En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri
En İyiler, Mobil Cihazlar

En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri ✔️ 2022

Standart bir android kullanıcısı iseniz telefonunuza uygulama indirmek için ilk önce Google Play Store‘a gidersiniz. Bazen bölgesel kısıtlamalar nedeniyle veya uygulamaların Google’ın hüküm ve koşullarına uymadığı için bazı uygulamaları bulamayacağınız zamanlar olacaktır. İşte o zaman Android’in açık kaynaklı doğası imdada yetişiyor. Üçüncü taraf uygulamalarınızı mağazalara yükleyebilir veya mağazalardan Google Play Store‘u kullanarak yaptığınız gibi uygulamaları da indirebilirsiniz. Bu yazıda sizler için en iyi Google Play Store alternatifleri için çeşitli önerilere yer veriyor olacağız.

En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri
En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri

Neden Google Play Store İçin Alternatifler Aramalısınız?

Bir Android cihazınız varsa, Google Play Store muhtemelen çok sık kullandığınız bir şeydir, ancak belirli uygulamaları aynı şekilde bulamayacağınız zamanlar olacaktır ve işte o zaman en iyi Google Play Store alternatiflerinden bazılarına göz atmak isteyeceksiniz.

Bunun dışında, Google Play Hizmetlerinin kapladığı alan daha da büyüyor ve düşük dahili depolama alanına sahip bir telefonunuz varsa çok yakında boş alanınız kalmayacaktır. Bu listede belirtilen uygulamalar daha az sistem kaynağı tüketir, kullanımı tamamen güvenlidir ve Google Play Store’un aksine gizliliğinizi ihlal etmez.

En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri

Not: Aşağıda belirtilen uygulamaların ve web sitelerinin bir sıralama dahilinde olmadığını lütfen unutmayın; özelliklerini okumanız ve size en uygun olanları kullanmanız önerilir.

1. APKMirror

APKMirror
APKMirror

APKMirror, adından da belirtildiği gibi, tonlarca ücretsiz Android APK indirmenizi sağlar ve burada ücretli uygulama yoktur. Ancak, APKMirror’un özel bir Android uygulaması yoktur. Bu nedenle, kullanıcıların APK indirmeleri için web sitesini ziyaret etmesi gerekiyor.

Bu Google Play alternatifinde bulunan uygulamalar kötü amaçlı yazılım içermez ve indirilmesi güvenlidir. Ana sayfada, uygulamalar kronolojik sırada düzenlenmiştir ve aylık, haftalık ve 24 saat esasına göre popülerlik grafikleri de bulabilirsiniz. Ayrıca isteyenler için bir arama çubuğu da bulunmaktadır.

APKMirror’un kullanıcı arayüzü masaüstünde mükemmeldir, ancak bir akıllı telefon aracılığıyla erişenler için pek hoş olmayabilir. APK dosyaları için indirme düğmesini bulmak biraz zor. Bunun dışında, bu Android uygulama mağazasını kesinlikle denemelisiniz.

2. Aurora Store

Aurora Store
Aurora Store

Aurora Store, isteyebileceğiniz her şeye sahip açık kaynaklı bir Android uygulama mağazasıdır. Uygulamanın kullanıcı arabiriminden başlayarak, karanlık tema çok çeşitli vurgu seçenekleriyle birleştirildi. Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Beni şaşırtan şey uygulama kütüphanesiydi çünkü uygulamaların seçimi diğer uygulama mağazalarında bulduğunuz bloatware uygulamalarına benzemiyor.

Uygulamanın açılış sayfasında bir “Sizin için” bölümü, bir “En İyi Grafikler” bölümü ve “Kategoriler” bulunur. Mağaza ayrıca yüklü uygulamalarınızın güncel kalmasına yardımcı olur. Genel olarak, internette bulabileceğiniz en iyi Google Play Store alternatiflerinden biridir.

3. Aptoide

Aptoide
Aptoide

Aptoid’in tasarımı Google standartlarına benzerdir, iyi hazırlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve Google Play Store kadar iyidir.

Aptoide, aralarından seçim yapabileceğiniz 700.000’den fazla uygulamaya sahip açık kaynaklı bir Android uygulama mağazasıdır. Koleksiyonunda 3 milyardan fazla indirme vardır. 2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana dünya çapında 150 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmıştır.

Aptoid uygulamasının çeşitli sürümleri mevcuttur:

  • Akıllı telefonlar ve tabletler için Aptoide uygulaması
  • Akıllı TV’ler ve Alıcı Kutuları için bir sürüm
  • Çocuk cihazları için Aptoide VR ve Aptoide Kids.

APK’ları doğrudan cihazınıza indirmenize ve yüklemenize olanak tanır. Harika bir Google Play Store alternatifi olarak kullanabileceğiniz Android için güvenli ve basit bir uygulama mağazasıdır.

4. Amazon Appstore

Amazon Appstore
Amazon Appstore

Amazon Underground olarak da bilinen Android için Amazon Appstore, Play Store’un ücretli uygulamaları ücretsiz indirmesi için en iyi alternatiflerden biridir. Uygulama mağazasında ücretsiz ve ücretli olmak üzere yaklaşık 334.000 farklı şaşırtıcı uygulama çeşidi vardır. Aslında, Amazon’un Android Fire markalı Android cihaz serisi için varsayılan pazar yeridir.

Amazon Appstore ile ilgili ilginç olan şey “günün ücretsiz uygulaması” özelliğidir. Her gün ücretsiz olarak premium bir uygulama sunulmaktadır. Günlük olarak özenle kontrol edenler, tek bir kuruş ödemeden birçok popüler uygulamayı indirebilirler.

Mağaza, genellikle Play Store’dan daha düşük bir fiyata sunulan geniş bir müzik, kitap ve film koleksiyonuna sahiptir. Genel olarak, Amazon AppStore, Android için ücretsiz uygulama mağazaları arayanlara iyi bir deneyim sağlar, çünkü Amazon gibi büyük bir isim bunu destekliyor.

5. F-Droid

F-Droid
F-Droid

F-droid, yalnızca ücretsiz ve açık kaynak kodlu Android uygulamalarına odaklanan bir uygulama mağazasıdır. Mağazadaki uygulamalar iyi kategorize edilmiş ve ücretsiz olarak geniş bir uygulama koleksiyonu bulacaksınız.

Benzersiz olarak, tüm site ve uygulama mağazası gönüllüler tarafından işletiliyor ve bağışlarla yürütülüyor. Bu nedenle, beğendiğiniz bir uygulama bulursanız, bu Google Play alternatifini çalışır durumda tutmak için küçük bir bağış yapmayı düşünebilirsiniz.

F-Droid, tüm uygulamaların kodlarına kolay erişime sahip oldukları için Android geliştiricileri arasında popülerdir. Kendi uygulamalarını yapmak için kodların bir kısmını kullanabilirler.

Uygulamaların yorumları veya derecelendirmeleri yok ve Google Play’de bulunabileceğiniz kadar çok uygulamaya sahip değil. Eğer bir geliştiriciyseniz, bu sizin için güzel bir sitedir.

6. Uptodown

Uptodown
Uptodown

Luís Hernández ve José Domínguez tarafından 2002 yılında kurulan Uptodown, en iyi Google Play Store alternatiflerinden biridir. Amaçları, android, windows ve mac uygulamalarını güvenli bir şekilde dağıtmaktır.

Web sitesinde Signal, WhatsApp, Firefox vb. en sevdiğiniz uygulamaları arayabilir veya kategorilere göre sıralayabilirsiniz.

Uygulamanın 130 milyondan fazla kullanıcısı var ve 15 dilde kullanılabilir. Masaüstü sitesinin yanı sıra, ücretsiz Uptodown uygulamasını indirebilir ve uygulamalarınızı güncel tutabilirsiniz.

7. SlideMe

SlideMe
SlideMe

Uygulama mağazası işinde güvenli ve kurulumu kolay bir başka uzun vadeli uygulama ise SlideMe’dir. Birçok Android Açık Kaynak Projesi SlideMe Markete önceden yüklenmiştir. Çeşitli kategorilerde ücretsiz ve premium uygulamalar sağlar ve hepsi bir kalite kontrol sürecinden geçer.

SlideMe, coğrafi konumlara ve ödeme yöntemlerine göre geliştiriciler için uygun bir pazar yeri açar.

8. APKPure

APKPure
APKPure

Google Play Store’da bulunmayan uygulamaları veya oyunları arıyorsanız; apkpure’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Ülkenizde bir uygulama yasaklandıysa, muhtemelen APKPure’u ziyaret ederek bulabilir ve indirebilirsiniz.

Uygulama ayrıca Google Play Store’dan çok daha fazla kategoriye, gezinmek için iyi bir kullanıcı arabirimine ve en popüler uygulamalara sahiptir. Uygulamalarınızı güncel tutmak için APKPure Android uygulamasını da indirebilirsiniz.

9. Galaxy Store

Galaxy Store
Galaxy Store

Bir Samsung cihazı kullanıyorsanız, muhtemelen Galaxy Store adlı alternatif Android uygulama mağazasını zaten biliyorsunuz. Sonuçta, uygulama mağazasının görünüm ve his açısından bazı büyük beğeniler aldığına şüphe yok.

Tüm Samsung yapımı uygulamalar dışında, Galaxy Store’dan başka cihazlarına indirmek isteyebileceğiniz başka birçok popüler Android uygulamasına da sahiptir. Ancak, uygulama mağazası yalnızca akıllı telefonlar ve akıllı saatler de dahil olmak üzere Samsung yapımı cihazlara hitap ediyor. Bu nedenle, Samsung hayranları için harika bir ikincil uygulama mağazasıdır.

10. Yalp Store

Yalp Store
Yalp Store

Bu listedeki son uygulama mağazası, Google Play Store’dan APK dosyaları olarak uygulama indirmenizi sağlayan ve böylece en iyi Google Play Store alternatiflerinden biri olarak hizmet veren açık kaynaklı bir uygulama olan Yalp Store’dur.

Uygulama, Google Play Store uygulamalarının boyutu büyüdükçe, insanların Google Play Store’dan güvenli bir şekilde indirmek için kullanabileceği hafif bir uygulama başlatan, sürekli büyüyen Google Hizmetler Çerçevesi’nden bağımsız olarak oluşturuldu.

Google Play Store’ı kullanarak Google hesabınızda oturum açabilir ve uygulamaları normalde indirdiğiniz gibi indirebilirsiniz. Google hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulamanın kapalı olduğundan emin olun, aksi takdirde giriş yapamazsınız.

Yalp Store’u projenin resmi Github sürümler sayfasından veya F-Droid’den indirebilirsiniz.

Önerimiz

İhtiyaçlarınız için iyi bir Google Play Store alternatifi seçmek zor olabilir, bu durumda apkMirror, Aurora Store, APKPure ve F-Droid’i kullanmanızı öneririz, çünkü biz de dahil olmak üzere milyonlarca Android kullanıcısı tarafından güveniliyorlar. Tamamen ücretsizdirler ve bazıları da açık kaynaklıdır.

Yani, bunlar 2022’de Android için en iyi ücretsiz uygulama mağazaları için seçimlerimizdi. Bu liste “Google Play yerine ne kullanabilirim?” sorununuzu çözecektir.

Google Play Store olmadan Uygulamalar Nasıl İndirilir

Android’de “üçüncü taraf” uygulamalardan uygulama yüklemek varsayılan olarak engellenmiştir Bu nedenle, Ayarlar’da “Doğrulanmamış kaynaklardan uygulama yüklemesine izin ver” özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar > Aygıt Hakkında > Yapı numarasına yedi kez dokunun > Geri gelin ve Geliştirici Seçenekleri’ne girin > Bilinmeyen Kaynakları Etkinleştirin.

Bilinmeyen Kaynaklar
Bilinmeyen Kaynaklar

SSS

Aptoide yasadışı mı?

Aptoide tamamen ücretsiz, yasal ve Google Play Store’a en iyi alternatiflerden biridir. Herhangi bir üçüncü taraf Android mağazası gibi, Google’ın Android uygulama mağazası pazarındaki tekeli sona erdirmek için geliştirilmiştir.

APKPure güvenli mi?

Evet, APKPure’dan uygulama indirmek güvenlidir. Web sitesinde yayınlanan uygulamaların çoğu, Google Store’daki resmi uygulama listeleriyle kontrol edilen MD5 korumalıdır, yani apk’ların değiştirilmediği anlamına gelir.

Daha fazla alternatif önerileri için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.