Maker Coin Nedir? Maker Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

Maker Coin Nedir? (MAKER) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Maker Coin Nedir sorusu, son zamanlarda yaptığı inanılmaz yükselişler sebebiyle birçok kripto para yatırımcısı ve trader tarafından araştırılıyor. Yeni teknolojiye sahip güçlü altyapısı ve yatırımcısına sundukları sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen Maker Coini siz de merak ediyor ve alınır mı, alınmaz mı gibi sorular soruyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. İçeriğimizde tüm detaylarıyla Maker Coin Nedir (MKR), fiyatı ve yorumları nelerdir, gelecekte ne olacak gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Maker Coin Nedir? Maker Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Maker Coin Nedir? Maker Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Maker Coin (MKR) Nedir?

Maker Coin (MKR) normal bir kripto para birimi gibi çalışmıyor ve çok farklı bir amaca sahip. Bu yüzden ilk önce DAI altyapısını anlamak gerekiyor. DAI, Maker firması tarafından üretilen bir stablecoindir. Dolar endeksli olan ve USDT biriminden sonra en değerli stablecoin olmayı başaran DAI, gücünü Maker Coinden almaktadır. Maker Coin ismi verilen kripto para biriminin de üretilme amacı budur. 2017 yılında ETH altyapısına sahip bir şekilde geliştirilen Maker Coin, DAI destekleyici ve firmanın yönetimini sağlamayı amaçlayan kripto paradır.

Maker Coin sahipleri bu ekosistem oylamalarına katılabilir ve kararların verilmesinde söz hakkına sahip olabilir. Ayrıca DAI üretiminde de Maker Coin kullanılır. Örneğin bir adet DAI üretiminde, dolar bakımından aynı değere sahip olan Maker Coin yakılmaktadır. Böylece hem arzı azalmakta hem de talebin sabit kalması halinde değeri artmaktadır.

Maker Coin (MKR) Nedir?

En iyi Kripto Para Uygulamaları (19 Adet)

Mutlaka inceleyin

Cüzdanlarında ve Maker platformunda Maker Coin bulunduran yatırımcılar, bu firmanın ve DAI Coin’in ilerlemesi ve güncellenmesinde söz sahibi olurlar. Yapılacak değişiklik ve yeniliklerde, sahip olunan Maker Coin miktarına göre oy hakkı o kadar artmaktadır. Böylece yatırımcılar, yatırımları hakkında söz sahibi olabilir ve yönlendirme yapabilir.

kripto para
kripto para

Maker Coin Yorum

DAI Coin‘in gün geçtikçe popülaritesini arttırması ve daha fazla noktada kullanılmaya başlaması Maker Coin üzerinde de olumlu bir etki yaratmaktadır. Birçok analist ve yorumcu tarafından, olumlu ilerlemenin ve bilinirliği arttırmanın Maker Coin’i her zaman bir adım öteye taşıyacağı görüşü belirtiliyor. Yüksek bir değere sahip olan ve en değerli kripto paralar listesinde 42. sırada bulunan Maker Coin (MKR) temel istatistikleri şöyle:

  • Maker Coin toplam market hacmi 3 Milyar Dolar seviyelerinde.
  • Maksimum Arz miktarı 1 Milyon adet olan bu kripto paranın dolaşımdaki arz miktarı 960 bin. Her DAI üretiminde Maker Coin yakılıyor.
  • Maker Coin kripto para piyasasının %0,18’lik bölümüne hükmediyor.

Tüm bunlardan yola çıkarak gelecekte Maker Coin’in hacmini daha da arttıracağı ve değer konusunda da köklü değişiklikler yaşayacak olması kaçınılmaz gibi gözüküyor. Fakat yine de net bir görüş belirtmek ve hareketliliği hakkında yorum yapmak oldukça zor. Maker Coin ve DAI hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Maker Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

Maker Coin (MKR) Nedir?

Maker Coin Fiyatı

Maker Coin düşük arz miktarı ve yüksek talep sebebiyle oldukça yüksek bir değere sahip. Bu açısıyla da birçok yatırımcının ilgisini çeken Maker, günümüzde $3500 ile $4000 aralığında işlem görüyor. Diğer kripto paralara kıyasla çok yüksek bir değere sahip olan Maker Coin, gelecekte çok daha büyük hedeflere sahip.

Maker Coin Geleceği

Maker Coin hem DAI coinden aldığı güçle hem de birçok borsada yüksek talebe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yatırımcılar tarafından Ethereum’dan daha değerli olacağı belirtilen ve kısa zaman içerisinde en yüksek hacimli on kripto para arasına girmesi beklenen Maker Coin’in yönetiminde böyle bir iddia bulunmuyor.

Maker Coin (MKR) Nedir?

Ancak proje doğrultusunda hareket etmesi ve bu amaçtan sapmaması halinde, beklenmeyen hedefler bile aşılarak istenilen seviyeye gelinebilir. Maker Coin geçmiş değerlerine bakarak da gelecek hakkında yorumlamalar yapılabilir. Maker Coin için kayıt edilen tüm zamanlar değerlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Maker Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021’de $6339 olarak kayıt edildi.
  • Maker Coin tüm zamanlar en düşük değeri Ocak 2017’de $21.06 olarak kaydedildi.

En düşük seviyesinden bugüne %17400 oranında yükseliş gösteren bu kripto para birimi, rekor seviyesinin %50 oranında aşağısında bulunuyor. Önümüzdeki beş yıl içerisinde $10000 hedefi bulunan Maker Coin, böyle devam ederse hedefine ulaşabilir gibi gözüküyor. Proje hakkında daha fazla bilgi sahibi olduktan sonra bu kripto para birimine yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Fakat net bir yön belirtmek ve hangi noktalara uğrayacağını tahmin etmek oldukça zor.

kripto para
kripto para

Maker Coin (MKR) Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Maker Coin, listelerde nispeten geri sıralarda kaldığı için büyük borsalar dışında pek fazla kripto para borsasında yer almıyor. Buna rağmen hem Maker platformu üzerinden hem interaktif dijital cüzdanlardan hem de Binance, Coinbase, UniSwap ve Huobi Global gibi borsalar üzerinden Maker alım satımı yapabilmeniz mümkün.

Bu platformlardan size uygun olanını seçebilir ve hemen Maker Trade işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu noktada Maker platformu üzerinde veya anlaşmalı cüzdanlarda Maker Coin tutmanız halinde, bu kripto paranın geliştirmelerinde ve güncelleştirmelerinde söz sahibi olabilirsiniz.

Maker Coin (MKR), iyi bir yatırımcı kitlesine sahip olan ve birçok kişi tarafından düzenli olarak takip edilen kripto paralardan biridir. Bizler de bu içeriğimizde Maker Coin nedir, nasıl alınır, fiyatı ne kadardır ve yorumları nasıldır gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Bu içeriğe benzer kripto para incelemelerini incelemek istiyorsanız, sitemiz içerisindeki kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.