Haber, Sosyal Medya

Instagram Hikaye Beğenme Özelliğini Kullanıma Sundu

Sosyal medya devi, bir süre önce hikayelere beğeni tuşu ekleneceğini duyurmuştu. Bu özellik artık kullanımda. Instagram Hikaye Beğenme Özelliği nedir, nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar…

Instagram hikaye beğenileri nedir, nasıl kullanılır?

Instagram’da beğendiğimiz hikayeleri alt kısımdaki mesaj bölümünden yazı veya emoji girerek ve o kişiye DM göndererek beğenebiliyoruz. Artık hikayelerin kendi içinde özel bir beğeni tuşu var. İşte, Instagram’ın en yeni özelliği Hikaye Beğenileri hakkında detaylar…

Instagram, Hikayelerle etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunuyor. Fotoğraf ve video paylaşım platformu, kullanıcıların doğrudan mesaj (DM) göndermeden başkalarının Instagram Hikayelerini beğenmelerini sağlayan yeni bir Hikaye Beğeni özelliği ekledi.

Önceden, kullanıcıların yalnızca hikayeleri yeniden paylaşma veya onlara bir yorumla yanıt verme seçenekleri vardı. Ayrıca Instagram Story üzerinden paylaşılan yanıtlar, kullanıcıların DM gelen kutusunda görüntüleniyordu. En son güncellemeyle, kullanıcılar DM gelen kutularına bakmadan direkt Hikayeleri üzerinden gelen beğenileri görebilecek. Beğeni gönderenler de DM göndermek ile uğraşmayacak.

Hikayeler’de yeni olarak karşınıza çıkan Kalp simgesine dokunarak o hikayeyi beğenebilirsiniz. Yeni hikaye beğenme butonu, mesaj gönder butonu ile gönder butonu arasına eklendi. Kullanıcıya DM göndermeden hikayeyi direkt kendi içinden beğenebilirsiniz. Normal Instagram gönderilerinden farklı olarak, Özel Hikaye Beğenilerinde toplam beğeni sayısı gösterilmeyecek.

En son Özel Hikaye Beğeni özelliği, Instagram’ın platformdaki mesajlaşma deneyimini iyileştirme çabalarının bir parçası olarak açıklandı. Geçen yıl Adam Mosseri, Instagram’ın mesajlaşmaya odaklanacağını ve şirketin 2022 yılında şeffaflığını artıracağını duyurmuştu. Durum şu ki, platform verdiği sözleri tutuyor.

İlgili İçerik: Instagram Toplu Silme Seçeneklerini Sunuyor! İşte Detaylar

Sosyal medya devi, Şubat ayında bir dizi yeni özelliği kullanıma sunmuştu. Paylaşımlar, yorumlar ve diğer etkinliklerin kaldırılmasını sağlayan Toplu Silme özelliğini getirmişti. Kullanıcılar, gönderiler, hikayeler, IGTV ve Reels gibi içeriklerini ayrıca yorumlar, beğeniler, hikaye çıkartma tepkileri vb. gibi etkileşimlerini toplu olarak silip arşivleyebiliyor. Ayrıca, kullanıcıların içeriklerini ve etkileşimlerini tarihe ve aramaya göre filtrelemesine olanak tanımıştı.

Peki siz, Instagram’ın bu yeni özellikleriyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Hikaye beğenme özelliği hoşunuza gitti mi?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.