Kava Coin Nedir? Kava Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

Kava Coin Nedir? (KAVA) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Kava Coin nedir ve nasıl alınır sorusu, son zamanlarda hızlı bir yükseliş gerçekleştirdiği ve talebini arttırdığı için birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Blockchain teknolojilerini kullanan bir banka gibi düşünebileceğimiz bu kripto para birimi, yatırımcısına birçok avantaj sunuyor. En değerli kripto paralar sıralamasında da hızlı bir ilerleme kaydeden KAVA, hacmini gün geçtikçe arttırıyor. Bunun yanında yaptığı yükselişlerle dikkat çeken KAVA Coin hakkında tüm detayları içeriğimizde paylaşacağız.

İçerik Haritası

Kava Coin Nedir? Kava Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Kava Coin Nedir? Kava Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

KAVA Coin Nedir?

KAVA Coin Nedir sorusunun cevabını öğrenmek için öncelikle bu sistemi anlamak gerekiyor. KAVA Coinin çıkmış olduğu KAVA platformu merkeziyetsiz yapıya sahip bir transfer sistemi. Bankalara da benzetilen bu sistemde, kullanıcılar yatırdıkları ve ticaretini gerçekleştirdikleri varlıklar sonucunda getiriler kazanabiliyor, kredi çekebiliyor ve stablecoin barındırabiliyorlar.

Bu sistemin içerisinde biri normal, stake amaçlı kripto para, diğeri ise stablecoin olmak üzere KAVA ve USDX adında iki adet kripto para bulunduruyor. İçeriğimizde bu kripto paralardan biri olan KAVA Coin’i inceliyoruz.

DeFi uygulamaları için güvenilir, kararlı ve hızlı bir sistem oluşturmayı hedefleyen KAVA ekosistemi, tüm kripto para birimlerine uyumlu bir şekilde çalışıyor. Ayrıca kendi amaçları arasında rezerv bir para birimi oluşturmak olan bu kripto paranın arkasında bir sistem ve stablecoin desteği bulunuyor.

En iyi Kripto Para Uygulamaları (19 Adet)

Mutlaka inceleyin

Diğer kripto para projelerinden de destek almayı başaran ve bu destek sayesinde hem yatırımcısını hem de bilinirliğini arttıran KAVA, gelecek zamanda çok daha konuşulacak gibi duruyor. Bu kripto para birimi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz KAVA White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

KAVA Coin Yorum

KAVA Coin şu an en değerli kripto paralar listesinde 114. sırada bulunuyor. 2019 yılında üretimine başlandığı ve daha yeni sayılabilecek kripto paralardan biri olduğu için çok iyi bir performans sergilediğini belirtebiliriz.

Analizciler ve yatırımcılar tarafından da gelecek vadeden kripto para birimlerinden biri olan KAVA, projesi dahilinde ilerlemeye devam eder ve amacını tam anlamıyla gerçekleştirmeyi başarırsa çok daha iyi konumlara yerleşecektir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diğer güçlü kripto paralardan da destek alan KAVA Coin’in temel istatistikleri şöyle:

  • KAVA Coin toplam market hacmi 1.1 Milyar Dolar seviyelerinde.
  • 142 Milyon adet toplam arzı bulunan kripto paramızın, 81 Milyon adet dolaşımda arz miktarı bulunuyor.
  • KAVA Coin, kripto para piyasasının %0,03’lük bölümüne hakimdir.
KAVA Coin
KAVA Coin

Hacmi yüksek olmasına rağmen, listenin gerisinde bulunan KAVA, ilerleyen yıllarda projenin amacından sapmaması halinde daha iyi bir konuma geleceğinden kimsenin şüphesi yok. Gün geçtikçe daha fazla yatırımcıya ve kullanıcıya sahip olan bu kripto para, iyi bir yatırım aracı ve geleceğin bankacılık sistemlerinin temeli olabilir.

KAVA Coin Fiyatı

KAVA Coin güncel fiyatı şu sıralar $7 ile $9 arasında değişkenlik gösteriyor. Diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığında ortalama bir volatilite (Fiyat hareketliliği) seviyesine sahip olan KAVA Coin, değer bakımından da beklenmedik yükselişler gerçekleştirdi. Binance üzerinde ilk listelendiği gün %200’den fazla değer kazanan KAVA Coin’in tüm zamanlar değerleri ise şöyle:

  • KAVA Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Ağustos 2021’de $8.87 olarak kayıt edildi.
  • KAVA Coin tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020 tarihinde $0.3 olarak kayıtlara geçti.

En düşük seviyesini 6 ay öncesinde gören ve o günden bugüne en yüksek seviyesini yaparak %2520 seviyesinde artış gösteren KAVA, şu sıralar yeni bir ATH rekorunun peşinde. Durumun böyle devam etmesi halinde, tekrar bir rekor denemesi olacağı da söz konusu. Analizciler ve yatırımcılar da bu konu hakkında oldukça beklentili durumdalar.

kripto para
kripto para

KAVA Coin Geleceği

Yeni rekorlar kırmaya devam eden ve bu noktada birçok kişiye umut aşılayan KAVA Coin, gelecek için büyük amaçlara sahip. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde bazı analistler tarafından $50 seviyesini geçmesi beklenen bu kripto para birimi, bir diğer azınlık tarafından da olumsuz yorumlanıyor.

Sabit bir rezerv haline getirilmesi istendiği için zamanla kendini sabit bir noktaya getireceğini ve bu noktanın $10 seviyesini geçmeyeceğini belirten analistler yüzünden yatırımcılar da KAVA Coin’e mesafeli yaklaşabiliyorlar.

İlerleyen yıllarda tam olarak hangi noktada bulunacağını ve nereye doğru bir yönelim göstereceğini net bir şekilde söylemek doğru olmayacaktır ancak güçlü bir proje olduğu ve bazı yatırımcıları ciddi anlamda kendine çektiği için hacim konusunda olumlu bir gelişme göstermesinin muhtemel olacağını belirtebiliriz.

KAVA Coin
KAVA Coin

Eğer en değerli kripto paralar arasında nispeten geri sıralamalarda kalan kripto para birimlerine yatırım yapmak gibi bir amacınız varsa, shitcoin olarak nitelendirilen birimlere yatırım yapmak yerine, KAVA Coin gibi güçlü projelere sahip kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

KAVA Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

KAVA Coin kendi platformu üzerinden kolaylıkla satın alınabiliyor, bunun yanında aynı platform üzerinden stake ve farm işlemleri ile KAVA kazanmak mümkün oluyor. Ayrıca USDX kazancı elde edebilmek de böylece mümkün oluyor. Fakat sadece alım satım işlemlerini gerçekleştirmek ve KAVA sahibi olmak istiyorsanız, uluslararası kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

Binance, Huobi Global ve Kraken gibi borsalardan alıp ticaretini yapabileceğiniz KAVA Coin maalesef Türk kripto para borsalarında bulunmuyor. Bunun yanında Trust Wallet ve Metamask gibi dijital kripto para cüzdanlarında da KAVA Coin saklayabilirsiniz.

KAVA Coin
KAVA Coin

İçeriğimizde tüm detaylarıyla KAVA Coin Nedir, ne amaçla üretiliyor, fiyatı ne kadar ve nereden satın alınır gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Eğer bu ve buna benzer kripto paralar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sitemizdeki kripto para kategorisini takip edebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.