En Pahalı Televizyon Hangisi? Dünyanın En Pahalı Televizyonu

Herkes evine en son teknoloji televizyonu almak isterken en pahalı televizyon hangisidir istemsizce merak ediliyor. Bu televizyonlar özellikleri ile beğeni toplasa da lüks bir ev fiyatı ödemek gerekebiliyor. Bir de değerli taşlar eklenince TV’ler servet değerine satılıyor. Büyük ekran, akıllı TV özellikleri, ekran özellikleri derken kullanıcılara pek çok özellik sunuluyor. Üst segmentte bir TV’ye sahip olmak isteyenler için bu listedeki en pahalı televizyonlardan biri iyi bir seçim olabilir.

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
Dünyanın En Pahalı Televizyonu

En Pahalı Televizyon Listesi 2021

Her şeyin en iyisini isteyenler için dünyanın en pahalı televizyonu ilgi çekici olabilir. Listemizde milyon dolarlardan başlayan televizyonlar görebilirsiniz. Hatta bu TV’lerin markasını bile ilk kez duyuyor olabilirsiniz.

1. Stuart Hughes Prestige: 2,26 Milyon Dolar

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
Dünyanın En Pahalı Televizyonu

Dünyanın en pahalı televizyonu unvanı şu an için bu televizyonda bulunuyor. 2.260.000 dolarlık fiyatı ile ev, araba satıp alınacak cinsten bir TV değil. Lüks elektronik üretimi yapan bu markanın adını bile ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bu kadar pahalı olmasının sebebi ise içerdiği teknoloji değil altın kaplama olmasıdır. Güç düğmeleri ise elmastan yapılmıştır. Dış çerçevede altın ve pırlanta birlikte kullanılmıştır. Bu kadar şatafatın ortasında üstün kalitede bir görüntü kalitesi sunulmaktadır.

2. TITAN Zeus: 1,6 Milyon Dolar

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
Dünyanın En Pahalı Televizyonu

Bugüne kadar yapılan en büyük TV olma unvanını taşımaktadır. 370 inçlik TV 14 metre boyunda 25 metre çapındadır. Bağımsız İngiliz şirketi Titan Screens tarafından yapılmıştır. Birden fazla ekran birbirine eklenerek büyük ekran elde edilir. Tabi ki bu TV evde kullanmaya uygun değil ancak dış mekanlar oldukça cazip diyebiliriz.

İlgini çekebilir: 2021 için Android Uydu Alıcısı Tavsiyeleri

3. Stuart Hughes’ın Prestige HD Supreme: 1,5 Milyon Dolar

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
Dünyanın En Pahalı Televizyonu

Lüks elektronik markası Stuart Hughes dünyanın en lüks televizyonları listesinde birden fazla model ile yerini alıyor. 55 inçlik TV’yi pahalı yapan yine üzerindeki değerli taşlardır. 22 ayar altın ile TV çerçevesi yapılmıştır. TV’de 19 kilogram altın kullanılmıştır. Ayrıca üzerinde 48 yuvarlak elmas kullanılmıştır.

4. C-SEED 201: 680.000 Dolar

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
Dünyanın En Pahalı Televizyonu

201 inçlik bu TV dış mekanda kullanılmak için tasarlanmıştır. Windows 7 tabanlı yazılım kullanılan TV’de HD video ve ses verileri ekrana aktarılır. Açık havada kullanım için tasarlanan TV hava koşullarına da oldukça dayanıklıdır. Rüzgar ve sıcaklığa dayanıklıdır. Yağmura karşı ise kendisini tek bir tuşla koruma altına alacaktır. TV’yi kurmak için altında destek sütunu bulunur.

5. Panasonic 152 inç Plazma TV: 500.000 ABD Doları

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
Dünyanın En Pahalı Televizyonu

152 inç boyutundaki plazma TV, 4,096 x 2, 160 piksel çözünürlük ile üstün kalite sunuyor. HD kalitede ve 3D görüntü özellikleri mevcuttur. Sinema sistemlerinin kullanılması ile kullanıcıya sinema deneyimi yaşatmaktadır. Açık hava deneyimi için de uygundur.

6. Sharp LB-1085 LCD TV: 160.000 $

Dünyanın En Pahalı Televizyonu
En Pahalı Televizyon

En pahalı televizyon listesinde yer vereceğimiz son model ise 108 inç ekranı ve 176 ° görüş açısı ile Sharp LB-1085 LCD TV modelidir. 1 DVI ve 3 HDMI bağlantısı sağlar.

Listemizde bulunan televizyonlar dünyadaki en pahalı televizyonlardır. Yeni modeller çıktıkça bu liste değişebilir. Televizyonlara bu kadar para verilip verilmeyeceği size kalmış. Eğer böyle bir televizyon almayı düşünürseniz, televizyondan ziyade bir servete bakıyor olacağınızı unutmayın. 🙂

Yorum yapın