Samsung Galaxy A51 Format Atma
Hard Reset, Mobil Cihazlar

Samsung Galaxy A51 Format Atma – Hard Reset ✔️ 2022

Samsung Galaxy A51 Format Atma işlemi Android arayüzü üzerinden yapılabilen bir işlem. Android arayüzüne erişemediğimiz bir Samsung Galaxy A51 telefona hard reset ile format atılabilir. Recovery Mode üzerinden yapılan bu işlemi de yine bu yazıda öğreniyor olacağız.

Samsung Galaxy A51 Format Atma

Samsung Galaxy A51 Format Atma
Samsung Galaxy A51 Format Atma

Samsung Galaxy A51 Format Atma işleminden önce telefonunuzda kaybolmasını istemediğiniz verilerin yedeklemesini yapın. Rehberiniz, WhatsApp konuşmalarınız ve diğer mesajlarınız, Galerinizdeki medya dosyaları gibi kaybetmek istemediğiniz veriler var ise öncelikle yedek almanız tavsiye edilir. Eğer telefonunuz arızalı ve açılmıyor ise ya da şifresi unutulmuş ise yetkili bir servisten yardım alıp verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların bir çoğunda FRP koruması bulunmaktadır. FRP koruması, Lollipop 5.1 ve daha güncel sürümlere sahip akıllı telefonlarda telefonun güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş bir güvenlik önlemidir.

FRP bir çok telefonda bulunur ve formatlamadan sonra cihazınızda önceden açılmış olan Google hesabınız oturum açmanızı ister. Formatlamaya başlamadan önce cihazın içerisindeki Google (gmail) hesabınızın giriş bilgilerini not ediniz. Aksi halde Google hesabı doğrulama sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.

Verilerinizi kurtarma işleminden sonra formatlamak istediğiniz Samsung Galaxy A51 cihazınızın ayarlarına girin.

Samsung Galaxy A51 Format Atma
Samsung Galaxy A51 Format Atma

Samsung Galaxy A51 Format Atma işlemi basit olarak şu şekilde yapılır:

  • Samsung Galaxy A51 Telefonunuzu kapatın
  • Telefonunuzun ses açma tuşuna  + Güç (Power) tuşuna aynı anda basın ve telefonun logosu görünene kadar herhangi bir tuştan parmağınızı kaldırmayın.
  • Ekrana logo geldikten sonra açma kapama (güç) tuşuna basmayı bırakın ve ses açma tuşuna basmaya devam edin.
  • Ekrana kurtarma modu (recovery mode) geldiğinde hard reset yapacağımız arayüze gelmiş oluyoruz. Buradaki  ekranda dokunmatik çalışmıyor. Ses ve güç tuşları ile işlemleri yapacağız.
  • Recovery Mode üzerinde ses kısma tuşu ile aşağı doğru gidin ve Yes–delete All User Data (wipe data/factory reset) seçeneğini üzerine gelin ve güç tuşu ile bu seçeneğe girin. Eğer onay isterse Yes seçeneği ile onay verin.

Bu işlemlerden sonra telefondaki tüm kullanıcı verileri silinecen ve Recovery mode (hard reset ekranı) tekrar açılacak ve reboot system now‘a güç tuşu ile girerek telefonun yeniden başlatılmasını sağlıyoruz.

Bu işlemlerden sonra Samsung Galaxy A51 Format Atma işlemi tamamlanmış oluyor. Telefonunuzu fabrika ayarlarına dönermenin en kolay kolu recovery mode’u kullanarak hard reset atmaktır. Bu işlemler yapılmadan önce telefondaki önemli veriler yedeklenmeli.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

4 yanıtla Samsung Galaxy A51 Format Atma – Hard Reset ✔️ 2022

  1. Resetleme yapamiyorum ekran kilidimi unuttum defalarca resetleme yapmama rağmen uçak moduna aldi ve hiç bi şekilde resetleme olmuyor he yapmaliyim

    1. Hard reset için ses kısma + home + power tuşu ile telefonu açmayı deneyin. ses açma ile de deneyin eğer olmaz ise. tuşlarınız çalışıyor ise ikisinden biri ile download moda girmesi gerekiyor. o kısımda wipe data işlemi yaparak resetleme gerçekleşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.