En iyi 11+ Müzik Dinleme Programı: Android & iOS

Müzik dinlemek günümüzde birçok insan için oldukça önemli bir aktivite ve günlük hayatta oldukça geniş bir alan kaplıyor. Bir yerden bir yere giderken, herhangi bir şey ile uğraşırken, bazen ise ders çalışırken yani hayatlarımızın birçok farklı alanında müzik dinlemek isteyebiliyoruz. Hal böyleyken kaliteli bir müzik dinleme programına ihtiyacımız oluyor.

Özellikle internet bağlantısının olmadığı zamanlarda kesintisiz müzik dinleyebilmek için müzik dinleme programları oldukça tercih ediliyor. Sonuçta bilmediğimiz kaynaklardan her sevdiğimi şarkıyı telefonumuza indirip depolayamayız. İşte kullandığımız müzik dinleme programı ile bu sorundan kurtulup çevrimdışıyken bile rahat rahat sevdiğimiz şarkıları dinleyebiliyoruz. Gelin bu müzik dinleme programlarına yakından göz atalım.

En iyi 10 Müzik Dinleme Programı: (Online & Offline)
En iyi 10 Müzik Dinleme Programı: (Online & Offline)

En İyi 11+ Müzik Dinleme Programı (2022)

Müzik dinleme programlarına ücretsiz olarak erişim sağlayabiliyorsunuz fakat tüm özelliklerden yararlanmak ve reklamsız erişim için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Bahsedeceğimiz uygulamaların da geneli bu şekilde olacak. Programlar hiçbir sıralamaya tabii tutulmamıştır.

1. Spotify

Spotify
Uygulama AdıSpotify
İndirme Sayısı1 Milyar +
Genel Puan4,4 (27 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Neredeyse herkesin duymuş olduğu ve dünya genelinde 182 milyon abonesi bulunan Spotify‘ın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 422 milyon. Spotify kullanıcılarına 30 milyondan fazla şarkı sunmakta ayrıca şarkıların yanı sıra podcast’ler ve etkinlik haberleri de içermekte.

En çok tercih edilen müzik dinleme programlarından biri olan Spotify‘ın ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunmakta fakat bu versiyonda araya giren reklamlar ve şarkı atlama sayısı ile kısıtlanıyorsunuz. Ücretli olan sürümde ise çevrimdışı müzik dinleyebilirsiniz ve hiçbir reklam müzik dinlerken sizi rahatsız etmez. Ayrıca Spotify‘ın öğrenciler için indirimi de bulunuyor.

2. SoundCloud

SoundCloud
Uygulama AdıSoundCloud
İndirme Sayısı100 Milyon +
Genel Puan4,7 (5,95 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

SoundCloud bir müzik dinleme programı olmasının yanı sıra ayrıca müzik yapan insanların toplandığı da bir platformdur. SoundCloud ile milyonlarca şarkı ve podcast elinizin altında. Ayrıca SoundCloud, şarkıları ücretsiz olarak indirmenize izin veren bir müzik dinleme programıdır. SoundCloud‘u çevrimiçi şekilde kullanacaksanız en iyi Spotify alternatifi olarak da görülebilir.

3. Deezer

Deezer
Uygulama AdıDeezer
İndirme Sayısı100 Milyon +
Genel Puan4,3 (2,98 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Kendi zevkinize göre çalma listesi oluşturabileceğiniz ve ayrıca pek çok mix dinleyebileceğiniz Deezer, en iyi müzik dinleme programları arasında yer alır. Aynı zamanda şarkı sözü getirme özelliği ile de dikkat çeken Deezer‘da daha yüksek ses kalitesi ve çevrimdışı dinleme özellikleri için premium sürüm bulunmaktadır.

4. Fizy

Fizy
Uygulama AdıFizy
İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,1 (171 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Türk yapımı bir müzik dinleme programı olan Fizy, kullanıcılarına yerli ve yabancı olmak üzere 35 milyondan fazla şarkı sunuyor. Ayrıca diğer programlar gibi Fizy‘de çevrimdışı dinleme özelliği içeriyor.

5. Audiomack

Audiomack
Uygulama AdıAudiomack
İndirme Sayısı50 Milyon +
Genel Puan4,8 (2,71 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Audiomack pek çok şarkıyı ücretsiz bir şekilde sunan müzik dinleme ve indirme uygulamasıdır. Müzik dinleme ve indirme uygulaması olan Audiomack, pek çok şarkıyı ücretsiz şekilde sunuyor. Eğer daha fazla özellikten faydalanmak istiyorsanız premium üyeliği satın alabilirsiniz.

6. TIDAL Music

TIDAL Music
Uygulama AdıTIDAL Music
İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,1 (312 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Arşivinde 70 milyondan fazla müzik bulunan TIDAL Music ses kalitesine önem veren dinleyicilere hitap etmekte. Size her yerde eşlik edebilen uygulama da moda özel çalma listeleri de bulunuyor. Ayrıca bu müzik dinleme programını bir ay ücretsiz kullandıktan sonra iki farklı ücretli seçenekten birini seçebiliyorsunuz. Premium abonelik aylık 10 TL ve Hifi abonelik aylık 20 TL olarak ücretlendirilmekte . Hifi abonelik premium’a göre daha fazla özellik içermekte.

7. TuneIn Radio

TuneIn Radio
Uygulama AdıTuneIn Radio
İndirme Sayısı100 Milyon +
Genel Puan4,7 (2,27 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Çevrimdışı müzik dinleyen Android kullanıcıları tarafından oldukça sevilen bir müzik dinleme programıdır. TuneIn Radio, dünyanın hemen hemen her noktasından aldığı radyo istasyonlarını kullanıcıların cihazlarına taşıyor. Ayrıca uygulama içerisinde binlerce podcast ve müzik listesi de bulunuyor. Sıkça tercih edilen bir program olarak karşımıza çıkıyor.

8. Flow Music

Flow Music
Uygulama AdıFlow Music
İndirme Sayısı500 Bin +
Genel Puan3,5 (4,4 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Ücretsiz ve internetsiz müzik dinlemek için oldukça başarılı olan Flow Music 2021 yılında güncellendikten sonra kullanıcıların büyük bir kısmının favorisi haline geldi.

9. Apple Music

Apple Music
Uygulama AdıApple Music
İndirme Sayısı50 Milyon +
Genel Puan4,0 (510 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Apple tarafından geliştirilen müzik dinleme servisi Apple Music, kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Şirket tarafından iTunes’un dünyanın en geniş müzik koleksiyonuna sahip olduğu söyleniyor.

Hizmete kayıt olduktan sonra istediğiniz müziği istediğiniz zaman dinleyebilir ve diskinize kayıt edebilirsiniz. Ayrıca Beats 1 yani Apple’ın yeni radyo istasyonuna erişim elde ediyorsunuz. Apple Music, iOS kullanıcıları için oldukça kaliteli ve başarılı bir müzik dinleme programı.

10. YouTube Music

YouTube Music
Uygulama AdıYouTube Music
İndirme Sayısı1 Milyar +
Genel Puan4,5 (4,16 Milyon)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

YouTube zaten halihazırda birçok insanın müzik dinlemek ya da müzik videosu izlemek için tercih ettiği bir uygulama fakat ayrıca YouTube üzerinde binlerce farklı konuda içerik bulunuyor. YouTube Music ise bu içeriklerden sıyrılmış sadece müziklerin bulunduğu bir platform.

YouTube Music ücretsiz olarak kullanılabiliyor fakat çevrimdışım iken müzik dinlemeye devam etmek ve çıkan onlarca reklamdan kurtulmak istiyorsanız premium’a geçmeniz gerekiyor. YouTube Music 1 aylık deneme süresi sunmasınız haricinde, aile planı, öğrenci planı ya da yıllık plan gibi farklı planlar ile daha uygun fiyatlara premium kullanıcısı olmanızı sağlıyor.

11. Muud Müzik

Uygulama AdıYouTube Music
İndirme Sayısı5 Milyon +
Genel Puan4,0 (62 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

TTNET A.Ş. tarafından geliştirilen Muud, Türk Telekom kullanıcılarını hedefleyerek tüm Türkiye ve Dünyaya açılmak istiyor. Uygulamada müzik dinlemek v indirmek mümkün. Müziği indirdiğinizde internetsiz dinleyebilirsiniz. Diğer müzik dinleme platformlarına göre daha az müzik barındığına dair geri bildirimler alan bu uygulamayı da müzik dinlemeden önce deneyin.

Sizler için en iyi 10 müzik dinleme programından bahsettik. Tüm bu uygulamaları kullanmayıp müziklerinizi cihazınıza da indirmek isteyebilirsiniz. Buradan ücretsiz bir şekilde hangi programları kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müzik dinleme programları hakkında aklınıza pek çok soru gelebilir. Bu sorulardan bazılarını sizler için derledik ve yanıtlamaya çalıştık. Kendi sorularınız için lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin.

Müzik dinleme programı ücretsiz midir?

Bu listedeki programların bir kısmı ücretli bir kısmı da ücretsizdir. Ücretsiz müzik dinleme programları genellikle reklam içerir. Bazıları da müziklerin sadece önizleme kısımlarını dinlemenizi sağlar. Tam sürüm için ücretli versiyonları satın almanız gerekebilir.

En iyi müzik dinleme programı PC için hangisidir?

Spotify ve Apple Music gibi programlar bilgisayarınız için en iyi müzik dinleme programlarındandır. Fakat eskiye dönmek isteyenler için VLC ve Winamp önerilir. Bilgisayarınızda müzik dinlemek için en bilindik programları kullanabilirsiniz.
Her ne kadar ücretsiz müzik dinlemenizi sağlayan birkaç Android uygulaması olsa da bu uygulamalarda ya çok müzik yoktur ya da müzikler kısıtlı şekilde çalıyordur.

Android müzik dinleme programı ücretsiz kullanılabilir mi?

Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarda müzik dinlemek için Spotify ve benzeri uygulamalar kullanılabilir. Spotify ücretli olduğu için ücretsiz uygulamalara yönlenmek gerekebilir.

Arka Planda müzik dinleme programı önerir misiniz?

Spotfiy, YouTube Music, Vanced Youtube gibi uygulamalar ve programlar arka planda müzik dinlemenize yardımcı olan programlardır.

İnternetsiz müzik dinleme programı ne şartlarda çalışır?

Müzikleri dinlemek için internet bağlantısı şartı olmasın istiyorsanız müzikleri önceden indirmeniz gerekir. Müzik indirme sitelerini ya da müzik indirme uygulamalarını kullanarak müzik indirebilir ve bu müzikleri Winamp player gibi pek çok oynatıcı ile oynatabilirsiniz. Bu sayede müziklerinizi internetsiz dinleyebilirsiniz.

Telefonda en iyi müzik dinleme programı hangisidir?

Spotfiy ve Apple Music telefonlarda en çok kullanılan resmi en iyi müzik dinleme programlarıdır. YouTube Music de son zamanlarda oldukça popüler olmuştur.

Yorum yapın