Gelen Aramayı Görme
Mobil Cihazlar

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme iPhone ✔️ Samsung 2022

Telefonla konuştuğunuz esnada arama gelmesi durumunda, gelen aramayı görmek için izlemeniz gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme yöntemlerinden bahsedeceğimiz bu içeriğimizdeki yöntemleri uygulayarak konuşma esnasında gelen aramaları görüntüleyebilirsiniz.

Gelen Aramayı Görme
Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Akıllı telefonlarda gerekli ayarlar yapıldığında telefonla konuşurken bile gelen aramaları görüntüleyebilirsiniz. Gerekli ayarların yapılmaması durumunda ise karşı taraf sizi aradığında direkt olarak meşgul çalacaktır. Eğer gelen arama konuştuğunuz kişiden daha önemliyse, bu özelliği kesinlikle aktifleştirmelisiniz. Yine genellikle iş insanları tarafından kullanılan bu yöntem sayesinde, çalışanlar iş dışı görüşmeleri esnasında işle ilgili arama gelmesi durumunda, iş aramasını meşgule düşürmeden gelen ikinci aramaya yanıt verebilmektedir.

Kullandığınız hat üzerinden de “Çağrı Bekletme” seçeneğini aktifleştirerek karşı taraf sizi aradığında “Başkasıyla Görüşüyor” uyarısını ikinci aramayı yapan kişiye de verdirebilirsiniz.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Samsung

Samsung marka cep telefonlarında görüşme esnasında gelen ikinci aramayı görmek için; Arama ayarları-Diğer Ayarlar-Arama Bekletme sekmesine geldikten sonra “Aramayı Bekletme” seçeneğini aktifleştirin. Bu ayarı yaptığınızda Samsung marka cep telefonunuzda gelen ikinci aramayı görebilirsiniz.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Iphone

iPhone marka cep telefonuna sahipseniz, Ayarlar-Telefon ve Aramayı Bekletme seçeneklerine tıklayın. Arama Bekletme seçeneğinin yanındaki butonu sağa kaydırdıktan sonra ilgili ayarı aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca Bkz: iPhone Telefonla Konuşurken Arayanı Görme

Akıllı Telefonlarda Kullanılan Ortak Yöntem

Samsung, Huawei ve Apple marka cep telefonlarında bu özelliği aktifleştirmek için arama ekranında *43# tuşlarına bastıktan sonra arama yapmanız yeterlidir. Arama yapıldığında ekranda “MMI Kodu Başlatıldı” ve “Çağrı Bekletme Hizmet etkinleştirildi” ibareleri yer almaktadır. İçeriğimizin devamında yer alan tuşlamalarla da mevcut ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

  • Aktif Etme Kodu: *43#
  • İptal Etme Kodu: #43#
  • Kontrol Etme Kodu: *#43#

Telefonu Özele Açma adlı içeriğimizden de hattınızı gelen özel aramalara aktif hale getirmenin yöntemini öğrenebilirsiniz.

Telefon kapalıyken kimin aradığını öğrenmek için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi telekomünikasyon şirketlerinin sunduğu ücretli servisler bulunmaktadır. Aşağıda her operatör için ilgili servisin nasıl etkinleştirildiğini öğrenebilirsiniz.

Telefon Kapalıyken Gelen Aramaları Görme Yöntemi

Türk Telekom hattına sahip kullanıcılar ACIK yazdıktan sonra 5555‘e mesaj atarak “Arayanı Bil” servisini aktifleştirebilmektedir.

Vodafone kullanıcıları ARAYANKIM yazdıktan sonra 8000‘e mesaj atarak “Arayan Kim” servisini aktifleştirebilir.

Turkcell aboneleri ise KIM yazdıktan sonra 2200‘a kısa mesaj atarak “Kim Aramış” servisini aktif hale getirebilir.

Operatörlerin sunduğu bu servisler ücretlidir. Bu servisleri aktifleştiren kullanıcılar hatları meşgulken kimlerin aradığını öğrenebileceği gibi cep telefonları kapalı olduğunda da gelen tüm aramaları gelen bilgi mesajlarıyla öğrenebilmektedir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.