Instagram Kalp Akımı Nedir? 🫶 (Not Paylaşma)

Türkiye 2023 seçimlerinin yaklaşması ile birlikte Instagram’da kalp akımı başladı. Seçmenlerin 3 seçeneğinin olduğu bu seçimde taraflardan birinin işareti olan kalp işareti, Instagram kalp akımı başlamasına sebep oldu. Bu konu hakkındaki detaylar haberimizin devamında…

Bu Pazar yapılacak olan seçimlerde 60 milyondan fazla Türk vatandaşı oy kullanacak. Sosyal medyada oyunun rengini belli eden ve hangi tarafa oy vereceğini ifade eden kullanıcıların farklı yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden biri de Instagram not paylaşma yöntemi.

Instagram’daki notlar bölümüne oyunu kime vereceğini bir emoji ile anlatan kişilerin en çok tercih ettiği emojilerden biri ise kalp emojisi. (🫶)

Instagram Kalp Akımı Nedir? 🫶

Instagram Kalp Akımı Nedir? 🫶
Instagram Kalp Akımı Nedir? 🫶

İki el ile yapılan kalp işaretinin siyasi bir karşılığı bulunuyor. Yapılan mitinglerde sürekli olarak kalp işareti yapan millet ittifakı siyasileri, bu işaretin artık halk arasında bir tercih göstergesi olmasına vesile oldu. Bu yüzden Instagram kullanıcıları kalp akımı başlattı ve Instagram durumlarına kalp emojisi koymaya başladı. (🫶)

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor çözümü

Önerilen İçerik

Instagram Not Paylaşma – Durum Paylaşma

Eğer siz de Instagram’da not ya da durum olarak bilinen bu paylaşımı yapmak istiyorsanız bunu şu basit adımlarla yapabilirsiniz:

Instagram’da durum (not) paylaşmak için bu adımları takip edin:

Instagram uygulamasına girin

Telefonunuzdaki Instagram uygulamasına giriş yapın. Android ve iOS için Instagram uygulaması ücretsizdir. Eğer uygulamanız yoksa telefonunuza indirin ve uygulamayı başlatın.

Mesajlara girin

Mesajlar bölümüne girin. Notlar sadece mesajlar bölümünde en üstte görülür.

En üstte bulunan not oluştur bölümüne dokunun

Mesajlar sayfasında en üstte bulunan alanda takip ettiğiniz kişilerin durumlarını görebilirsiniz. Burada notlar bir şerit içerisinde görünür. Bu şeridin başında ise not oluşturma alanı bulunur. Burada bulunan kendi profil resminize dokunarak not paylaşabilirsiniz.

Instagram not paylaşma aşamaları bu şekildeydi. Instagram kalp akımı hakkında merak ettiğiniz sorular için yorum yapabilirsiniz. Editörlerimiz kısa sürede yanıt vereceklerdir.

Bu yazıda Instagram kalp akımı nedir, Instagram not paylaşma nasıl yapılır gibi sorulara yanıt verdik. Umarım faydalı olmuştur.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın