En iyi 11 Neyim Var Uygulaması ✔️ Hastalıklarınızı Görün!

Sağlık uygulamaları hayatımızın önemli bir yerinde bulunuyor ve öyle de olmalı. Sağlık durumumuzu sürekli takip etmek için teknoloji kullanmak akıllıca. Bu işlemleri yapmada bize yardımcı olan en iyi neyim var uygulaması hangisi, size hangi uygulama daha uygun bu gibi konular üzerinde duracağız.

Neyim var uygulamaları genellikle tahlil sonuçlarına göre hastalığınızı söyleyen uygulamalar olarak bilinir. Fakat son zamanlarda telefonunuzda mutlaka bulunması gereken sağlık uygulamaları ile neyim var uygulamaları da gelişmiştir.

Neyim var uygulamaları Android ve iOS işletim sisteminde çalışabilen uygulamalardır. Bazıları her iki platform için yayında iken bazıları sadece Android tarafında yayındadır. İlgili uygulamaların market bağlantılarına liste içeriklerinden erişebilirsiniz.

En iyi 11 Neyim Var Uygulaması
En iyi 11 Neyim Var Uygulaması

En iyi 11 Neyim Var Uygulaması (2022)

Bu uygulamalar sayesinde hem tahlil sonuçlarınızı görebilir, hem tahlilinize bağlı oluşabilecek hastalıkları, problemleri görebilir, hem de diğer sağlık detaylarınıza erişebilirsiniz. Her uygulamanın kullanım amacı kendine hastır. Bu yüzden uygulamaların açıklamalarını okuyarak test etmenizi ve nihai kararı vermenizi tavsiye ediyoruz.

1. e-Nabız

e-Nabız
Uygulama Adıe-Nabız
İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,4 (220 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

E-nabız kişisel sağlık bilgilerinizi görebileceğiniz bir uygulamadır. Bireysel olarak reçetelerinize ulaşabilir, sağlık raporlarınızı görüntüleyebilir ve tahlil sonuçlarınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hem web sitesi üzerinden hem e-devlet üzerinden hem de uygulama üzerinden bilgilerinize ulaşabilirsiniz. E-nabız neyim var uygulaması üzerinden sağlık bilgilerinizle ilgili her detaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En çok kullanılan neyim var uygulaması e-Nabız uygulamasıdır. Hem resmi hem de stabil olması sebebi ile oldukça fazla tercih edilir. Hastanelerdeki randevu, sağlık geçmişi, tahlil sonuçları da direkt olarak e-Nabız uygulamasına düşer.

2. Hastanem Yanımda

Hastanem Yanımda
Uygulama AdıHastanem Yanımda
İndirme Sayısı50 Bin +
Genel Puan4,3 (546)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Hastaneye ve doktora gidemediğiniz durumlarda Hastanem Yanımda uygulaması yardımınıza koşuyor. Dilediğiniz yerden dilediğiniz branştaki uzman doktorlardan görüşme talebinde bulunabilir, doktorunuzla görüşmek için randevu oluşturabilirsiniz.

Hastanın görüşme talebi ile oluşturulan görüntülü yol gösterici danışma hizmetinde doktor, gerekli gördüğü tıbbi durumlarda sizi fiziki kontrol için başka bir doktora yönlendirebilecektir. Uygulama üzerinden kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. MHRS

MHRS
Uygulama AdıMHRS
İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,2 (87,2 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

MHRS, Türkiye’de bulunan Sağlık Bakanlığı’na bağlı bütün sağlık kurum kuruluşlarından ve muayenehanelerden randevu hizmeti alabilmesini sağlayan bir sistemdir.  

Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine randevunuzu MHRS sistemi üzerinden oluşturabilirsiniz. Alo 182‘yi arayarak canlı operatörlerden, web sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden MHRS’yi kullanabilirsiniz.

4. Symptomate

Symptomate
Uygulama AdıSymptomate
İndirme Sayısı100 Bin +
Genel Puan4,4 (3,92 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Symptomate kendinizde var olan semptomları sisteme girerek aklınızdaki şüpheleri ortadan kaldırmanıza olanak tanır. Yapay zeka destekli ve doktorlar tarafından onaylı bir yazılım olan Symptomate’i ücretsiz ve anonim bir şekilde kullanabilirsiniz.

Symptomate neyim var uygulaması ile üyelik oluşturmanıza gerek kalmadan anında semptomlarınızla alakalı bilgilere ve tavsiyelere ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan sağlık soruları ile ilgili internette araştırma yapmaktansa önce bu tür uygulamalardan bilgi almak yeğdir.

İnternette her zaman doğru bilgiye ulaşılamayabiliyor. Bu konuda daha detaylı bilgiye İnternette doğru bilgiye nasıl ulaşılır başlıklı yazımızda cevap vermiştik. Diğer sağlık uygulamalarını inceleyelim…

5. Hastalıklar: Semptomlar, tanı

Hastalıklar: Semptomlar, tanı
Uygulama AdıHastalıklar: Semptomlar, tanı
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,0 (15,6 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Hastalıklar: Semptomlar, tanı uygulaması ile cep telefonunuzda kendinize ait sağlık el kitabına sahip olabilirsiniz. Semptomlara, tanılara ve tedavilere yönelik detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz Hastalıklar uygulaması ile en doğru bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Semptomlarınıza göre arama da yapabileceğiniz uygulamayı kullanma zorluğu yaşamayacaksınız. İngilizce olan uygulamayı uygulama marketlerinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için İngilizce biliyor olmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

6. Ada – check your health

Ada – check your health
Uygulama AdıAda – check your health
İndirme Sayısı5 Milyon +
Genel Puan4,7 (324 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Ada adındaki bu neyim var uygulamasına var olan semptomlarınızı girebilir, semptomlarınızın takibini yapabilir ve sağlık sorunlarınıza ilişkin cevaplara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tanılara dair size yöneltilen soruları cevaplayarak aklınızda bulunan hastalıklara dair şüphelerinizin doğruluğunu sorgulayabilirsiniz. Olası tanılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kendi sağlığınızı tek bir uygulama üzerinden takip edebilir, kendinize ait sağlık raporu oluşturabilirsiniz.

7. HealthPass

HealthPass
Uygulama AdıHealthPass
İndirme Sayısı500 Bin +
Genel Puan3,7 (1,29 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Healthpass, pandemi sonrasında yurtdışı uçuşlarda gerekli olan aşı, test ve bağışıklık sertifikalarınızı uluslararası standartlarda saklayabileceğiniz bir uygulamadır. Neyim var uygulaması olarak kullanabileceğiniz uygulamalar içerisinde pandemiye dair ve seyahat esnasında kolaylıkla kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Healthpass, Avrupa birliği tarafından yayınlanan digital green certificate standardı ile uyumludur. Uçuşlarınızdan önce cep telefonunuza indirmeyi unutmayın.

8. Hastalık Tanı Rehberi

Hastalık Tanı Rehberi
Uygulama AdıHastalık Tanı Rehberi
İndirme Sayısı5 Bin +
Genel Puan4,2 (36)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Hastalık tanı rehberi uygulaması şikayetlerinizi uygulamaya ekleyerek olasılıkları hesaplayabileceğiniz en güvenilir uygulamalardan bir tanesidir.

Hastalık tanı rehberi önderliğinde danışmanlık hizmetini kısa bir süre içerisinde edinebilirsiniz. Muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmeyen bu uygulama sadece bilgi verme amacı ile yayınlanmıştır. Sağlığınızla ilgili bazı konularda bilgi almak için bu neyim var uygulamasını kullanabilirsiniz.

9. Medical Park Mobil

Medical Park Mobil
Uygulama AdıMedical Park Mobil
İndirme Sayısı100 Bin +
Genel Puan4,7 (11,4 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Eğer sağlık işlemleriniz için sıklıkla Medical Park’ı tercih ediyorsanız Medical Partk’ın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Medical Park uygulaması sayesinde, hastanedeki randevularınızı görebilir, yeni randevular oluşturabilirsiniz.

Medical Park hastanesinde yaptırmış olduğunuz tüm ziyaretlerinizi, laboratuvar ve radyoloji sonuçlarınızı görebilirsiniz. Reçetelerinizin takibini bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Doktorunuzun verdiği ilaçların kullanımına dair talimatlarınıza ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra en yakın hastane ve eczaneleri harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Uygulamadan yakınlarınızın durumunu da takip edebilirsiniz.

Medical Park uygulaması sadece hastanedeki işlemlerinizi takip edebilmeniz için değil, yayınladığı dokümanlara erişebilmeniz için de geliştirilmiştir. Medical Park web sitesinde sağlık ile ilgili pek çok ücretsiz erişilebilen doküman bulunur.

10. Hekimim Yanımda

Hekimim Yanımda
Uygulama AdıHekimim Yanımda
İndirme Sayısı1 Bin +
Genel Puan4,0 (11)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Hekimim yanımda uygulaması etkili sağlık bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz bir sağlık uygulamasıdır. Uygulama içerisinde ateş düşürücü asistanından gebelik asistanına, gebelik hesaplamadan beslenme ve diyet bilgilerine birçok bilgiye ve asistana ulaşabileceğiniz profesyonel bir uygulamadır.

Danışma niteliğinde olan Hekimim Yanımda uygulamasında ayrıca çocuk sağlığı, kadın sağlığı ve erkek sağlığı ile alakalı kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Bu sayede uygulama ile neyiniz olduğunu bir nebze öğrenmiş olursunuz. Bazı durumlarda hastaneye gitmek yerine bu gibi uygulamalardan sağlık bilgisi almak daha kolay ve mantıklı gelebiliyor.

11. Cep Hastane

Cep Hastane
Uygulama AdıCep Hastane
İndirme Sayısı100 Bin +
Genel Puan2,2 (5,09 Bin)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Mergentech Cep Hastane uygulaması, sağlık işlemleriniz için gittiğiniz hastanelerdeki işlemleriniz için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Uygulamanın anlaşmalı olduğu hastanelerde bulunan hasta bilgilerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Randevularınızı düzenleyebilir, yeni randevu oluşturabilir, laboratuvar bilgilerinize anında ulaşabilirsiniz. Bu sayede neyinizin olduğunu hastaneye gitmeden öğrenebilirsiniz.

Cep Hastane neyim var uygulamasının anlaşmalı olduğu hastaneler:

 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi – Balcalı Hastanesi
 • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi – Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
 • Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi – Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
 • Mustafa Kemal Fakültesi – Araştırma ve Uygulama Hastanesi
 • Süleyman Demirel Üniversitesi – Araştırma ve Uygulama Hastanesi
 • T.C Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi – Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
 • Necmettin Erbakan Üniversitesi – Meram Tıp Fakültesi Hastanesi
 • Selçuk Üniversitesi – Tıp Fakültesi Hastanesi
 • İnönü Üniversitesi – Turgut Özal Tıp Merkezi
 • T.C. Namık Kemal Üniversitesi – Araştırma ve Uygulama Hastanesi
 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi – Dursun Odabaş Tıp Merkezi
 • Mersin Toros Devlet Hastanesi
 • T.C. Erciyes Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Neyim Var Uygulaması hangi durumlarda kullanılır?

Bazen hastaneye gitmek istemeyebilirsiniz. Bazı sebeplerden dolayı hastaneye gitmek istemediğiniz zamanlarda ise bu listedeki sağlık uygulamalarını kullanarak sağlık hakkındaki bazı sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

En iyi sağlık uygulamaları aslında en iyi neyim var uygulamaları olarak da bilinir. Bu uygulamalar bazı konularda sizlere neyinizin olduğunu söyler. Sağlığınızı yakından takip etmek için bu tür uygulamalara mutlaka telefonunuzda yer vermeniz tavsiye edilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın