Reklamsız YouTube Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Tavsiyeler

YouTube’un video başlarında ve aralarında gösterdiği reklamlar sebebiyle birçok kişi problem yaşayabiliyor. Bu reklamların ortadan kaldırılması ve reklamsız YouTube kullanımı için bazı çözüm yolları var.

Bunlar genellikle reklam kaldırıcı eklentilerin ve uygulamaların sayesinde mümkün olabilir. Tamamen ücretsiz bir şekilde YouTube üzerindeki tüm reklamlardan basit bir eklentiyle kurtulabilirsiniz.

Reklamsız YouTube Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Tavsiyeler

Reklamlar, içerik üreticilerinin önemli gelir kaynaklarından biri olduğu için reklam gösterimine izin vermeyi düşünebilirsiniz. Bu sayede izlemekten hoşlandığınız içerik üreticilerinin gelir elde etmesi mümkün olur.

Aynı zamanda sürdürülebilir şekilde içerik üretmenin en önemli yolu da reklam gösterimidir. Fakat bazı durumlarda oldukça can sıkıcı uzunlukta reklamlarla karşılaşmak mümkün.

YouTube Vanced ile Reklamsız YouTube Deneyimi

YouTube Vanced ile Reklamsız YouTube Deneyimi

YouTube Premium alamayan kullanıcıların büyük bir kısmı reklamsız YouTube için farklı yollar deniyor. Bu noktada en sık kullanılan uygulama YouTube Vanced olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube Vanced ile kullanıcıların büyük bir kısmı herhangi bir ücret ödemeden videoları tamamen reklamsız izleyebiliyordu. Fakat yapılan son güncellemeyle YouTube Vanced, uygulama marketinden kaldırıldı. Bu nedenle kullanıcılar da farklı platform ve uygulamalara yönelmek durumunda kaldı. (Google Play olmadan uygulama indirme)

Bilgisayardan Reklamsız YouTube Kullanmak

Bilgisayardan Reklamsız YouTube Kullanmak

Bilgisayar üzerinden reklamsız YouTube deneyimi elde edebilmek için de bazı teknikler var. En yaygın şekilde kullanılan bilgisayar eklentisi Adblock’tur. Kolayca aktif edilebilen Adblock, tüm tarayıcılar için kurulabilir.

Adblock ile YouTube reklamlarının yanı sıra diğer tüm web sitelerindeki pop-up ve reklamları engellemek mümkün. Bu sayede interneti reklamsız bir şekilde keşfedebilir ve rahatlıkla aradığınızı bulabilirsiniz.

iPhone İçin Reklamsız YouTube Deneyimi

Bazı tarayıcıların reklam engelleme özelliği olduğu bilinmektedir. Bu noktada iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için reklamsız YouTube kullanmak da oldukça kolay. Yapılması gereken tek şey uygulama marketine girerek Opera tarayıcısını indirmek.

Sonrasında tarayıcının ayarlarından reklam engelleme özelliğini aktif ederek reklamlardan kurtulmak mümkün. Opera her ne kadar tarayıcı olduğu için konforlu bir deneyim sunamıyor olsa da reklamsız içerik deneyimi konusunda tercih edilebilir.

LibreTube

LibreTube ile youtube'u reklamsız izleyin

Kullanıcılarına gerçek ve reklamsız YouTube kullanma deneyimi yaşatan LibreTube çok sık tercih ediliyor. Profesyonel ve kolay kullanıma sahip olan arayüzüyle birlikte YouTube’dan sonra en popüler video izleme uygulaması olarak görülüyor.

Aynı zamanda LibreTube ile videoları cihaza kaydetmek ve sonra izlemek de mümkün. LibreTube hiçbir şekilde reklam göstermeden kullanıcıların keyifli saatler geçirmesini sağlıyor.


Reklamlar her ne kadar can sıkıcı olsalar da bu içerik gibi içerikleri tüketirken size zarar vermezler ve içerik tüketmenize engel olmazlar. Bu sebeple Google reklamları kullanmayan sitelerdeki reklamları engellerken, sadece Google Reklamları kullanan siteleri engelleme listenizde beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Ayrıca sürekli takip ettiğiniz YouTube kanallarını beyaz listeye eklemeyi düşünebilirsiniz. Çünkü reklamlar her zaman zararlı değildir. Google reklamı kullanan sitelerde zararlı reklamlar bulunmaz. Bu sitelere destek olmak için güvenlik duvarınızda ya da reklam engelleyicinizde istisna siteler olarak bu sitelere yer verin ve reklam engellemeyi durdurun.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın