Twitter hesap gizleme işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2023

Twitter hesap gizleme ya da bir diğer ismiyle Twitter hesap korumaya alma, tweetlerini herkesle paylaşmak istemeyenler için kullanılan bir yoldur. Twitter’a kaydolduktan sonra pek çok kullanıcı ile etkileşim halinde olmak son derece doğaldır. Atılan tweetler beklediğinizden daha geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Bunun önüne geçmek için Twitter hesabını korumaya almak gereklidir.

Twitterda iki çeşit tweet vardır:

  • Herkese açık tweetler
  • Korumalı tweetler

Kullanıcıların tercihine göre bu iki tweet seçeneğinden biri kullanılmaktadır. Twitter’a kaydolduğunuzda tweetleriniz herkese açıktır. Varsayılan ayarı değiştirip tweetlerinizi korumaya almak istiyorsanız bunu “Hesap Ayarları” kısmından yapabilirsiniz.

Twitter hesap gizleme işlemi nasıl yapılır?
Twitter hesap gizleme işlemi nasıl yapılır?

Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Tweetlerinizi kimin görebileceği konusunda Twitter, tweetleri korumaya almayı mümkün kılmıştır. Twitter’da attığınız tweetleri herkesin görmesini istemiyorsanız Twitter hesap gizleme konusunda varsayılan açık hesap ayarını kapatmanız yeterli olacaktır.

Gizlilik ve güvenlik başlığı altında bulabileceğiniz Twitter hesap koruma paneli, yalnızca tweetleri korumakla kalmamaktadır. Sizi takip etmek isteyen kullanıcılar direkt olarak takip etmeden önce size istek atmaktadır. Korumalı hesap görünümünü kullanan Twitter kullanıcıları bu isteği onaylamadan başka bir kullanıcı onu takip edememektedir.

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter hesabı nasıl gizlenir sorusunun cevabı olarak Twitter, kullanıcılara bunu kolaylıkla sağlamaktadır. Kullanıcıların yalnızca takipçilerinin görebileceği kalıcı tweet bağlantılarını ve yeni tweetlerini de güvene alan bu sistem sayesinde tweetler herkesin ana sayfasına düşmemektedir.

Twitter hesap gizleme işlemi nasıl yapılır?
Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter hesabını gizlemek için;

  1. Twitter‘a giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınıza tıklayın.
  2. Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve Güvenlik adımlarını takip edin.
  3. Tweet Gizliliği bölümünü bulun.
  4. Bu kısımda yer alan “Tweetlerimi Korumaya Al” ibaresini aktifleştirin.
  5. Değişiklikleri kaydettikten sonra şifrenizi girerek işlemi tamamlayın.

Twitter Korumalı Hesap Yapmak

Twitter, tüm dünya üzerindeki kullanıcıların birbiriyle metin ve görseller vasıtasıyla haberleştiği bir sosyal ağdır. Bu sosyal ağ içerisinde paylaşılan hemen her şey oldukça geniş kitlelere ulaşabileceğinden dolayı Twitter korumalı hesap kullanmak gerekebilir. Bu sayede milyonlarca kullanıcı içerisinde yalnızca sizin izin verdiğiniz kullanıcılar hesabınıza erişebilecektir. (Takipçileriniz)

Twitter hesap gizleme noktasında yapılacak düzenlemeler, kullanıcıların daha güvenli bir şekilde bu sosyal ağı kullanmasını sağlamaktadır.

Twitter hesap kilitleme konusuna benzer birkaç Twitter yazısına ihtiyacınız olursa buradan erişebilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın