One Coin Nedir? Harmony Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

ONE Coin Nedir? (Harmony) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

ONE Coin nedir, nasıl alınır ve satılır gibi sorular, trader ve yatırımcılar tarafından son zamanlarda en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Harmony Coin olarak da bilinen ONE, farklı ve yeni teknolojisi ile çıktığı günden bu yana en büyük yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Yatırımcılar tarafından öylesine beğenilen bir kripto para birimi olmuştur ki, ilk çıkışında bile çoğunluğu direkt olarak büyük yatırımcılara satılmıştır. Bizler de bu içeriğimizde son zamanların popüler kripto para birimi olan ONE Coin nedir, nasıl alınır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

One Coin Nedir? Harmony Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
One Coin Nedir? Harmony Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

ONE Coin (Harmony) Nedir?

ONE Coin, merkeziyetsiz yapılar ve uygulamalar için oluşturulmuş, yalnızca Blockchain teknolojilerinin temellerinden faydalanmayan, detaylı ve yeni teknolojiye sahip bir blok zinciri yapısıdır.

Ethereum zincirini güvenilmez olarak yorumlayan ONE ekibi, bu ağların güvenli, hızlı ve kararlı bir hale getirilmesini sağlamaktadır. Pangea ismi verilen bir düğüm topluluğuna sahip olan Harmony altyapısı ve ONE Coin, bu düğüm ile büyük toplulukların yönetebileceği açık bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

En iyi Kripto Para Uygulamaları (19 Adet)

Mutlaka inceleyin

Bitcoin ve Ethereum altyapıları ile tamamen uyumlu bir şekilde çalışma özelliği bulunan Harmony altyapısı ve Pangea düğümü, akıllı sözleşmelerde parçalar arası işlemleri ve takas edilebilir token kullanma özgürlüğünü de sunmaktadır.

Merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğu ve rastgele çözümlemeler yapıldığı için hızlı blok yayılımı verilen işlemin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Kısacası ONE Coin, her alanda ve sektörde kullanılmaya elverişlidir. Bu kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Harmony (ONE) Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

ONE Coin Yorum

Harmony Coin (ONE), 2018 yılından beri geliştirilmesine rağmen 2019 yılında tanıtıldı ve satılmaya başlandı. ICO sürecinde milyonlarca dolar toplayan ve daha sonrasında Amerika’da büyük firmaların ilgisini çekerek milyarlarca dolarlık satış yapan ONE, ilk olarak Binance Launchpad etkinliğinde dağıtıldı.

Daha sonrasında ise birçok borsada listelenmeye başladı. Böylesine gösterişli bir şekilde borsalara giren ONE Coin, haliyle birçok kişinin de ilgisini çekmeyi başardı. Çıktığı günden bugüne de oldukça iyi bir ilerleme kaydeden kripto paramızın temel istatistiklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • ONE Coin toplam market hacmi 1.2 Milyar Dolar seviyesindedir.
  • ONE Coin toplam arzı 13 Milyar adet, maksimum arzı 12,6 Milyar adet ve dolaşımdaki arz miktarı 10,4 Milyar adettir.
  • ONE Coin kripto para piyasalarının %0.05’lik oranını domine etmektedir.
ONE Coin

Tüm bunlardan yola çıkarak trader ve yatırımcıların uğradığı bir durak olmayı başaran Harmony Coin (ONE), güçlü projesi ve yeni teknolojileri sayesinde gelecekte çok daha iyi konumlara gelebilir. Yatırım amaçlı bu kripto parayı araştırıyorsanız, shitcoin ismi verilen kripto paralar yerine ONE Coin mantıklı bir tercih olabilir.

ONE Coin Fiyatı

Harmony (ONE) Coin fiyatı geçtiğimiz aylarda beklenmedik yükselişler yaparak değerini katlamayı başardı. Günümüzde $0.09 ile $0.11 aralığında bir değere sahip olan bu kripto para birimi hakkında yönetim tarafından yapılan açıklamaya göre her yıl %3 oranında enflasyon yükselişi bekleniyor.

Bunun dışında yaşayacağı yükseliş ve düşüşler hakkında ise net bir yorum yapmak oldukça zor. ONE Coin tüm zamanlar değer değişimi istatistikleri ise şöyle:

  • Harmony (ONE) Coin tüm zamanlar en yüksek fiyatı Mayıs 2021’de $0.2233 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • Harmony (ONE) Coin tüm zamanlar en düşük fiyatı Mart 2020’de $0.00125 olarak kaydedilmiştir.

Görüldüğü üzere oldukça yüksek bir volatiliteye sahip olan kripto para birimimiz, en düşük konumundan bugüne tam olarak %7900 oranında yükseliş yaşadı. Özellikle trader ismi verilen kısa vadeli yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılan ONE Coin, gün içerisinde %50-60 oranında fiyat değişimleri yaşayabiliyor.

Geleneksel yatırım araçlarına göre oldukça fazla olan bu seviyelerde bir volatilite, normal yatırımcıları olumsuz etkileyebilir.

ONE Coin Geleceği

ONE Coin son zamanlarda çok hızlı bir şekilde yükseliyor. Daha fazla yatırımcının dikkatini çeken ve böylece talebini arttıran ONE Coin, arz konusunda bir miktar sorun yaşıyor. Şirket tarafından üretilen ve dağıtılan ONE Coin (Harmony) artık çok üretilmiyor.

Zaten büyük bir çoğunluğunun balina olarak nitelendireceğimiz yatırımcıların elinde olduğunu düşünürsek, bu kripto para biriminin net olarak nasıl bir yol izleyeceğini söylemek oldukça zorlaşıyor.

Projesini ilerletmesi ve amacı doğrultusunda sapmadan başarıya ulaşabilmesi halinde, değerine değer katacağından emin olabilirsiniz. Şirket tarafından açıklanan %3 enflasyon oranı bile yatırımcılar için büyük bir getiri olarak görüldüğü için ONE Coin, uzun vadeli yatırımlara yanıt verebilecek nitelikte.

kripto para
kripto para

ONE Coin (Harmony) Nereden ve Nasıl Alınır?

ONE Coin nedir sorusundan sonra sorulan nereden ve nasıl alınır sorusuna geçmeden önce bu kripto para biriminin hangi konumda olduğunu bilmek gerekiyor. Günümüzde en değerli kripto paralar listesinde 86. sırada bulunan Harmony (ONE), nispeten geri sıralarda bulunduğu için çok fazla borsada listelenmiyor.

Fakat kendi altyapısı bulunduğu için neredeyse tüm cüzdanlarda ve transfer işlemlerinde ONE kullanımı mümkün. ONE Coin alım satımı yapabileceğiniz herhangi bir Türk kripto para borsası maalesef bulunmuyor ancak uluslararası borsalardan olan Binance, KuCoin ve Huobi Global gibi borsaları Harmony (ONE) Coin alım satımı için kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey işlem çiftini seçmek ve almak istediğiniz miktar kadar emir pozisyonu oluşturmak. Bundan sonra hesabınızdaki ONE Coin’i ister cüzdanınıza aktarabilir, isterseniz de borsa içerisinde tutabilirsiniz.

İçeriğimiz sonuna geldik. Her açıdan ONE Coin nedir, nasıl alınır ve yorumları nelerdir gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde bu kripto para sayesinde daha fazla bilgi sahibi olabilmişsinizdir. Diğer kripto para birimleri hakkında da bilgi edinmek isterseniz, sitemizde bulunan kripto para kategorisini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.