En iyi 7 Fotoğraf Kolaj Uygulaması ✔️ 2023

Bazen sosyal medyada yayınlamak veya fotoğraf çerçeveleri koymak için sadece bir resim seçmek istemezsiniz. Bu gibi durumlarda, bir fotoğraf kolajı yapmak, mutlu anılarınızı paylaşmanın daha iyi ve eğlenceli bir yoludur. Kolaj uygulamalarını birkaç dakika içinde bir kolajı bir araya getirmek için kullanabilirsiniz.

Android ve iOS İçin En İyi 7 Fotoğraf Kolaj Uygulaması
Android ve iOS İçin En İyi 7 Fotoğraf Kolaj Uygulaması

2022’de Android ve iOS İçin En İyi 7 Fotoğraf Kolaj Uygulaması

Fotoğraf Kolaj Uygulaması
Fotoğraf Kolaj Uygulaması

Hem Android hem de iPhone için kullanımı kolay ve ücretsiz fotoğraf kolaj oluşturucu uygulamaları bulunuyor. Bu yazıda, daha önce kullandığınız veya kullanmak istediğiniz yenileriyle çarpıcı resimler oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi kolaj oluşturucu uygulamalarını listeledim.

1. Moldiv

Moldiv
Moldiv

Moldiv, çeşitli şablonlar, filtreler ve diğer fotoğraf düzenleme araçları aracılığıyla tüm fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınıza tek bir yerden hitap edebilen en iyi ücretsiz resim kolaj oluşturucu uygulamalarından biridir.

Onu daha da iyi yapan şey, selfie’leri tıklamayı sevenler için yerleşik kamera ve güzellik işlevidir. Bu fotoğraf kolajı üreticisi, aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 312 seçenekle farklı düzenlerden oluşan geniş bir fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Uygulamanın kullanımı da oldukça kolaydır.

Sadece bir şablon seçin ve fotoğraf yüklemek için fotoğraf çerçevesine dokunun. Fotoğraf çerçevesini doldururken, fotoğrafları yeniden konumlandırabileceğiniz ve üzerlerine çeşitli filtreler koyabileceğiniz çeşitli düzenleme araçlarına erişebilirsiniz.

Moldiv’in en iyi özellikleri:

 • 9 adede kadar resmi tek bir karede birleştirme
 • Her kolajın en boy oranı ayarlayabilir
 • Güzellik kamerası fonksiyonu
 • Çeşitli filtreler, arka planlar, çıkartmalar

İndir: Android | iOS

2. Collage Maker

Collage Maker
Collage Maker

InShot Inc. tarafından yapılan Collage Maker, bu listedeki tüm ücretsiz kolaj oluşturucu uygulamaları arasında en temiz arayüzlerden birine sahiptir. Diğer uygulamalar gibi, fotoğrafları düzenlemenize ve bunlardan kolajlar yapmanıza olanak tanır. Bu resim kolajı üreticisinde gerçekten sevdiğim şey, bir ızgaraya 18 adede kadar resim ekleyebilmenizdir.

Collage Maker uygulamasındaki düzenleme araçları kullanışlı ve kullanımı kolaydır. Bu uygulamada bir kolaj yaparken, resimdeki her öğeyi özelleştirebilirsiniz. Özel kolajlar yapmak için ızgaranın boyutlarını değiştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, uygulamanın sunabileceği çok daha fazla şey var. Instagram’a hikayeler koymak için resimleri düzenlemenizi sağlar. Yaratıcı kolajlar yapmak için kullanabileceğiniz “Freestyle” adlı başka bir kullanışlı özellik daha vardır. Ne yazık ki, bu uygulama yalnızca Android cihazlar için kullanılabilir.

Collage Maker’ın en iyi özellikleri:

 • Tamamen özelleştirilebilir ızgaralar
 • Benzersiz kolajlar yapmak için serbest stil özelliği
 • Görüntüleri rötuşlamak için dahili düzenleyici
 • Sosyal medya görüntülerini düzenlemek için mükemmel

İndir: Android

3. PhotoGrid

PhotoGrid
PhotoGrid

PhotoGrid; video ve fotoğraf kolajı, video ve fotoğraf düzenleme, slayt gösterisi ve diğer eğlenceli özellikler gibi kullanışlı özelliklerle birlikte gelen başka bir en iyi ücretsiz kolaj oluşturucu uygulamadır. Müziği, düzenlenmiş videolar, fotoğraflarlar, metinler ve emojiler gibi diğer eğlenceli öğelerle birleştirebilirsiniz.

Bu konuda sevdiğim şey, diğer kolaj oluşturucu uygulamalarında bulamadığım kolajlar için farklı ızgara türleridir. Uygulamanın premium bir sürümü var, ancak her şey için ödeme yapmanıza gerek yok. Yeni şablonların, temaların ve arka planların kilidini açmak için reklam videolarını izlemeniz yeterlidir.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra, filigrana ad imzanızı ekleyebilirsiniz. Bu PhotoGrid’in yanı sıra, 720p’den 2048p’ye kadar farklı çıkış kalitesi ve .jpg, .png gibi formatları sunar.

PhotoGrid’in en iyi özellikleri:

 • Fotoğraf kolajları yapmak için benzersiz ızgaralar
 • Reklamları izleyerek premium özelliğin kilidini açma seçeneği
 • Reklamlar daha az rahatsız edici hatta ihmal edilebilir
 • Slow Motion video gibi bonus video düzenleme özellikleri

İndir: Android | iOS

4. Pic Collage

Pic Collage
Pic Collage

Pic Collage, bu makalede listelemiş olduğum en iyi kolaj oluşturucu uygulamaları arasında en temiz kullanıcı arabirimine sahiptir. Metin, resim, çıkartma ve çeşitli çerçeveler kullanarak inanılmaz kolajlar oluşturmanıza olanak tanır. Izgaraların sayısı biraz daha az olsa da, uygulama reklamsız bir arayüz sağlayarak bunu telafi eder.

Bir sosyal medya aşığıysanız Instagram, Facebook, Whatsapp vb. uygulamar için Hikayeler oluşturmanıza yardımcı olacak Hikayeler özelliğini çok seveceksiniz. Kişisel favorim, fotoğraf kolajlarını gereksinimlerinize göre özelleştirebileceğiniz Serbest Stil modudur.

Daha fazla zing eklemek için, tüm fotoğraf kolajını kartlara (önceden tasarlanmış şablonlar ve çerçeveler) karalar veya koyarsınız.

Pic Collage’ın en iyi özellikleri:

 • Reklamsız ve minimal arayüz
 • Anında fotoğraf kolajları oluşturmak için Hızlı Mod
 • Tema tabanlı kartların çeşitliliği
 • Oturum açmak gerekmez

İndir: Android | iOS

5. Fotor

Fotor
Fotor

Minimal bir arayüz sunan basit ve ücretsiz bir kolaj üreticisi istiyorsanız, Fotor sizin için en iyi kolaj uygulamasıdır. Kolaj yapmak için gerekli özelliklerin çoğuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz ve ekstra özellikler premium maliyet ücretiyle kullanılabilir. Ancak ücretsiz özellikler yeterli olduğu ve reklamlar çok rahatsız edici olmadığı için muhtemelen ihtiyacınız olmayacaktır.

Fotor ile kolajlarınızı daha büyük ölçüde özelleştirmenizi sağlayan geniş bir özellik yelpazesine sahip olursunuz. Şekillerden görüntü boyutuna, renge, gölgeye, baskılara, hatta kenarların yuvarlaklığına kadar gereksinimlerinize en uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Fotor’un en iyi özellikleri:

 • Ücretsiz ek dergi şablonu
 • Çok az reklam
 • Diğer kullanıcıların kreasyonlarına göz atmak için keşfet bölümü
 • Görüntü içeriğini pikselleştiren Yeni Piksel fırçası özelliği

İndir: Android | Ios

6. Pic Stitch

Pic Stitch
Pic Stitch

Pic Stitch, diğer uygulamaların sunmadığını benzersiz özelliklerle birlikte gelen başka bir önerilen kolaj oluşturucu uygulamadır. Her şeyden önce, tüm şablonların en boy oranını değiştirmenize izin verir. Sadece bu değil, aynı anda size bireysel resim yuvalarını yeniden boyutlandırma seçeneği sunar ve ihtiyaçlarınıza göre tamamen esnek hale getirir.

Ancak, Pic Stitch’in geride kaldığı bir alan vardır; resimleri düzenleme. Diğer uygulamalardan farklı olarak, Pic Stitch tarafından yapılan bir kolajdaki resimlere ekstra bir dokunuş ekleyemezsiniz. Ya resimleri başka bir yerde düzenlemeniz ya da düzenlemeden kolaj yapmanız gerekir. Bu sizin için bir endişe değilse, Pic Stitch sizin için iyi bir kolaj uygulamasıdır.

Pic Stitch’in en iyi özellikleri:

 • Yayınlarınıza video klip yerleştirmenizi sağlar
 • 300’den fazla düzen ayarı
 • En boy oranı ve görüntü boyutu değiştirilebilir

İndir: Android | Ios

7. Photo Collage Maker

Photo Collage Maker
Photo Collage Maker

Photo Collage Maker, Pic Stitch’te bulunan sınırlamaları bir dereceye kadar aşar. Kolajların en boy oranını önceden ayarlanmış boyutlarda değiştirebilirsiniz, ancak tek tek resim yuvalarını değiştiremezsiniz. Ancak, bu resimleri filtreler, çıkartmalar ve mükemmel kolajlar oluşturan güzel arka planlar yardımıyla düzenleme yeteneğine sahip olursunuz.

Bunlara ek olarak parlaklığı, kontrastı, doygunluğu vb. ayarları yapabilirisiniz. Bu ücretsiz kolaj oluşturucu uygulamasında reklamlar mevcut, ancak çok rahatsız edici değildir. En iyi yanı, kolaj oluşturmak için uygulamaya kaydolmanız gerekmiyor.

Photo Collage Maker’ın en iyi özellikleri:

 • En boy oranı değiştirilebilir
 • Ek filtreler, çıkartmalar, emojiler

İndir: Android

Bir Fotoğraf Kolaj Oluşturucuda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yukarıda belirtilen uygulamalar belirli bir sıraya göre sıralanmıyor. Daha fazla filtre ve ön ayar istiyorsanız Moldiv sizin için iyi bir seçenektir. Pic Collage, reklamsız bir deneyim istiyorsanız başka bir iyi fotoğraf kolajıdır. Ancak, her birinin sunabileceği farklı özellikler olduğu için hepsine bir göz atmanızda fayda var.

Önerilen İçerik: Android ve iOS için En İyi 6 Google Fotoğraflar Alternatifi

Başka bir iyi ücretsiz kolaj oluşturucu uygulaması biliyorsanız, bunları bizimle paylaşın. Bu listeye daha fazlasını eklemeye devam edeceğiz. Bu yüzden daha fazlası için takipte kalın!

Sıkça Sorulan Sorular

Android için en iyi fotoğraf kolaj uygulaması hangisidir?

Android ve iOS için Fotoğraf kolaj uygulamaları listemizdeki fotoğraf kolajı uygulamalarından herhangi birini seçebilirsiniz. Her uygulamanın sunduğu benzersiz farklı özellikler bulunuyor ve listemizin yardımıyla size en uygun uygulamayı bulabilirsiniz.

iPhone için ücretsiz bir kolaj uygulaması var mı?

Evet, hem iOS hem de Android için kullanılabilen birden fazla ücretsiz kolaj uygulaması bulunuyor.

Kullanımı en kolay fotoğraf kolajı uygulaması hangisidir?

Hangisinin sizin için en kolay kullanımlı olduğuna karar vermeden önce birkaç fotoğraf kolaj uygulamasına göz atmalısınız.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın