Enpara Hesap Kapatma 2023 – Hesap İptali

Enpara hesap kapatma ve Enpara hesabını iptal etme gibi konular son zamanlarda oldukça sık araştırılmaya başladı. Kullanıcılar farklı sebeplerle Enpara hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Rehberimizde Enpara hesabının nasıl kapatılacağı ile ilgili güncel bilgilere yer veriyoruz.

Bazı durumlarda Enpara hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda Enpara hesap kapatma işlemi için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Yazıyı dikkatle okuduktan sonra Enpara hesabı iptal etme | Enpara hesap kapatma işlemi başarı ile gerçekleştirilecektir. Bu yazıda bulabileceğiniz diğer hesap kapatma bilgileri şunlardır:

 • Enpara vadesiz hesap kapatma adımları
 • Enpara vadeli hesap kapatma adımları
 • Enpara altın hesabı kapatma adımları
 • Enpara döviz hesabı kapatma adımları

Yukarıdaki hesap türleri Enpara içerisinde bulunan hesaplardır ve herhangi bir hesabı kapatmak için aşağıdaki aynı yöntemleri uygulamanız gerekir. Eğer ‘Enpara hesap kapatma’ ifadesinden kastınız Enpara üyeliğinizi sonlandırmak, hesabınızı tamamen kapatmak ve banka ile ilişiğinizi kesmek ise daha farklı bir yol izlemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı yazının sonundaki Müşteri Hizmetleri ile Enpara Hesap Kapatma başlığı altında bulabilirsiniz.

Enpara nedir?

QNB Finansbank’ın İnternet bankacılığı olan enpara.com, teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak Internet bankacılığının hizmeti veren bir bankacılık türüdür. Çeşitli işlemleri ücretsiz yapması, öğrenci indirimleri, dijital aboneliklerdeki indirimler ve diğer ayrıcalıkları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Vadesiz banka hesapları gün geçtikçe artış göstermekte. Günümüzde kullanımı en yaygın olan, fiziksel ortamlardan oldukça uzaklaştırılmış ve bizi bir ton kağıt işlerinden kurtarmakta olan enpara, hayatımızı birçok noktada oldukça kolaylaştıran, QNB Finansbank’ın ilk dijital bankacılık projelerinden birisidir.

Enpara hesap kapatma - hesabı iptal etme

Her ne kadar kullanışlı bir proje olmuş olsa da bazı durumlarda enpara hesabı iptal etmek gerekebiliyor. Enpara hesabını iptal etmenin çeşitli sebepleri vardır. Faiz oranlarının beklendiği kadar iyi olmaması, bankacılık işlemlerinin diğerlerine nazaran daha dijital olması, güven konusunda şüphelerin olması gibi durumlarda enpara hesabı iptal etmek için girişimlerde bulunan kullanıcılar, enpara hesaplarını nasıl kapatacaklarını araştırmaktadırlar.

Enpara Hesap Kapatma – Hesabı İptal Etme 2023

Enpara hesabını iptal etme işlemi için pek fazla alternatif bulunmamaktadır. QNB Finansbank’ın yapmış olduğu resmi açıklamaya göre, Vadesiz TL hesapların dışındaki vadesiz yabancı para hesapları, mobil uygulama ve internet şubesini kullanarak kapatmak mümkün.

Vadeli hesapları da yine vadesiz yabancı para hesaplarında olduğu gibi internet şubesi ve mobil uygulama ile kapatmak mümkün.

Enpara hesabını nasıl iptal ederim? Nasıl Kapatırım?

enpara hesap kapatma hesabı iptal etme

1- Enpara hesabını iptal etmek için internet bankacılığı yada mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapın.
2- Hesaplar sekmesi altından kapatmak istediğiniz hesaba giriş yapıp ilgili menü içerisinden Hesabı Kapat seçeneğini işaretleyip hesabınızı kapatın.

Vadeli hesaplar ve vadesiz yabancı para hesapları dışında en temel vadesiz TL hesabınızı kapatmak isterseniz, Enpara ile ilişkinizi tamamen kesmiş ve tüm hesaplarınızı sonlandırmış olacaksınız. Eğer enpara hesabınızı tamamen iptal etmek istiyorsanız bunu yapabileceğiniz tek kanal QNB Finansbank’ın Enpara Çözüm merkezini aramanız gerekiyor.

Müşteri Hizmetleri ile Enpara Hesap Kapatma

Enpara çözüm merkezine 0850 222 3663 nolu hattan ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcisine ” enpara hesabı iptal etme | Enpara hesap kapatma” işlemini gerçekleştirmek istediğinizi ve enpara hesabınızı tamamen kapatmak istediğinizi belirttiğinizde, Enpara hesabınızı kapatabileceksiniz.

Bu yöntem ile Enpara hesabınızı tamamen kapatmış olursunuz. Böylece Enpara mobil uygulamasını ve online işlemler sayfasını kullanamazsınız. Hesabınız tamamen silinir. Enpara hesabınızı silmek için hesabın içinde borç olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer kredi kartıya da kredi borcunuz varsa Enpara hesap kapatma işlemi gerçekleşmez. Öncesinde borcunuzu ödemeniz gerekir.

Canlı Destek ile Enpara hesap Kapatma

Mobil uygulama üzerinde bulunan canlı destek yardımı ile enpara hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için;

 1. Enpara Mobil Uygulamasına giriş yapın
 2. Altta bulunan çözüm merkezi ikonuna dokununenpara hesap kapatma
 3. Uyarıyı okuyun ve Tamam’a dokununenpara hesap kapatma
 4. Hesabınıza giriş yapınenpara hesap kapatma
 5. Yeni görüşme başlat’a dokununenpara hesap kapatma
 6. Hesabınızı kapatmak istediğinizi belirten bir metin yazın ve devam’a dokunun.enpara hesap kapatma

Enpara başvuru iptal etme işlemi için ise hemen yukarıda numarası bulunan enpara çözüm merkezini arayıp sorununuzu dile getirebilirsiniz. Enpara başvurunuzu da bu şekilde iptal edebilirsiniz.

Enpara Nedir [Yorumlar] – Enpara Hakkında Bilgi

İlgini Çekebilir

Sıkça Sorulan Sorular

Enpara hesap kapatma hakkında sıkça sorulan sorulara bu alandan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Enpara hakkındaki sorularınızı sayfanın sonundaki yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Enpara hesap kapatma nasıl yapılır?

Enpara hesabınızı kapatmak için enpara.com web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden işlem yapmanız gerekir. Her iki şekilde de hesap kapatılabilmektedir. Hesaplarım sayfasından kapatmak istediğiniz hesabı seçin ve Hesabı Kapat diyerek hesabınızı kapatın.

Enpara kartı nasıl iptal edilir?

Enpara kredi kartınızın sözleşme bitmesini bekledikten sonra kartınızı kapatabilirsiniz. Sözleşme süresinde kartı kapatmanız biraz daha güç olacaktır. Kredi kartınızı iptal etmek için Enpara çözüm merkezini arayabilirsiniz. 0850 222 3663

Enpara hesabına bloke gelir mi?

Enpara.com diğer banka uygulamaları gibi işler. BDDK lisansı vardır. Tüm faaliyetlerini internetten yürütüyor olsa da herhangi bloke durumunda Enpara hesabınız da bloke edilebilir. Enpara hesabı bloke işlemlerinden muaf değildir.

En para kaç günde gelir?

Enpara başvuruları birkaç gün içinde sonuçlanır ve kart basımı için işlemler başlatılır. Eğer herhangi bir sorun çıkmaz ise 1 hafta içerisinde kart adresinize teslim edilmiş olur. Özel koşullarda bu süreler değişiklik gösterebilir.

Enpara vadesiz hesap kapatma nasıl yapılır?

Enpara mobil uygulama ya da online işlemler merkezinden vadesiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Hesaplarınızı listeleyip hesap detaylarına girerek en aşağıda bulunan hesabı kapat butonuna dokunarak / tıklayarak vadesiz hesabınızı kapatabilirsiniz.

Enpara Android uygulama
Enpara iOS uygulama

Enpara çözüm merkezi numarası nedir?

Enpara çözüm merkezi numarası 0850 222 3663 olarak kayıtlara geçmiştir. E-Posta ile iletişime geçmek isteyenler için ise şu e-posta adresi kullanılmalıdır: cozum@enpara.com

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Enpara Hesap Kapatma 2023 – Hesap İptali” üzerine 18 yorum

 1. encard’ım yanlış şifre girdiğim için bloke oldu ve numaramı da değiştirdiğim için hiç bir şey yapamıyorum ve eski numaram tamamen kullanıma kapalı, acaba encard’ımı tamamen kapatsam yeni encard başvurusu yapabilir miyim?

  Cevapla
 2. Kart basvurumu nasil iptalini saglarim bilgi lutfen. 23 gun oldu kart adrese teslim dediler aradigimda hizmetli yapabilecegimiz hic birsey yok diyor nasil bir sorumsuzluk

  Cevapla
   • Merhaba müşteri hizmetleri aradım ama .
    Farklı şeyler söylüyor lar.
    Vallahi sonunda bular hakinda yasal işlem başlatacak.
    İnsanları zora sürüklemek için elinden gelleni yapıyorlar.

    Cevapla

Yorum yapın