Windows ve Android için En iyi 10 PlayStation 2 Emülatörü ✔️

PS2 veya PlayStation 2, Sony’nin en popüler oyun konsollarından biridir. 2000 yılında piyasaya sürüldü ve kısa sürede dönemin en çok satan oyun konsollarından biri haline geldi.

İnanmayacaksınız, ancak kısa bir süre içinde Sony, PlayStation 2’den 155 milyonun üzerinde satmayı başardı. PS2’nin muazzam başarısından sonra, Sony tarafından daha fazla oyun konsolu piyasaya sürüldü.

PS2, yaklaşık 13 yıl boyunca oyunculara hizmet verdikten sonra üretimine son verildi. Ve 2013 yılında üretimi durdurulduğunda desteklediği klasik oyunları oyun tutkunları için zorlaştırdığı için birçok kullanıcıyı üzdü.

Windows ve Android için En iyi 10 Playstation 2 Emülatörü
Windows ve Android için en iyi 10 PlayStation 2 Emülatörü

PlayStation 2 artık mevcut olmasa da klasik PS2 oyunlarını emülatörlerle PC’nizde ve Android’inizde oynamaya devam edebilirsiniz. PS2 öykünücüleri, konsol için tasarlanmış tüm oyunları destekler.

Windows ve Android için En iyi 10 PlayStation 2 Emülatörü

Bu nedenle, PC ve Android için en iyi PS2 emülatörlerini arıyorsanız , doğru sayfaya geldiniz. Aşağıda, bugün kurabileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz PS2 emülatörlerinden bazılarını listeledik.

Öncesinde, Windows için en iyi emülatörleri listelediğimiz bu beş emülatör içeriğini de yeni sekmede açarak daha sonra göz atabilirsiniz:

  1. Kasmayan Android Emülatör ✔️ Kasma Sorunu
  2. En iyi BlueStacks Alternatifleri ✔️ Emülatör Önerileri
  3. Linux için en iyi 5 Android Emülatör | Ücretsiz – Ücretli ✔️
  4. Bilgisayara Android Kurma Rehberi ✔️ (Emülatör)
  5. Android Emülatör: En iyi +15 Android Emülatör ✔️

1. RetroArch

RetroArch

RetroArch, PC ve mobil cihazlar için mevcut en iyi ve en yüksek puanlı emülatörlerden biridir. RetroArch’ın iyi yanı, platformlar arası destekli olması ve her masaüstü ve mobil işletim sistemi için mevcut olmasıdır.

RetroArch, oyun deneyimini yeniden tanımlayan ilk oyun emülatörlerinden biridir. Ancak, farklı emülatörlerin bir arada bir derlemesi olduğu için çoğunlukla kullandığınız sıradan bir emülatör değildir.

Bu, RetroArch ile sadece PS2 oyunlarını değil, GameCube ve Wii oyunlarını da oynayabileceğiniz anlamına gelir. Unutulmaması gereken başka bir şey, RetroArch’ın son derece özelleştirilebilir olmasıdır ve tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

RetroArch ayrıca platformlar arası desteklendiğinden, ayarlarınızı ve oyunlarınızı başka herhangi bir masaüstü işletim sisteminde de çalıştırabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

RetroArch

2. Play!

Play

Oyna! bugün kullanabileceğiniz PC için en iyi PS2 emülatörlerinden biridir. Listedeki diğer PlayStation 2 emülatörleriyle karşılaştırıldığında Play! kurulumu ve kullanımı daha kolaydır.

Play’in kullanıcı arayüzü! eski moda görünüyor, ancak kullanımı çok kolay. Kullanılabilirlik ile ilgili olarak, PS2 öykünücüsü Windows, Android ve Linux için kullanılabilir ve tüm platformlarda aynı özellikleri sunar.

Ancak sorun şu ki Oynat! her PS2 oyununu desteklemez. Yalnızca en popüler olanı destekler. PS2 öykünücüsünü Android’de çalıştırmak istiyorsanız Play! üçüncü taraf kaynaklardan uygulama. Android için öykünücüyü indirirken, dosyaları güvenilir kaynaklardan indirdiğinizden emin olun.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

Play

3. RetroArch Web Player

RetroArch Web Player

RetroArch Web Player, PC için düşünebileceğiniz benzersiz PS2 emülatörlerinden biridir. Makalede listelenen diğer tüm seçeneklerden tamamen farklıdır. Bunun nedeni, RetroArch Web Player’ın bağımsız bir uygulama olarak mevcut olmamasıdır.

RetroArch Web Player, bir web tarayıcısında çalışan bir PS2 öykünücüsüdür. Bu, RetroArch Web Player PS2 öykünücüsünü herhangi bir masaüstü işletim sisteminde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bir web tarayıcısında çalıştığı için dosya indirmeyi gerektirmez.

RetroArch Web Player’ı bir PC’de PS2 oyunlarını çalıştırmak için kullanmak için Konsol olarak PS2’yi seçmeli ve ROM’u yüklemelisiniz. Tamamlandığında, bir PC’de PS2 oyunları oynayabilirsiniz. Bununla birlikte, olumsuz tarafı, RetroArch Web Player’ın oyunları yüklerken birkaç hatası ve gecikmesi var.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

RetroArch Web Player

4. PPSSTWO

PPSSTWO

Orta veya amiral gemisi bir akıllı telefonunuz varsa, Android’de PS2 oyunlarını çalıştırmak için PPSSTWO’yu kullanabilirsiniz. Google Play Store’da bulunan Android için en iyi PS2 emülatörlerinden biridir.

Android için PlayStation 2 öykünücüsü, favori PS2 Oyunlarınızı çalıştırırken sabit bir kare hızı sağladığını iddia ediyor. Android sürümü gereksinimi de oldukça kabul edilebilir, çünkü 4.3 ve üzerini gerektiriyor.

Android için PS2 emülatörü, popüler Playstation oyunlarının çoğunu taklit edebilirken, yine de göz ardı edilmesi zor birkaç hataya sahiptir. Ayrıca, emülatör 2020’den beri güncellenmedi.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

PPSSTWO

5. PCSX2

PCSX2

PCSX2, web’de bulunan çok popüler bir Playstation 2 Emülatörüdür. PCSX2’nin resmi sitesi, orijinal PS2 Kitaplığının %98’inden fazlasını desteklediğini iddia ediyor. Sadece bu değil, site aynı zamanda tüm uyumlu oyunların listelendiği bir liste paylaştı.

Kullanılabilirlik ile ilgili olarak, PCSX2 PS2 öykünücüsü yalnızca Windows ve Linux için kullanılabilir ve öykünücü yakın zamanda Vulkan oluşturma için destek aldı.

İşlevsellikten bahsedecek olursak, PCSX2, PS2’nin donanımını PC’nizde taklit etmeyi amaçlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir PlayStation 2 emülatörüdür. Cihazınızda Playstation 2 konsolunu çalıştıran bir sanal makine olarak alabilirsiniz.

Windows için bu PlayStation 2 öykünücüsü ile çoğu PS2 oyununu tam hızda çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, özel çözünürlükler ve ölçek yükseltme, sanal ve paylaşılabilir bellek kartları, kaydetme durumları, bir yama sistemi, bir dahili kaydedici ve daha fazlasını ayarlama yeteneği gibi ek avantajlar elde edersiniz.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

PCSX2

6. PPSSPP

PPSSPP

PPSSPP, Android ve Windows için orada bulunan çok popüler bir PSP öykünücüsüdür. Android, Windows, Linux, Mac ve diğer işletim sistemlerinizde birçok konsol oyununu çalıştırabilen en iyi PSP emülatörlerinden biridir.

PPSSPP bir PSP emülatörü olsa da, PS2 oyunlarını da çalıştırabildiği için en iyi PS2 emülatörleri listesinde listeledik. Ancak, PPSSPP yalnızca PSP konsolu için yayınlanan PS2 oyunlarını çalıştırabilir.

PPSSPP’yi PS2 oyunlarını çalıştıracak şekilde kurmak karmaşıktır, ancak yardım için birkaç YouTube videosu mevcuttur. Genel olarak, PPSSPP bugün kullanabileceğiniz en iyi PS2 emülatörlerinden biridir.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

PPSSPP

7. nSX2

nSX2

nSX2 veya NeutrinoSX2, hem PS2 hem de PSX oyunlarını destekleyen PC için ücretsiz ve açık kaynaklı bir emülatördür. Yalnızca birkaç PS2 oyununu desteklediği için oyunları çalıştırmak için ideal değildir.

nSX2, deneme yapmak için tasarlanmıştır ve kullanıcıların yeni ve geliştirilmiş bir öykünücü oluşturmasına olanak tanır. NeutrinoSX2 yalnızca Windows işletim sistemlerinde mevcuttur ve hem ELF hem de DVD formatlarını destekler.

Öykünücü açık kaynaklı olduğundan, herkes onu kullanabilir ve özelliklerini daha yetenekli bir öykünücü yapmak için değiştirebilir. Becerilerini test etmek isteyen geliştiriciler için harika bir araç olabilir. nSX2’deki uyumlu PS2 oyunlarının listesi çok uzun değildir, ancak en popüler oyunları destekler.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

nSX2

8. DamonPS2

DamonPS2

DamonPS2, makalede listelediğimiz PPSSPP öykünücüsüne çok benzeyen, Android için ücretsiz bir PS2 öykünücüsüdür. Android için bu PS2 emülatörü, Android’lerinde PSP veya PS2 video oyunları çalıştırmak isteyenler için harika bir seçim olabilir.

Öykünücü tüm büyük PS2 oyunlarını desteklese de, bunları çalıştırmak için yine de üst düzey bir akıllı telefona ihtiyacınız var. DamonPS2 için Google Play Store listesi, oyunları sorunsuz çalıştırmak için en az Snapdragon 835/845 işlemciye sahip akıllı telefonları önerir.

Uyumluluk açısından, Android için DamonPS2 PS2 emülatörü, PS2 konsolu için mevcut oyunların %90’ından fazlasını çalıştırabilir. Bu nedenle, orta veya üst düzey bir akıllı telefonunuz varsa, DamonPS2, Android’de PS2 oyunlarını çalıştırmak için en iyi seçim olabilir.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

DamonPS2

9. Golden PS2

Golden PS2

Golden PS2, Android için çok popüler bir PS2 öykünücüsüdür, ancak bir nedenden dolayı Google Play Store’da mevcut değildir. Resmi Play Store’da bulunmadığından üçüncü taraf uygulama mağazalarından edinmeniz gerekir.

Golden PS2’den bahsedecek olursak, konsol için mevcut oyunların neredeyse %90’ı ile çalışan oldukça güvenilir bir emülatör. Dikkat çeken bir diğer şey ise Golden PS2’nin Android’de PSP oyunlarını bile çalıştırabilmesi.

Dolayısıyla, hem PSP hem de PS2 oyunlarının üstesinden gelebilecek bir emülatör arıyorsanız, Golden PS2 en iyi seçim olabilir. Önemli olan, Golden PS2’nin öykünücünün hızını büyük ölçüde artıran çoklu iş parçacığı desteğine sahip olmasıdır.

Golden PS2 öykünücüsü resmi olarak ISO dosyalarını desteklerken, diğer birkaç formatı da destekler. Bu öykünücüyle Android’de PS2 oyunlarını sorunsuzca çalıştırmak için orta veya üst düzey bir akıllı telefona ihtiyacınız olacak.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

Golden PS2

10. AetherSX2

AetherSX2

AetherSX2, listedeki Android için bir başka en iyi PS2 emülatörüdür ve bir diskten attığınız oyunları taşınabilir cihazınızda oynamanıza izin verir. Bu öykünücüyle Android’de PS2 oyunlarını oynamak için bir BIOS görüntüsü gerekir.

Ayrıca, AetherSX2 için Google Play Store listesi, iyi performans elde etmek için üst düzey bir akıllı telefona ihtiyacınız olduğunu açıkça belirtir. Emülatör, Snapdragon 845 eşdeğer cihazları önerir.

AetherSX2’nin özelliklerinden bahsedecek olursak, emülatör sistem simülasyonunu, OpenGL, Vulkan, Yazılım oluşturma, oyunları 1080p ve ötesine yükseltme ve daha fazlasını destekler.

Oyunları ISO/CHD/CSO disk görüntüleri aracılığıyla öykünücüye yükleyebilirsiniz ve her oyun için ayrı ayrı ayar yapmanıza izin verilir. Daha iyi bir oyun deneyimi için Android için PS2 öykünücüsü, Bluetooth denetleyicilerini de destekler.

Bu program iyi bir PlayStation 2 Emülatörü olarak bilinir.

AetherSX2

Bunlar bugün kullanabileceğiniz en iyi PS2 Emülatörlerinden bazıları. Listede Windows, Android ve diğer birkaç platform için PS2 emülatörlerini paylaştık. Makalede listelenen tüm emülatörler ücretsizdi ve bunları herhangi bir platformda PS2 oyunlarını taklit etmek için kullanabilirsiniz. Başka Playstation 2 emülatörleri önermek isterseniz, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın