182 Neyin Numarası? 182 Numarası
Haber, Genel

182 Neyin Numarası? 182 Numarası ✔️ 2022

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Kurumu ülkemizde daha verimli ve daha etkin olabilmek için Sağlıkta Dönüşüm Projesi adı altında büyük bir çalışma başlatmıştır. Bu çalışmaya ihtiyaç duyulmasının en büyük sebeplerinden biri vatandaşların çok sık olarak 182 neyin numarası sorusunu sormasıdır. Sağlıkta Dönüşüm Projesi programı altında yapılan en önemli çalışma ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi uygulamasıdır. Bu uygulama ile 182 neyin numarası sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

182 Neyin Numarası? 182 Numarası
182 Neyin Numarası? 182 Numarası

İçerik Haritası

182 Neyin Numarası?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani MHRS, Sağlık Bakanlığına bağlı bulunan bütün hastaneler, ağız ve diş sağlığı ile alakalı merkezler ve aile hekimliklerini kapsar. Alo182 numarası ile canlı operatör merkezine bağlanarak daha kolay bir randevu alınabilirsiniz.

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet

İlgini Çekebilir

Randevu almak isteyen kişiler, Sağlık Bakanlığına bağlı web sayfasından ya da telefonlara yüklenebilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani MHRS mobil uygulaması üzerinden de istedikleri hastaneye talep gönderebilirler. Aynı zamanda kendisinden sorumlu olacak hekimi de seçebilirler. Bu sistem sayesinde vatandaşların isteklerini karşılayan bir randevu ağı oluşmuştur.

MHRS Özellikleri

182 Neyin Numarası? 182 Numarası

Türkiye’de uygulanmakta olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi, AB’nin de kabul etmekte olduğu yaklaşık olarak 20 temel kamu hizmetlerinden biridir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı olan tüm tıbbi merkezlerde uygulanmakta olan randevu sistemini daha düzenli hale getiren merkezi bir platform haline gelmiştir. Ayrıca Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin tek merkezden yönetilmesi dünyada tek olma özelliği de taşımaktadır. 

Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde Alo182 sabit hat üzerinden, mobil uygulamadan ve internet sitesinden hastalar istedikleri hastaneden ve hekimden randevu alabilirler. Bu sistem yaklaşık olarak %99 erişilebilirlik sağlar. Bu sayede rahat bir hizmet sunabilmektedir.

Uygulanan bu sistem, ileriye dönük yapılacak sağlık çalışmaları için de oldukça faydalıdır. Çünkü MHRS randevu sistemi verileri kaydedilmektedir. Bu sayede yeni yapılacak politikalar için hem katkı sağlar hem de yeni randevular için hekimlere için ön bilgilendirme sunar.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.