Başlangıç Teknoloji Teamviewer Alternatifleri

Teamviewer Alternatifleri

2

Teamviewer Alternatifleri  başlıklı yazımızda sizlerle Teamviewer programının alternatiflerini paylaştık . Lisans probleminden  dolayı  alternatiflerini arayabileceğiniz bir program. Bizde bu yüzden aynı görevi gören programlardan bazılarını derledik .Sürekli lisans sorunu yaşanan Teamview için 5 adet alternatif paylaştık . Bu programlar sayesinde bir çok işletim sistemleri arası iletişim kurabilir , dosya gönderme , alma işlemi yapabilirsiniz .

İlk öncelikle bu özelliğin Chrome’nin bir eklentisi tarafından desteklendiğini görmelisiniz . Çoğu kişinin bilmediği bir eklentidir . Chrome üzerinden size oluşturduğu anahtarı karşı tarafa veriyorsunuz ve fazla gelişmiş olmasa dahi gerekli desteği sağlayabilirsiniz

2 – TightVNC Programı

Açık kaynak kodlu bir yazılımdır . Kullanımı biraz karmaşık olmasına rağmen derlenmiş hali işe yarıyor . Ayrıca GooglePlay’de Android uygulaması mevcut. Detaylı araştırabilirsiniz .

Teamviewer Alternatifleri

  • Gruplara göre düzenlenmiş bir bağlantı listesi oluşturur
  • Sunucu adresi ile doğrudan bağlantı kurar
  • Yüksek çözünürlükte uzak masaüstleri hem pencere hem de tam ekran modunda ölçeklenebilir.
  • Viewport tam ekran modu: Fare ekran kenarı boyunca hareket ettiğinde uzak masaüstü otomatik olarak kaydırır.
  • Tam ekran modunda kayan araç çubuğu, modlar arasında geçiş yapmanızı, klavye kapmayı değiştirmenizi, simge durumuna küçültmenizi vb. Sağlar.
  • Farklı işletim sistemleri ile iletişim kurabilirsiniz.

3 – Remmina Programı

4 – Remote Desktop Manager

Deskop Manager Programları arasında en iyilerinden bir tanesi diyebiliriz. Çünkü bir çok platform için destek vermekte bunlar :
Windows,Mac, İOS ,Android . En kötü yanı ücretli olması diyemem çünkü para verilmeye değer bir yazılım olduğu kesin .

5 – AndyDesk

Teamview için en iyi alternatiflerden birisi AndyDesk

Yine teamview için güzel bir alternatif olan andydesk neredeyse başka uygulamaları aratmayacak kadar gelişmiş özellikleri bulunmaktadır . Birden fazla bağlantıyı aynı anda yönetebilir , dosya alma ve gönderme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz .

2 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!