Başlangıç Fotoğrafçılık iPhone ön kamera ters çevirme sorunu (Çözüldü)

iPhone ön kamera ters çevirme sorunu (Çözüldü)

3

iPhone ön kamera ters çevirme sorunu için birkaç çözüm önerisi içeren bu yazıyı okuyarak iPhone ön kamera ters çevirme sorununuza çözüm bulabileceksiniz. iPhone ön kamerasındaki ayna modu diye tabir edilen ve varsayılan olarak gelen bu durumu nasıl değiştiririz hep birlikte görelim…

iPhone kullanıcılarının yaşamış olduğu kamera sorunlarının başında yansıtma, ters çevirme yada aynalama sorunu gelmektedir. Yazının devamında bu sorunu “Ters çevirme” olarak tanımlayacağım.

iPhone’larda genelde en çok şikayet edilen konulardan biri olan ön kameranın ters çekme sorununa bu yazıda çözüm bulacaksınız. Yazının sonunda video bulunmaktadır. Videoyu izleyerek resimlerinizi ters çevirebilirsiniz. Ters çekilmiş özçekimlerinizi geri düzleyebilirsiniz.

Ters çevirme sorununu ortadan kaldırmak için birçok araştırma yaptım. Araştırmalarım sonucunda iPhone ve iOS içerisinde böyle bir ayarın olmadığını gördüm. Bunun alternatif yollar ile çözülmesi mümkün. Bu yollar için uygulama indirip kullanmanız maalesef ki şart. Birden fazla uygulama kullanmanız gerekmiyor.

iPhone ön kamera ters çevirme sorunu çözümü için gereken uygulamalar (1 tanesi yeterli olduğu için SnapSeed uygulamasını üzerine tıklayarak marketten indirin. Bu yazıya geri dönün ve videoyu izleyin yada uygulama içerisinden resminizi düzenleyin) :

iPhone ön kamera ters çevirme sorunu nasıl çözülür?

Adobe Photoshop Express uygulamasını ilk sırada belirtiyorum ve her zamanki işlerinizde kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulaması olarak nitelendiriyorum. Bu yüzden diğerlerini de ayrı ayrı anlatma gereği görmedim. Zira fotoğrafı yansıtmak, tersine çevirmek ve ayna modunu iptal etmek için gereken işlemlerin tamamı bütün uygulamalar üzerinde aynıdır.

  • Adobe Photoshop Express uygulamasını aç
  • Galeriden yansıtmak istediğin fotoğrafı / resmi seç
  • Kırpma işaretine dokun
  • Döndür menüsü altında Yatay Çevir ikonuna dokun.

Benzeri videolardan anında haberdar olmak için lütfen kanalımıza abone olun! iPhone ve diğer telefonlar hakkında sürekli güncel içerikler oluşturmaktayız!

SnapSeed uygulaması için Videolu Anlatım;

Yukarıdaki uygulamalar listesinden SnapSeed uygulamasını indirebilirsiniz. Google’ın kendi geliştirmiş olduğu ve daha önce en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları adlı yazımda da bahsini ettiğim muazzam bir uygulamadır. Başka fotoğraf işlerinizde de kullanabilirsiniz…

Bu işlemler ile iPhone ön kamera ters çevirme sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Yukarıdaki gibi bilgilere sürekli erişmek için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

 

İnceleme
iPhone Ön Kamera Ters Çekiyorsa...
Önceki İçerikDriver Booster 4.5 Pro lisans kodu
Sonraki İçerikiPhone uçak modunda internete girilir mi?
Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar.

3 Yorum

  1. kendi kamerasının ters çevirmeden çekmesini istiyorsanız güncelleme beklemek zorundasınız arkadaşlar

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!