Konferans görüşmesi Vodafone + Turkcell .. ✔️ 2023

Konferans görüşmesi vodafone ve diğer hatlarda aynı mantık ile yapılmaktadır. Vodafone ve diğer operatörler arasındaki konferans farkı ve vodafone konferans görüşmesi aktifleştirmesi ise bu yazıdaki gibi olmaktadır…

Konferans görüşmesi vodafone hatlarda ekstra olarak aktifleştirilmesi gereken bir özelliktir. Konferans görüşmesini aktifleştirmek için aşağıda anlatım bulunmaktadır. Turkcell ve Türk Telekom operatörlerinin kullanıcıları konferans görüşmesini arama ekranındaki çağrı ekle kısmından yapabilirler…

konferans görüşmesi
konferans görüşmesi vodafone

Yazının devamında videolu anlatım bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Turkcell konferans görüşmesi ve Türk Telekom konferans görüşmesi hakkında bilgiler de verilmektedir. Vodafone kullanıcısı iseniz ve reklam mesajlarını engelleme hakkında bilgi almak isterseniz lütfen vodafone reklam mesajlarını engelleme başlıklı yazımızı okuyunuz!

Konferans görüşmesi vodafone!

Konferans Görüşmesi
Konferans Görüşmesi vodafone

Vodafone self servis üzerinden konferans aktivasyonu

1- Öncelikle buraya tıklayarak  online self servise giriş yapınız. (Vodafone dış kaynaklardan gelen bağlantılara bazen izin vermiyor. Eğer az önceki bağlantı açılmıyor ise şu linki yeni sekme açıp URL alanına yapıştırın. http://www.vodafone.com.tr/Servisler/online-self-servis.php

2- Giriş yapmak için gereken şifreyi bilmiyorsanız S yazıp 7000‘e gönderin ve giriş işlemini gerçekleştirin.

3- Giriş yaptıktan sonra ister üst menüden Ayarlarım > Arama Ayarlarım yolunuz izleyin. Bu menüyü göremiyorsanız ve başka bir sayfada olduğunuzu düşünüyorsanız sağ üst köşede numaranızın yanında isminize tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra sizinle alakalı ayarları buradan yapabileceksiniz. Menüden seçimi yaptıktan sonra ilgili sayfada  Diğer kategorisi altında Konferans Butonunu aktif hale getiriniz.

Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden konferans aktivasyonu;

 • Yanımda uygulamasına giriş yapın,
 • Sağ üstteki menü ikonuna dokunun ve menüden Ayarların sekmesine giriş yapın,
 • Daha sonra Hat Ayarların alanına girin ve Telekonferans kullanımını aktif konuma getirin.

Konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Konferans görüşme yapabilmeniz için telefonunuzun bunu destekliyor olması gerekmektedir. Birisi ile görüşme yaptığınız anda telefonunuzun ekranına bakın ve Çağrı Ekle gibi bir buton varsa ona tıklayın.

Gelen ekrandan çağrıya eklemek istediğiniz kişiyi ekleyip konferansı başlatın. Hattınıza tanımlı dakikanın olduğundan emin olun yoksa yüksek ücretler faturanıza yansıyabilir. Diğer yandan Turkcell ve Avea kullanıcıları konferans hizmetini otomatik olarak aktif olarak almaktadır.

vodafone konferans görüşme
Konferans görüşmesi vodafone

Konferans görüşmesini sadece Vodafone kapalı konumda tutmaktadır  ancak özel durumlarda bunu açabilme imkanı vermektedir. Konferans görüşmesi yapamıyorum diyen kalmasın diye yazdığımız bu yazıda Vodafone Konferans Görüşmesi nasıl kullanılır, nasıl aktif edilir gibi konulara değinmeye devam ediyoruz. Konferans görüşmesi hakkında bilgi edinmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda konferans görüşmesi yapmak diğer telefonlar ile neredeyse aynıdır. Eskiden konferans yapan telefonlar oldukça azdı fakat günümüzde birçok  özelliği kullanabiliyoruz. Akıllı telefonlarda konferans görüşmesi yapmak için yukarıdaki resmi referans alabilirsiniz.

Android konferans görüşmesi yapma ile iphone konferans görüşmesi yapma aynı konular olduğundan tek tek deyinmedim. Eğer siz de Android işletim sistemine sahip bir telefon var ve karşınızdaki kişi iphone işletim sistemine sahip ise bu kişi ile sorunsuz bir şekilde konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Aynı şekilde tersi bir durum söz konusu olduğunda da konferans görüşmesi sağlıklı bir şekilde yapılabilir.

Konferans görüşmesi yapabilen telefonlar tam olarak listelenemiyor. Fakat birçok telefonda bu özellik mevcut. Akıllı telefonların herkes tarafından kullanıldığı şu devirde hemen herkesin konferans görüşmesi yapması oldukça kolay olacaktır.

Konferans görüşmesi ücreti ne kadar?

Konferans görüşmesi ücreti ekstra olarak faturanıza yansıtılmaz veya bakiyenizden düşürülmez. Yani bir konferans görüşmesi yapmak için ekstra ücret ödemenize gerek yoktur. Konferans görüşmesine kaç kişi eklediğiniz de ücreti etkilememektedir.

Konferans görüşmesi nedir?

Konferans görüşmesi birden fazla kişiyi aramanız ve en az üç kişinin olduğu bir görüşmeyi gerçekleştirmenizdir. Yani iki arkadaşınızı aradığınız zaman üçünüzün bulunduğu bir konuşmaya konferans görüşmesi denir.

konferans görüşmesi
konferans görüşmesi vodafone

En fazla kaç kişiyle konferans görüşmesi yapabilirim?

Operatörünüze bağlı olarak bu sayı değişmektedir. Görüşme esnasında 3 ila 5 kişiye kadar katılımcı ekleyebilirsiniz. Fazla katılımcısı olan konuşmaların aksayacağını ön görmüş olacaklar ki GSM operatörleri bu sayıdan fazla katılımcıya izin vermemektedir.

Konferans görüşmesini yapabileceğiniz operatörler sınırlı değildir. Konferans görüşmesi vodafone operatörler için yukarıdaki şekilde aktif ediliyor ve kullanılıyor. Avea ve Türk Telekom konferans görüşmeleri için herhangi bir engel koymamaktadır. Turkcell için de konferans görüşmesi yapabilmek çok kolaydır. Herhangi bir aktivasyon yapmanıza gerek olmadan konferans görüşmesi yapabilirsiniz.

Telekonferans ve Konferans aynı şey midir?

Telekonferans ile konferans görüşmesi birbiri ile sürekli kullanılmaktadır. İki tabir de kullanıma uygundur. Birden çok kişi ile görüşme imkanı sağlayan görüşme çeşitlerine telekonferans yada konferans görüşmesi denilmektedir.

Konferans görüşmesi hakkındaki tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir. Faydalı bir konu olması dileği ile iyi günler…

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Konferans görüşmesi Vodafone + Turkcell .. ✔️ 2023” üzerine 11 yorum

 1. Merhaba Burak bey benim telefonum iPhone 6s Türk Telekom hattım konferans görüşmesini birleştire basarken bütün aramalar kapanıyor be konferans olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim🙏🏻🙏🏻

  Cevapla
  • Vodafone tarafında ayarların açık olduğundan emin olun.
   Telefonunuzda başka bir sorun olmadığından emin olun. (Hattınızı başka telefonda deneyebilirsiniz)

   Cevapla
 2. Merhaba Burak bey beni arayan arkadaş konferans arama yaptiginda bana konferans arama olğu doğrultusunda hiç bir bilgi gelmiyor onun konferans arama yaptiginı nasıl anlayabilim

  Cevapla
  • Konferansa dahil olan kişiler mikrofonlarını sessize almışsa karşıdan anlamak mümkün değil diye biliyorum. Yaptığımız konferans görüşmelerde katılımcıların seslerini duyarak bunun bir konferans olduğunu anlıyoruz. GSM görüşmeleri üzerinden bu mümkün olmasa da WhatsApp gibi yazılımlar üzerinden yapılan online görüşmelerde konferans olduğu anlaşılabilir.

   Cevapla
 3. Burak Bey benim telefonum samsung s9+ arama ekle ile yeni bir arama yapabiliyorum ancak çağrı birleştirme diye bir şey yok bu yüzden konferans yapamıyorum
  Şebekede bir sorun yok yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  • Merhaba, Herhangi biri ile telefonda görüşürken sayı tuşlarını açın ve aramak istediğiniz kişinin numarasını yazın. Rehberinizden bu kişiyi de seçebilirsiniz. Telefon görüşmesi esnasında bu numarayı arayın. Bir süre sonra aramaları birleştirmeniz için gereken arayüz gelecektir.

   Cevapla
  • yukarıda anlatılanları yaptıktan sonra telefonunuz ile birini arayın. Ekrana bakın ve artı işareti var ise ona dokunun. Eğer ekranda seçenekler tuşu var ise ona basıp çağrı ekleme seçeneği arayıni. Var ise bu yollarla açarsınız yoksa cihazınız desteklemiyor demektir.

   Samsung note 5 cihazında konferans konuşma özelliği var diye biliyorum. Birini aradığınızda gelen ekranda Arama Ekle diye buton olmalı. Oraya basıp başkasını ekleyerek konferans görüşmesini başlatabilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın