Instagram Aktiflik Açma 2023

Instagram’da aktif olduğunuzu göstermeniz ya da gizlemeniz için bir ayar bulunur. Instagram aktiflik ayarı olarak bilinen bu ayar hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı bu içerikte, Instagram aktiflik açma 2023 adımlarını takip edebileceksiniz.

Instagram’da çevrimiçi, yani aktif olup olmadığınızı gösteren bir ayar bulunur. Bu ayar Instagram aktiflik ayarı olarak bilinir. Instagram’da aktiflik açma 2023 yılında çok basit şekilde yapılabilir.

Instagram Aktiflik Açma 2023

Instagram uygulamanızda aktiflik açmak çok kolaydır. 2023 yılı Temmuz ayında güncellenen Instagram uygulamasından aşağıdaki adımları takip ederek Instagram aktiflik açma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Açma 2023
  • Telefonunuzu açın ve Instagram uygulamasına girin.
  • Profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize geçiş yapın.
  • Sağ üstte bulunan butona tıklayarak menüyü açın.
  • Menüden “Ayarlar” sekmesine geçiş yapın.
  • Buradaki menüden “Gizlilik” sayfasına tıklayın.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Hareket Durumu” yazısına dokunun.
  • Hareket Durumunu Göster” seçeneğini açık konuma getirin.

Instagram’da aktifliğinizi gizli tutmak istiyorsanız bu ayarı kapalı konuma getirebilirsiniz. Bu adımların detaylı anlatımını Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi ✔️ Aktifliği Kapat başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Açma neden gereklidir?

Arkadaşlarınızın Instagram’da sizin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görmelerini istediğiniz durumlarda Instagrak aktiflik açma oldukça gereklidir. Özellikle sürekli mesaj gönderen arkadaşlarınız sizin aktif olup olmadığınızı ve en son ne zaman Instagram kullandığınızı görürse buna göre mesajlarını neden görmediğinizi anlayabilir. Ayrıca uzun süre Instagram’a giriş yapmamışsanız aktiflik bilginize bakarak olası bir durumda size harici iletişim kanallarından ulaşabilirler. Bu ve benzeri şekillerde Instagram aktiflik bilgisini açmak oldukça önemli olabilir.

Bu yazıda Instagram Aktiflik Açma 2023 hakkında bilgilere yer verdik. Umarız sizin için faydalı bir içerik olmuştur. Instagram aktiflik hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdan yorum yapmayı unutmayın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın