Teamviewer Alternatifleri ✔️ Uzaktan Masaüstü Bağlantı Araçları 2023

Teamviewer Alternatifleri  başlıklı yazımızda sizlerle Teamviewer programının alternatiflerini paylaştık. Lisans probleminden dolayı  alternatiflerini arayabileceğiniz bir program olan Teamviewer için alternatiflere bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Biz de bu yüzden aynı görevi yapan programlardan bazılarını derledik. Sürekli lisans sorunu yaşanan Teamviewer için 5 adet alternatif paylaştık. Bu programlar sayesinde bir çok işletim sistemleri arası iletişim kurabilir, dosya gönderme – alma işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Chrome Uzak Masaüstü

Chrome Uzak Masaüstü

Öncelikle bu özelliğin Chrome’nin bir eklentisi tarafından desteklendiğini bilmelisiniz. Çoğu kişinin bilmediği bir eklentidir. Chrome üzerinden size oluşturduğu anahtarı karşı tarafa veriyorsunuz ve fazla gelişmiş olmasa dahi karşıdaki bilgisayara bağlanabiliyorsunuz.

Chrome Uzak Masaüstü İndir

TightVNC Programı

TightVNC teamviwer alternatifi

TightVNC Programı Açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Kullanımı biraz karmaşık olmasına rağmen derlenmiş hali işe yarıyor. Ayrıca Google Play Store’da Android uygulaması mevcut. Detaylı araştırabilirsiniz.

TightVNC İndir

Teamviewer Alternatifleri

Teamviewer alternatifleri listemize pek bilinmeyen bir program ile devam ediyoruz. Listedeki programlar genellikle kendi alanlarında yaygın olarak kullanılıyor.

Remmina Programı

Teamviewer Alternatifleri Remmina
  • Gruplara göre düzenlenmiş bir bağlantı listesi oluşturur
  • Sunucu adresi ile doğrudan bağlantı kurar
  • Yüksek çözünürlükte uzak masaüstleri hem pencere hem de tam ekran modunda ölçeklenebilir.
  • Viewport tam ekran modu: Fare ekran kenarı boyunca hareket ettiğinde uzak masaüstü otomatik olarak kaydırır.
  • Tam ekran modunda kayan araç çubuğu, modlar arasında geçiş yapmanızı, klavye kapmayı değiştirmenizi, simge durumuna küçültmenizi vb. Sağlar.
  • Farklı işletim sistemleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Remmina İndir

Remote Desktop Manager

Remote Desktop Manager

Deskop Manager, uzaktan masaüstü bağlantı Programları arasında en iyilerinden bir tanesi diyebiliriz. Çünkü bir çok platform için destek vermekte. Bunlar: Windows, MacOS, iOS, Android  

En kötü yanı ücretli olması diyemem çünkü para verilmeye değer bir yazılım olduğu kesin. Web sitesine gidin

AndyDesk

AndyDesk

Yine teamviewer için güzel bir alternatif olan andydesk neredeyse başka uygulamaları aratmayacak kadar gelişmiş özellikleri beraberinde getiriyor. Birden fazla bağlantıyı aynı anda yönetebilir, dosya alma ve gönderme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Anydesk sitesine git

Teamviewer alternatiflerini incelediğimiz bu yazının sonuna geldik. Uzaktan bağlanma ve uzak masaüstü programları olarak adlandırılan bu programlar içerisinden size en uygun olanı seçip kullanmaya başlayın. Listedeki en stabil uzak bağlantı programı Anydesk olabilir.

Uzaktan Bağlanma Programı: En İyi Uzaktan Bağlantı Programları başlıklı yazımıza da göz atarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Teamviewer Alternatifleri ✔️ Uzaktan Masaüstü Bağlantı Araçları 2023” üzerine 2 yorum

Yorum yapın