En İyi 5 İnternetsiz Mesajlaşma Uygulaması ✔️ 2023 Uygulamaları

Internet hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldikten sonra ona olan güvenimiz de bir o kadar artmış durumda. Son zamanlarda özellikle depremlerde yaşanan internet kopma sorunları ve mesajlaşma uygulamalarının çalışmaması internetsiz mesajlaşma uygulamaları araştırmamıza yol açmakta. Bu yazıda internet olmadan çalışan mesajlaşma uygulamalarını listeliyor olacağız.

İnternetsiz Mesajlaşma Uygulamaları

İnternet olmadan mesajlaşma programları kullanmak mümkün. Özellikle mesajlaşma uygulamalarının internet olmadan çalışması oldukça faydalı olabiliyor. Deprem gibi doğal afet olaylarında baz istasyonlarının arızalanması sonucunda internetsiz mesajlaşma uygulamaları hayat kurtarabiliyor. İnternetsiz mesajlaşma uygulamaları ise sırası ile şu şekilde listelenebilir:

Android ve iOS için En İyi Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları (2022)

İnternetsiz ortamda kullanılabilecek en iyi internetsiz (çevrimdışı) mesajlaşma uygulamaları ios ve android için şu 5 başlıkta incelenmektedir:


1. Bridgefy

internetsiz mesajlaşma uygulamaları
internetsiz mesajlaşma uygulamaları

Çevrimdışı mesajlaşma uygulaması Bridgefy, uygulamayı çalıştıran diğer akıllı telefonlarla bağlantı kurmak için telefonun Bluetooth özelliğini kullanır. Bir kez ayarlandıktan sonra sizden 300 fit yarıçapında uzaklığa sahip kişiler ile konuşmanıza olanak tanır. Ancak bu kişilerin kişi listenizde olması gerekir.

Tek bir kişiye doğrudan uçtan uca şifreli mesajlar gönderebilir veya aynı anda birden fazla kişiyle konuşmak için bir grup oluşturabilirsiniz. Sadece metin değil, aktif bir internet bağlantısı olmadan görüntüleri aktarmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı bir kullanıcı hesabı olmadan kullanabilirsiniz, ancak telefon numaranızın doğrulanması kullanıcı keşfini hızlandırabilir.

Android İçin En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Önerilen İçerik

Bridgefy ayrıca yakındaki tüm kullanıcılara aynı anda mesaj göndermenizi sağlayan bir Yayın modu ile birlikte gelir. Bu özellik aynı zamanda kişi listenizde olmayan kullanıcılar için de geçerlidir.

Bridgefy uygulamasını Android için ve iOS için indir.

2. FireChat

internetsiz mesajlaşma uygulamaları
internetsiz mesajlaşma uygulamaları

FireChat, zaman zaman size yardımcı olabilecek başka bir ücretsiz çevrimdışı mesajlaşma uygulamasıdır. Bluetooth’a ek olarak, uygulama ayrıca internet veya hücresel bağlantı olmadığında kullanıcıların metin mesajları göndermesine izin vermek için WiFi’yi kullanıyor.

Bu internetsiz mesaj gönderme uygulaması ayrıca bir örgü ağı oluşturarak metinlerinizi ve fotoğraflarınızı şifreli olarak gönderebiliyor. Bununla birlikte  200 fit menzile sahip olduğunu da söylemekte fayda var. Özel mesajlar bu uygulamada da uçtan uca şifreleniyor, böylece kimse ne hakkında konuştuğunuzu bilemiyor ve mesajlar güvenle aktarılmış oluyor.

Bu çevrimdışı mesajlaşma uygulamasının büyük bir dezavantajı, hesabınızı kapatmanıza izin vermiyor olmasıdır. Bu nedenle, kullanmayı planlıyorsanız, iyice düşünmeden kullanmayın.

FireChat uygulamasını Android için ve iOS için indir.

3. Briar

internetsiz mesajlaşma uygulamaları
internetsiz mesajlaşma uygulamaları

Tıpkı Bridgefy gibi, Briar da internet olmadan çevrimdışı mesajlaşma ve telefon numarası doğrulaması olmayan başka bir internetsiz mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece adınızı girmeniz, bir şifre belirlemeniz gerekiyor ve daha sonra internet veya hücresel bağlantı olmadan kısa mesaj göndermeye hazır oluyorsunuz.

Briar, internet üzerinden mesaj göndermenizi sağlar, ancak gerektiğinde mükemmel bir Bluetooth mesajlaşma uygulaması olarak çalışır. Yeni kişiler eklemek için QR kodunu başka bir kişinin cihazında tarayarak bilinmeyen bir kişinin sizinle bağlantı kurma olasılığını ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayrıca, fiziksel çevrenizde olmayan kişileri eklemek için paylaşılabilir bir bağlantı sağlar. Mesajlaşmaya ek olarak, bu açık kaynak uygulaması, soru sormak için forumlar oluşturmanıza ve uygulamadan ayrılmadan blog gönderileri oluşturmanıza olanak tanır.

Briar uygulamasını Android için indir.

4. Two Way: Walkie Talkie

internetsiz mesajlaşma uygulamaları
internetsiz mesajlaşma uygulamaları

Kolay kuruluma sahip Walkie Talkie, telefonunuzu canlı bir telsize dönüştüren çevrimdışı iletişim uygulamasıdır. E-Posta hesabı ve telefon numarası istemeden iki telefon arasında bir telsiz bağlantısı kurmanızı sağlar.

Sadece rastgele bir kanalı ayarlamanız ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, Konuş düğmesini basılı tutun ve yeşile döndüğünde anahtar sözcüğünüzü yani parolanızı söyleyin. Diğer kişi de aynısını yapmak zorundadır.

Bu uygulamada beklememeniz gereken birkaç şey şifreleme ve gizliliktir. Telsiz iletişimi açıktır ve eğer biri cihazına tesadüfen aynı kanal numarasını girerse, konuşmalarınızı dinleyebilir.

Gizlilik bildirisinden sonra uygulamayı yine de kullanmak isterseniz dağcılıkla uğraşanlar ve belirli bir bölgede internetsiz haberleşme için oldukça faydalı bir haberleşme uygulaması olduğunu bilmenizi isteriz.

Two Way: Walkie Talkie uygulamasını Android için ve iOS için indir.

5. Rumble

internetsiz mesajlaşma uygulamaları
internetsiz mesajlaşma uygulamaları

Ücretsiz ve açık kaynak kodlu uygulama Rumble, topluluklar için tamamen kullanıma hazır bir mikro blog uygulaması olarak kendini tanıtıyor. Özellikle devlet tarafından erişimi engellenen haberleşme uygulamalarına alternatif olarak Rumble önerilebilir. İnternetsiz mesajlaşma sağladığı gibi konuşma imkanı da sağlamaktadır.

WiFi veya Bluetooth üzerinden bağlantı kurduktan sonra, Rumble kullanıcıların hücresel bir ağ kullanmadan özgürce sohbet etmelerine ve görüntüleri paylaşmalarına olanak tanır.

Bazı kullanıcılar için tek dezavantajı, uygulamanın bir süredir güncellenmemiş olmasıdır. Yine de, günümüz işletim sistemlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca bu uygulama Playstore ve AppStore mağazalarında bulunmuyor. Harici olarak indirmek bir dezavantaj olabilir.

Rumble uygulamasını Android için F-Droid üzerinden indir.

İnternetsiz Mesajlaşma Uygulamaları

İnternetin olmadığı yerlerde mesajlaşmak için bluetooth, wifi gibi ağlara bağlanarak mesajlaşmak mümkün. Hiçbir bağlantı olmadan mesajlaşmak mümkün olmadığı için internet olmasa bile bluetooth ya da wifi ağının olması gerektiğini mutlaka bilmemiz gerekir. Bu yazıda bluetooth ve wifi üzerinden internet olmadan çalışan mesajlaşma uygulamalarını listeledik. İnternetsiz mesajlaşma uygulamaları listemizi umarız beğenmişsinizdir.

Yazı hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapın.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“En İyi 5 İnternetsiz Mesajlaşma Uygulaması ✔️ 2023 Uygulamaları” üzerine 2 yorum

  1. Kocamın beni en yakın arkadaşıyla aldattığını öğrendim! Her zaman içimde bir his vardı ve cihazlarını hacklemeye karar verdim. sansür** @gmail com sayesinde onu yakalamayı başardım

    Cevapla

Yorum yapın