En iyi Spotify Alternatifleri ✔️ 10 Uygulama Öneri 2023

Spotify, oldukça popüler bir müzik yayın platformudur ve her türden müzik severleri kendine çeker. Ancak Joe Rogan ve Spotify, insanların uygulamadan başka uygulamalara geçiş yapmasına neden oluyor.

En İyi 10 Spotify Alternatifi
En İyi 10 Spotify Alternatifi

Spotify alternatifleriyle ilgilenmeniz için daha birçok neden olduğunu düşünüyoruz. Bu uygulamalar yalnızca müzik yayını sağlamakla kalmaz, size yepyeni bir deneyim sunar.

En iyi 10 Spotify alternatifi listemizden günlük müzik akışı uygulamalarıyla başlayıp dinleyiciler ve sanatçılar için daha kapsamlı platformlara doğru ilerleyeceğiz.

En İyi 10 Spotify Alternatifi Müzik Uygulaması 2022

En İyi Spotify Alternatifi 10 Müzik Uygulaması
En İyi Spotify Alternatifi 10 Müzik Uygulaması

Spotify pek çoğumuzun gündelik hayatında kullandığı müzik uygulaması. Kullandığı yapay zeka sayesinde profilimizi çıkarıp beğenebileceğimiz müzikleri organize etmeyi oldukça iyi başarıyor. Fakat sektörde bu alanda tek uygulama değil. Hemen aşağıdaki listede sizler için en iyi Spotify alternatiflerini listeledik.

1. Youtube Music

Youtube Music
Youtube Music

Elbette zirveye bilmek gerekiyordu. Bir şarkının resmi videosu varsa muhtemelen YouTube’da vardır. Ve eğer YouTube’daysa, YouTube Music’tedir. YouTube Müzik ayrıca Spotify’dan ilham alan bir arayüze sahiptir. Uygulamada kişiselleştirilmiş günlük miksler, yeni çıkanlar ve ruh haline dayalı çalma listeleri bulacaksınız.

Ancak, ses kalitesi YouTube müziğinin temel taşıdır. Spotify’daki 320 kbps bit hızından daha düşük olan 256 kbps’de akış yapabilirsiniz.

İndir: Android / iOS

2. Apple Music

Apple Music
Apple Music

Apple dünyasıyla ilgileniyorsanız ve yüksek kaliteli bir müzik akışı hizmeti arıyorsanız, Apple Music tam size göre. Apple Music’in 90 milyon şarkı ve iyi bir podcast koleksiyonu bulunmakta.

Apple’ın ALAC codec bileşeni, Apple Music’in Spotify’a göre en büyük avantajlarından biridir. Düşük fiyat ödeyerek, kayıpsız 24 bit/192 kHz yayın yapabilirsiniz.

Apple Music’i, Apple One paketinin bir parçası olarak edinebilirsiniz. Bu, Apple’dan yapabileceğiniz en uygun fiyatlı satın alma olacaktır.

İndir: Android / iOS

3. Amazon Music

Amazon Music
Amazon Music

Amazon Music Unlimited ve Amazon Music Prime aynı uygulamada çalışıyor. Amazon Music Prime, yalnızca 2 milyon parçaya sahiptir.

Öte yandan Amazon Music Unlimited, dikkat çekici bir Spotify alternatifidir. 90 milyon şarkıyla gelir ve bunları kayıpsız, CD kalitesinde 850 kbps’de aktarabilirsiniz.

Amazon Müzik ayrıca Alexa entegrasyonu gibi bazı güzel özelliklere de sahiptir. Ayrıca, çalma listeleri olarak düzgün bir şekilde yığılmış farklı müzik türleri ve dönemleri ile temiz bir ara yüze sahiptir.

İndir: Android / iOS

4. JioSaavn

JioSaavn
JioSaavn

Uygun bir fiyata müzik akışı arıyorsanız, JioSaavn en iyi seçeneklerden biridir. Premium aboneler için 320kbps bit hızında sunulan 55 milyon şarkılık bir koleksiyona sahiptir.

JioSaavn, öneri algoritması üzerine çalışır ve sağlam bir alternatiftir. En iyi yanı, JioSaavn premiumunun aylık en düşük ücretli olan müzik yayını uygulaması olmasıdır.

İndir: Android / iOS

5. Gaana

Gaana
Gaana

Dünya çapında kullanılabilen hint yapımı bir müzik yayın hizmetidir. 2019’da Gaana, Hindistan’da aylık 100 milyon aktif kullanıcıyı geçen ilk müzik uygulaması oldu.

Gaana uygulamasında 45 milyondan fazla şarkı bulunur. Ayrıca ücretsiz hesapla 128 kbps’de ve premium hesapla 320 kbps’ye kadar yayın yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdiğiniz anda müziğe başlamanıza olanak tanıyan temiz ve basit bir ara yüze sahiptir

İndir: Android / iOS

6. Pocket Casts

Pocket Casts
Pocket Casts

Podcast’ler için Spotify’da olsaydınız, bu Spotify alternatifi aklınızı başınızdan alırdı. Pocket Cast, özel bir podcast akış hizmetidir.

Pocket Casts, ilgi alanlarınızı seçmenize izin veren düzenli kılavuz ve kategorilere sahiptir. Müzik akışı hizmeti olmasa da uygulamayı bu listede bahsetmeye değer.

Uygulamayla ilgili bir başka iyi şey de iOS ve Android’de kullanımının tamamen ücretsiz olmasıdır. Masaüstü uygulamaları, izlemeler, bulut depolama ve temalar edinmek için ayda cüzi ücretler karşılığında Pocket Casts Plus satın alabilirsiniz.

İndir: Android / iOS

7. Deezer

Deezer
Deezer

Deezer’ın 73 milyon şarkılık bir müzik kütüphanesi var. Premium planlar, 320 kbps akışla çevrimdışı oynatma sağlar. Ayrıca podcast’ler, sesli kitaplar ve radyo kanalları mevcut. Tıpkı Spotify gibi, bu Spotify alternatifinde de algoritma destekli çalma listeleri var.

Deezer’ı dünya çapında 180 ülkede edinebilirsiniz, bu nedenle çoğu kimse için kullanılabilirlik sorun olmayacaktır.

İndir: Android / iOS

8. Tidal

Tidal
Tidal

Müzik tutkunu olarak Spotify alternatifleri arıyorsanız, Tidal listenizin başında olmalıdır. Bu uygulamada 60 milyondan fazla müzik bulunmaktadır.

Tidal, kullanıcıları için 9216 kbps hızında ana kalitede akış sağlamak için MQA kullanır. Ayrıca uygulamada kişiye özel listeleme özellikleri de var. Uygulamanın ara yüzü oldukça basit.

Gerçek bir müzik tutkunuysanız Tidal’ı denemek isteyebilirsiniz.

İndir: Android / iOS

9. SoundCloud

SoundCloud
SoundCloud

Şimdi toplum bölgesine adım atıyoruz. Bunlar ciddi Spotify alternatifleridir ve sürekli olarak yeni ve taze bir şeyler isteyen dinleyiciler içindir.

SoundCloud, hayranları sanatçılara bağlayan açık, ücretsiz, topluluk tabanlı bir platformdur. Reklamsız dinlemek için SoundCloud Go’ya abone olabilirsiniz.

Uygulamada yeni sanatçılar, ham parçalar, müzikler, podcast’ler ve çok daha fazlası var. SoundCloud’a girdikten sonra, müzik aşığı bir topluluk deneyimi yaşayacaksınız.

İndir: Android / iOS

10. Bandcamp

Bandcamp
Bandcamp

Bandcamp, müzik topluluğunun sosyal medyasıdır. Bir sanatçıysanız, şarkı yükleyebilir, CD satabilir ve Bandcamp mağazasına ürün koyabilirsiniz. Dinleyiciyseniz, web sitesine veya uygulamaya gidip, müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

Bandcamp, satışlardan elde ettiği gelirin %82’sini sanatçıya veya plak şirketine geri ödüyor. Web sitesi, kullanıcıların “Bandcamp kullanarak sanatçılara ve etiketlerine 874 milyon dolar ödediğini” söylüyor.

Bandcamp’ın gelir modeli Spotify’ınkinin tam tersidir. Bandcamp’ın açık yaklaşımı, onu tam bir Spotify alternatifi yapan şeydir.

İndir: Android / iOS

Neden Spotify Alternatifleri Aramalısınız?

Müziğimi seviyorum ve isteyeceğim son şey daha az opsiyona sahip olmak olurdu. Spotify, zarif özelliklere sahip mükemmel bir müzik akışı hizmeti olsa da her zaman daha fazlası olan uygulamar vardır.

Her zaman size uygun daha spesifik bir şey bulabilirsiniz. Örneğin, JioSaavn ve Gaana abonelikleri nispeten daha ucuzdur. YouTube Music, dinlemenin ötesine geçen avantajları vardır. Benzer şekilde Apple Music, Spotify ile neredeyse aynı fiyata kayıpsız müzik sunuyor. Topluluk ortamına girmek isteyen biriyseniz, SoundCloud ve Bandcamp’a bakabilirsiniz. Bu Spotify alternatiflerini denemek, dinleme deneyiminizi geliştirecek ve müziği daha iyi keşfetmenize olanak sağlayacaktır.

Aklınızda başka alternatifler varsa veya bu listedeki uygulamalardan herhangi biriyle deneyiminizi paylaşmak istiyorsanız, yorumlarda bize bildirin

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın