biri ürünlere ait barkod numaralarıdır. İçeriğimizde sizler için Trendyol barkod bulma işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz…

İçerik Haritası

Trendyol barkod nedir?

Trendyol‘da ürünler barkod numaraları ile kataloğa eklenir. Ürünler katalogdan seçilerek satılmaya başlanır. Satıcıların büyük bölümü zaten kataloğa eklenmiş ürünlerin barkodları ile satış yaparlar. Böylece ürün resimleri, açıklamaları ve varyantları üzerinde sadece değişiklik yaparak bile hızlıca ürün yayınlayabilir, zaten satılıyor olan ürünün altında listelenen satıcılardan biri olabilir.

Trendyol Barkod Bulma işlemi nasıl yapılır?
Trendyol Barkod Bulma işlemi nasıl yapılır?

Bir diğer değişle satıcı, ilgili ürünün satışını yapan firmalar ile doğrudan rekabete girer. Bunun için yeniden ürün yayınlamasına gerek kalmaz.

Trendyol barkod bulma nasıl yapılır?

Trendyol’da barkod bulmak kolaydır. Sadece şu adımları takip ederek trendyol.com’daki herhangi bir ürünün barkod numarasını bulabilirsiniz:

Adım 1. Trendyol’da barkod numarasını bulmak istediğiniz ürünün sayfasına girin

Trendyol Barkod Bulma işlemi nasıl yapılır?

Adım 2. Sayfada herhangi bir yere sağ tıklayıp “sayfa kaynağını gör” ya da CTRL+U kısayolunu kullanın ve kaynak kodları açın

Trendyol Barkod Bulma işlemi nasıl yapılır?

Adım 3. Sayfada arama yapmak için CTRL+F kısayolunu kullanın

Adım 3. Sayfada arama yapmak için CTRL+F kısayolunu kullanın

Adım 4. Arama kutusuna “barcode” yazın ve çıkan ilk sayıyı kopyalayın

Bu işlemleri yaptıktan sonra trendyol barkod bulma ve kopyalama işlemlerini eksiksiz tamamlamış olacaksınız.

Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı

İlgili İçerik

Trendyol barkod bulma neden gereklidir?

Rekabetin yüksek olduğu pazar yeri sitelerinde satış yapmak için popüler ürünlerin satışına öncelik verilir. Popüler ürünlerin barkod numaraları ile ürün yayınlamak isteyen satıcılar bu ürünlerin barkod numaralarına ihtiyaç duyarlar.

Trendyol’daki ürünler katalog sistemi ile yayınlanır. Satıcılar 2 farklı şekilde ürün yayınlayabilir ya da satabilir.

  1. Ürünü kataloğa ekleyip seçmek
  2. Satılan bir ürünü katalogdan seçmek

Eğer satıcılar kendi ürünlerini kataloğa eklemeyecekse ve satılan bir ürünün satışını yapacaksa ilgili ürünün barkod numarasını aramaya başlar. Barkod numarasını bulduğu ürünü kendisi de satmaya başlar ve ilgili üründe Buybox olmaya çalışır.

Buybox: Birden fazla satıcının sattığı bir üründe satıcı bazlı değerlendirmedir. Bir ürünü satan birden fazla satıcı varsa, ilgili satın alma işlemi sırasında en başarılı ve o satışa en uygun görülen satıcıya buybox denir. Bu satıcı sürekli değişebilir. Mağaza performansı buybox olmak için önemlidir.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.