En iyi +27 fotoğraf düzenleme programı ✔️uygulaması

Fotoğraf çekimi, gündelik hayatımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Durup anı yaşamak yerine hepimiz telefonlarımıza sarılıyoruz. Anı ölümsüzleştirmek istemenin yanı sıra selfieler de günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle işiniz sosyal medya ile alakalı ise. Bu gibi durumlarda fotoğraf düzenleme programı en büyük kurtarıcımız.

Profesyoneller için değil, Yeni başlayanlar için…

Profesyonel makineler ile de fotoğraf çekimi yapılıyor. Fakat profesyonel çekim yapan kişiler fotoğraf düzenleme programlarını zaten iyi biliyor. O yüzden bu içeriği nispeten daha deneyimsiz olan kullanıcılara yönelik yayınlamayı tercih ettik. Profesyonel fotoğrafçılar genellikle PhotoShop, lightroom ve türevlerini kullanmayı tercih ediyor.

İçeriğimizde özellikle fotoğraf düzenleme, renklendirme, temizleme, canlandırma ve restore etme gibi işlemleri yapan programlar yer alıyor.

İster iPhone, ister bilgisayar veya Android telefon kullanıyor olun, kullanabileceğiniz çok sayıda fotoğraf düzenlemek için uygulama var. Farklı platformlar için mevcut seçeneklere bakmanın yanı sıra, farklı bütçeleri de hesaba katarak bir liste oluşturduk.

Yani, ister bir tabletiniz, ister telefonunuz olsun, ister başlangıç seviyesinde olun, ister ileri düzey bir kullanıcı olun, bütün bu kriterleri düşündük. İster küçük bir bütçeniz olsun, ister bütçe önemli olmasın, listemizde şu anda mevcut olan sizin için en iyi fotoğraf düzenleme programını bulabilirsiniz.

fotoğraf düzenleme programı
fotoğraf düzenleme programı

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

Eğer bu alanda deneyiminiz yok ise en iyi fotoğraf düzenleme programı hangisi ayırt etmek zor olabilir. Özellikle telefonlar için olan uygulama marketlerinde çok fazla seçenek mevcut. Hangi uygulamanın en iyi olduğunu ve ihtiyacınız olan özelliklere sahip olduğunu bilmek zor olabilir.

Telefonunuzla birlikte gelen temel fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Özellikle iPhone telefonlar için fotoğraf düzenleme araçları birçok seçenek barındırıyor. Eğer başlangıç düzeyinde bir düzenleme yapmak istiyorsanız, bu araçlardan faydalanabilirsiniz. Ancak eğer daha profesyonel düzenleme yapma amacındaysanız, üçüncü taraf bir fotoğraf düzenleyici çok farklı seçenekler sunacaktır.

iPhone ön kamera ters çevirme sorunu (Çözüldü) ✔️

İlgini Çekebilir

Bilgisayar için En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

Bilgisayarlar için fotoğraf düzenleme programı, telefonlara yükleyeceğiniz programlardan çok daha fazla düzenleme aracına sahip. Bunun yanı sıra geniş ekranda çalışma imkanı, en küçük detayları bile mükemmel bir şekilde düzenlemenize olanak sağlıyor. Yapay zekanın uygulamalara entegre edilmesi sayesinde, eskiden saatler süren düzenlemeler artık kaliteli programlar sayesinde tek bir tıklamayla yapılabilir hale geldi.

İlk akla gelen uygulamalardan biri olan Photoshop, sektörde değişim yaratan programlardan biri oldu. Ancak bugün birçok farklı ve iyi seçenek kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Eğer hangi programın kullanılmaya değer olduğu hakkında şüpheleriniz varsa, profesyonel fotoğrafçıların en çok tercih ettiği ücretli ve ücretsiz uygulamaları göz önünde bulundurarak listemizi hazırladık.

Windows için Fotoğraf Düzenleme Programları

Windows için Fotoğraf Düzenleme Programları

Windows işletim sistemi için mutlaka bakmanız gereken fotoğraf düzenleme uygulamaları:

 1. Adobe Photoshop
 2. GIMP
 3. Pixlr
 4. DxO PhotoLab
 5. Canva
 6. Ashampoo

Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarınızda daha etkili bir fotoğraf görüntüleyicisi arıyorsanız, Windows 10 için en iyi 7 Fotoğraf Görüntüleyici içeriğimiz tam sizlik!

Mac

Windows işletim sisteminde kullanabileceğiniz birçok programı Mac için de kullanabilirsiniz. Ancak listemizde farklı seçeneklere de yer verdik. Değerlendirebileceğiniz uygulamalar:

 1. Affinity Photo
 2. GIMP
 3. CyberLink Photo Director
 4. Photopea
 5. CameraBag Photo
 6. Fotor
 7. Pixelmator Pro
 8. Luminar Neo

Telefon için En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

Fotoğraf düzenleme, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar ile en sık ve kolayca ilişkilendirilen bir iştir. Özellikle profesyonel olarak bu mesleği yapıyorsanız, en kaliteli uygulamaların bilgisayarlar için tasarlandığını bilirsiniz.

Telefon için En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

Ancak günümüzde kaliteli programların telefonlar için farklı versiyonlar çıkardığına da şahit oluyoruz. Bilgisayara gereksinim duymadan, çok kolaylıkla farklı programlarla işlerinizi düzenleyebilir, kişilerin yüz şeklini bile değiştirebilirsiniz. Sosyal medya için düzenleme yapabileceğiniz birbirinden güzel seçenekler bulunuyor.

En iyi 12 Android Kamera Uygulaması ✔️

Daha iyi fotoğraflar çekmek için

Android

android fotoğraf düzenleme uygulaması

Android telefonlarınız için Google Play’de bulunan seçenekler içerisinde sizler için seçtiğimiz en iyi fotoğraf düzenleme programları:

 1. Adobe Photoshop
 2. Lightroom Photo
 3. Snapseed
 4. TouchRetouch
 5. B612
 6. AfterLight

Eğer daha fazla uygulamadan haberdar olmak istiyorsanız bir diğer içeriğimize de göz atabilirsiniz: En iyi 12 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları ✔️

IOS

ios iphone fotoğraf düzenleme uygulaması

iPhone telefonlarınız için yükleyebileceğiniz en iyi seçenekler:

 1. FaceApp
 2. Affinity Photo
 3. Adobe Lightroom
 4. Pixelmator Photo
 5. Mextures
 6. VSCO
 7. AfterLight

Yorum yapın