Slayt Programı: Bilgisayar İçin En İyi Slayt Programları
En İyiler, Önerilen

Slayt Programı: Bilgisayar İçin En İyi Slayt Programları

Slayt Programı: Bilgisayar İçin En İyi Slayt Programları Sunum hazırlamak, gerek işinizde gerek ise öğrencilik hayatınızda sürekli olarak karşılaşacağınız bir durumdur. Sunumlarınızı etkili bir şekilde hazırlamak ve dikkatleri konunun üzerine çekmek istiyorsanız etkileyici slayt programları kullanabilirsiniz.

Powerpoint dosyası olarak sunum hazırlamak istiyorsanız kullanışlı olan birçok program bulunuyor. En iyi slayt programları arasından tercih yaparak sunumlarınızı hem daha kolay hem de daha dikkat çekici hazırlayabilirsiniz. Slayt programı olarak ilk önerimiz Prezi uygulamasıdır.

Slayt Programı: Bilgisayar İçin En İyi Slayt Programları
Slayt Programı: Bilgisayar İçin En İyi Slayt Programları

Uygulama özellikle son zamanlarda oldukça fazla kullanıcı sayısına ulaştı, Gittikçe popülerlik kazanan uygulama sunumunuzu çok daha verimli bir şekilde hazırlayabilmenizi sağlıyor. Daha az sayfa kullanarak daha çok konuya değinebiliyorsunuz.

Bu sayede sunumunuz çok daha az sıkıcı oluyor. Oldukça kullanışlı olan uygulama kullanım açısından da son derece kolay.  Kısa süre içerisinde uygulama içerisindeki araçları kullanmayı öğrenerek dikkat çekici sunumlar hazırlamaya başlayabilirsiniz. Küçük boyuta sahip olan uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz.

Etkileyici Sunumlar İçin Slayt Programı

Etkileyici sunumlar için slayt yapma programı olarak Haiku Deck kullanabilirsiniz. Haiku Deck içerisinde bulundurduğu birçok hazır şablon ile sizlere benzersiz bir sunum hazırlama şansı sunuyor. Aynı zamanda kendi şablonlarınızı yaratarak kaydedebilirsiniz.

Bu sayede şablonlarınızı istediğiniz zaman kullanabilir ve üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Göz kamaştıran sunumlar hazırlamak için kesinlikle kullanmanız gereken bir program. İş dünyası içerisinde sürekli olarak sunum hazırlayan biriyseniz bu uygulama tam da size göre.

Haiku Deck Iphone slayt programı
Haiku Deck Iphone slayt programı

Birçok farklı platforma uyum sağlayan Haiku Deck Iphone ve Ipad’ler için de benzersiz bir deneyim sunuyor. Kısa süre içerisinde kullanıcı ara yüzüne alışarak kendi şablonlarınızı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın uygulama içerisinde farklı temalara uyum sağlayan birçok farklı hazır şablon da yer alıyor.

Teknoloji, sağlık, yemek veya spor gibi farklı konular üzerine yerleştirilmiş temalar sayesinde sunumunuzu kısa bir sürede hazırlayabilirsiniz. Şablonları özelleştirerek kaydedebilir ve daha sonraki sunumlarınız için hazır olarak tercih edebilirsiniz.

Kolay Kullanılabilir Slayt Programı

Kolay kullanılan slayt programı önerileri içerisinde başta gelen uygulama kesinlikle Google Slides olarak öne çıkmaktadır. Ara yüzü Powerpoint’e oldukça benzeyen program herhangi ek bir uygulamaya gerek kalmaksızın sizlere hızlı bir şekilde slayt hazırlama imkanı sunuyor.

Tamamen browser olarak çalışan uygulamaya kısa süre içerisinde erişebilir ve sunumunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Kolay Kullanılabilir Slayt Programı
Kolay Kullanılabilir Slayt Programı

Slayt hazırlamak için oldukça kolaylık sağlayan bu program her geçen gün yeni güncelleştirmeler alıyor. Çok farklı özelleştirme seçenekleri uygulama içerisinde yer almasa da hızlı ve pratik işler için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Özelleştirmeler konusunda sade olması kullanım kolaylığı açısından büyük bir fayda sağlıyor. Uygulama içerisinde çok fazla araç bulunmadığından dolayı farklı seçenekler içerisinde kaybolmadan rahatça sunumunuzu hazırlayabiliyorsunuz.

Toplantınız veya özel bir sunumunuz için acil olarak slayt oluşturmanız gerekiyorsa tercih edeceğiniz uygulama kesinlikle Google Slides olmalı.

Bilgisayardan Sunum Oluşturma Programı

Sunum oluşturmak istiyorsanız slayt yapma programı seçenekleri arasından isterseniz dikkat çekici olanları isterseniz kolay kullanıma sahip olanları tercih edebilirsiniz.

İçerisinde ek paketler ve araçlar içeren uygulamaların bazıları browser yani internet üzerinden çalışmamaktadır. Bu tarz programları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı ve sade bir işe ihtiyacınız var ise tarayıcınız üzerinden uygulamalara erişebilir ve pratik bir şekilde sunumunuzu hazırlayabilirsiniz.

Slayt yapma programları pratik sunumlar için kullanım kolaylığı çok daha fazla olan uygulamaları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede işinizi zamanında yetiştirebilirsiniz. Sunumunuza özenmek ve birçok farklı konuya değinmek istiyorsanız farklı özelleştirme seçenekleri bulunan gelişmiş uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Bu uygulamalar içerisinde özelleştirebileceğiniz hazır şablon seçenekleri de yer almaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında ilk 5 sırada yer alan slayt yapma programları aşağıdaki gibi sıralamaktadır:

Prezi Çok Şey Anlatmanıza Olanak Tanır!

Prezi Slayt Yapma Programı
Prezi Slayt Yapma Programı

Ülkemizde de son yıllarda etkili bir düzeyde yaygınlaşan Prezi, oldukça kullanışlı bir slayt hazırlama programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkileşimli sayfaların etkili bir düzeyde kullanılmasını mümkün kılan Prezi, az sunumla çok şey anlatmanıza da olanak tanımaktadır.

PowToon Etkili Sunumlar Hazırlamanızı Sağlar!

PowToon Etkili Sunumlar Hazırlamanızı Sağlar!
PowToon Etkili Sunumlar Hazırlamanızı Sağlar!

Her ne kadar PowToon bir animasyonu sunum hazırlama programı olsa da standart sunumların hazırlanmasında da profesyonel çözümler ortaya koyar. Özellikle ürün tanıtımları yapacağınız zaman PowToon mükemmel seçenekler sunar. Yine reklam amaçlı tanıtımlarda da PowToon programının alternatif seçenekleri sunduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Haiku Deck Etkileyici Slaytlar Tasarlar!

Haiku Deck Etkileyici Slaytlar Tasarlar!
Haiku Deck Etkileyici Slaytlar Tasarlar!

Etkileyici slaytlar yapmak konusunda Haiku Deck mükemmel fırsatlar sunan bir programdır. Bu programda hem hazır şablonları kullanabilir hem de kendiniz yeni şablonlar oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla Haiku Deck programını kullanarak; hem eğitim alanında hem de iş hayatında etkileyici slaytlar oluşturabilirsiniz.

SlideRocket Powerpoint Sunumlarıyla Uyumludur!

SlideRocket Powerpoint Sunumlarıyla Uyumludur!
SlideRocket Powerpoint Sunumlarıyla Uyumludur!

Slayt programları söz konusu olduğunda SlideRocket ilk akla gelen programlar arasında yer almaktadır. SlideRocket kendi sunumlarınızı oluşturmanıza destek olurken, Powerpoint sunumlarınızın da çevrilmesine olanak tanımaktadır. Bu özelliğinden dolayı SlideRocket son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Google Slides’da Program İndirmenize Gerek Yok!

Google Slides’da Program İndirmenize Gerek Yok!
Google Slides’da Program İndirmenize Gerek Yok!

Herhangi bir şekilde program indirmenize gerek kalmadan Google Slides’i kullanabilirsiniz. Powerpoint ile benzer özelliklere sahip olan Google Slides online çözümler konusunda da iddialı fırsatlar sunmaktadır.

İlgini Çekebilir: En iyi ekran videosu çekme programları | Ekran Videosu Alma

Çeşitli nedenlerden ötürü slayt sunumları yapmak istediğinizde, bu yazıdaki slayt programı önerileri işinize yarayacak ve yardımınıza koşacaktır. Her programın kendine has arayüzü ve sunum oluşturma metodu vardır.

Farklı programlar deneyerek en iyi sunum nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Bunun için pek çok sunum ve slayt programı deneyimlemek gerekebilir. Eğer basit bir sunum oluşturmak ve fazla zahmete girmemek istiyor iseniz Google Slides kullanmanızı öneririz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.