En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulamaları
En İyiler, Mobil Cihazlar, Önerilen

2022’de Android İçin En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Akıllı telefonlarınız ile kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamalarını içeren listeyi şimdi görün!

Gerçek hayatta buluşmanın potansiyel riskler oluşturduğu bu gibi zamanlarda, görüntülü arama uygulamaları tanrı tarafından gönderilen bir nimet olmuştur. Yüksek hızlı internet bağlantısıyla birlikte verimli sıkıştırma algoritmaları kullanan android için görüntülü sohbet uygulamaları şimdi senaryosunu değiştirdi. Ancak tüm görüntülü görüşme uygulamaları eşit hale getirilmedi. Bu yüzden Android telefonlar ve ücretsiz görüntülü sohbet uygulamaları için en iyi görüntülü arama uygulamalarından bazılarını derledik.

Android İçin En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulaması
Android İçin En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulaması

Günümüzde, telefonlarımızda sadece birkaç dokunuşla herhangi bir kişiyle yüz yüze anında etkileşime girebiliyoruz. Yüksek hızlı görüntülü görüşme, teknolojinin hayatımıza dokunduğu ölçüde uygun bir kanıttır. Sadece on yıl önce, görüntülü görüşme çoğunlukla gecikmeliydi, donan görüntüler ve anlaşılmaz sesler vardı.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. İhtiyaçlarınıza göre birini seçmeniz önerilir.

Android İçin En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulaması

1. Google Duo

Google Duo, Android için en iyi görüntülü sohbet uygulamalarından biridir. Duo’nun tavan çizgisi özelliği, görüntülü görüşmeyi ön plana çıkaran arayüzün sadeliğidir. Giriş yapmak ve numaranızı doğrulamak oldukça basittir. Standart bir telefon görüşmesi yaptığınız gibi diğer kullanıcılarla daha hızlı ve daha güvenilir görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz.

Google Duo
Google Duo

Uygulama, aramayı almadan önce arayanın canlı önizlemesini sağlayan bir “Knock Knock” özelliği içerir. Aynı zamanda platformlar arası bir araçtır, böylece hem Android hem de iOS kullanıcıları uygulamanın keyfini çıkarabilir. Android için ücretsiz görüntülü sohbet uygulaması web’de de mevcuttur. Genel olarak, denemeye değer harika bir uygulama.

Uygulama Yüklemeleri: 1 milyardan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.5

Android ve iOS için indirin veya web sürümünde kullanın.

2. Skype (İş için en iyi android görüntülü sohbet uygulaması)

Skype, Play Store’da 1 milyardan fazla indirilen ücretsiz bir Android görüntülü sohbet uygulamasıdır. Aslında, Skype bizi internet üzerinden ücretsiz görüntülü sohbetle tanıştırandır. PC de dahil olmak üzere çoğu platformda yerel uygulamalarına sahip platformlar arası bir araçtır.

Android uygulaması masaüstü uygulaması kadar iyi değil, ancak birçok özellikle birlikte geliyor. En fazla 25 kişilik bir grupla görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca sesli mesajlar, ifadeler, fotoğraflar, emojiler vb. gibi gönderebileceğiniz ücretsiz bir metin sohbetine sahiptir.

Skype
Skype

Microsoft ve Facebook hesap entegrasyonu ile birlikte gelir. Dahası, nominal bir ücret karşılığında normal cep telefonlarını ve sabit hatları bile arayabilirsiniz. Skype, çağrı kalitesinden ödün vermez, bu nedenle diğer uygulamalara kıyasla daha fazla veri tüketir. Ayrıca, bölgenizde yavaş internet varsa, bu listedeki diğer uygulamaları tercih etmeniz daha iyi olur.

Uygulamanın hala modifikasyonlara ihtiyacı var, ancak hizmetin kendisi aldığı kadar mükemmel. Arkadaşlarınızın ve ailenizin zaten bu uygulamayı kullanıyor olma ihtimali oldukça yüksek.

Uygulama Yüklemeleri: 1 milyardan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3

Android ve iOS için indirin veya web sürümünde kullanın.

3. Viber

Viber, 2022’de Play Store’da uzun süredir bulunan bir başka popüler android görüntülü görüşme uygulamasıdır. Uygulama uzun zamandan beri geliştirildi ve birçok özellik ile paketlendi. Çapraz platformdur ve hemen hemen tüm işletim sistemleri ve ayrıca Blackberry, Windows Phone, Android ve Apple cihazları gibi mobil cihazlar için ücretsiz olarak kullanılabilir.

Viber
Viber

Viber, kullanıcılar arasında güvenli iletişim sağlar ve metin mesajlarını, görüntülü ve sesli aramaları, fotoğrafları ve grup sohbetlerini otomatik olarak şifreler. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve görüntülü sohbet yapmak oldukça kolaydır; Bir kullanıcının adının yanındaki Kamera işaretine tıklamanız ve konuşmaya başlamanız yeterlidir. Ek olarak, Viber oyunlarını arkadaşlarınızla oynayabilir, herkese açık hesapları takip edebilir, kişi dosyalarını paylaşabilir vb.

Uygulama Yüklemeleri: 500 milyondan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.4

Android ve iOS için indir

4. IMO

IMO, 2G, 3G, 4G veya Wi-Fi bağlantıları üzerinden ücretsiz görüntülü ve sesli aramalar yapmak için harika bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. Çapraz platformdur ve hem iOS hem de Android ile uyumludur. Metin, sesli ve görüntülü aramaların yanı sıra, uygulama birçok özellikle birlikte gelmez. Ancak, mesajlara ve çağrılara tam şifreleme sağladığı için güvenilir bir uygulamadır.

IMO
IMO

Ayrıca grup aramaları yapabilir, fotoğraf paylaşabilir, çıkartma gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Kullanıcılar, IMO’nun çoğu uygulamaya kıyasla görüntülü sohbet yaparken daha az veri kullandığını iddia etti. İndirmesi ücretsizdir, ancak uygulama içindeki bazı reklamlarla uğraşmanız gerekir.

Uygulama Yüklemeleri: 500 milyondan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.2

Android için indir

5. Facebook Messenger

Facebook Messenger uygulaması çok sayıda kullanıcı tarafından güveniliyor. iOS, Android ve ayrıca Facebook hesabınıza giriş yapmış herhangi bir web tarayıcısı aracılığıyla ücretsiz olarak kullanılabilir. Facebook Messenger’ın kullanımı oldukça kolaydır. İstediğiniz gibi bağlanabilirsiniz; Kısa mesaj gönderin veya görüntülü sohbet başlatın, seçim tamamen sizin.

Facebook Messenger
Facebook Messenger

Facebook Messenger ile grup görüntülü görüşmeleri yapmak, emoji, çıkartma ve GIF göndermek, eğlenceli sanat ve efektlerle fotoğraf ve video çekmek, oyun oynamak gibi yapabileceğiniz çok daha fazlası var. Messenger ayrıca diğer kullanıcılarla yapılan sohbetleri takip etmenize olanak tanır ve hatta rezervasyon yapabilir, başkalarını kontrol edebilir veya iş amacıyla kullanabilirsiniz.

Uygulama Yüklemeleri: 1 milyardan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.2

Android ve iOS için indir

6. Houseparty (Oyunlar için en iyi android görüntülü sohbet uygulaması)

Houseparty, Android için en popüler görüntülü sohbet uygulamasıdır. Bazıları için, Android için görüntülü arama uygulaması, 2021’in karantinaları sırasında bir kurtarıcıydı.

Arkadaşlarınızla takılmak için eğlenceli bir görüntülü arama uygulaması arıyorsanız, Houseparty Android’inizde olmalıdır. Arkadaşlarınızla oyun oynayabilir, çerçeve ekleyebilir, karaoke oturumu yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. En fazla 10 arkadaşınızla görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Houseparty
Houseparty

Video kalitesi iyi olsa da, aramalar uçtan uca şifrelenmez. Bir keresinde, birkaç güvenlik uzmanı Houseparty uygulamasının endişe verici miktarda kişisel bilgi topladığı konusunda uyardı. Bunun yanı sıra, Houseparty hala arkadaşlarınızla eğlenmek için en iyi grup görüntülü görüşme uygulamalarından biridir.

Uygulama Yüklemeleri: 10 milyondan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.0

7. WhatsApp (En yaygın kullanılan android görüntülü sohbet uygulaması)

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, en iyi Android görüntülü arama uygulamaları listesinde yer almaya da uygundur. Platformlar arası bir uygulamadır ve kullanıcılar Android, iOS ve Windows cihazlarında dünya çapında günde milyonlarca görüntülü görüşme yapar. Arama özelliği basittir ve kullanıcılar için minimum engele sahiptir, sadece istediğiniz kişiyi açın ve görüntülü arama düğmesine dokunun.

WhatsApp
WhatsApp

Sesli ve görüntülü arama seçenekleri yalnızca bire bir görüşmelerde görünür, ancak görüntülü arama oldukça iyi çalışır ve kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmamalısınız. Ek olarak, uygulama ayrıca metin mesajları gönderme, medya dosyalarını, GIF’leri, çıkartmaları paylaşma özelliğini de içerir. Uygulama güvenli bir uygulamadır ve ücretsiz olarak kullanılabilir. Ayrıca, herhangi bir reklam göstermez.

Uygulama Yüklemeleri: 5 milyardan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3

Android ve iOS için indir

8. Signal

Signal, gizliliğiniz konusunda aşırı endişe duyuyorsanız Android için başka bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. Aslında, Android için en iyi özel görüntülü sohbet uygulamasıdır. Signal messenger’daki tüm görüntülü görüşmeler özeldir ve uçtan uca şifrelenmiştir. Android görüntülü sohbet uygulaması, beş kişiye kadar şifreli grup görüntülü aramayı da destekler.

Signal
Signal

Singal’in gizliliğe olan güçlü inancı sayesinde, android görüntülü arama uygulamasında reklam veya herhangi bir izleyici yoktur. Uygulama çok fazla özellik sunmuyor, ancak size dünyadaki herhangi bir numaraya mükemmel bir görüntülü arama kalitesi sunuyor. Bunun yanı sıra, Signal, mesajların kaybolmasını sağlama seçeneği de dahil olmak üzere bir habercinin tüm standart özelliklerine sahiptir. Genel olarak, Signal Private messenger, 2022 için en iyi görüntülü görüşme uygulamalarından biridir.

Uygulama Yüklemeleri: 10 milyondan  fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.5

Android ve iOS için indir

9. LINE

LINE, yalnızca mesajlaşmanın keyfini çıkarmanıza değil, aynı zamanda her yerden, her zaman ücretsiz sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan popüler bir mesajlaşma platformudur. Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcısı olan LINE, sizin için en iyi Android görüntülü sohbet uygulamalarından biri olabilir. Ücretsiz olarak yüksek kaliteli aramaların keyfini çıkarmanızı sağlar ve görüntülü arama yaparken efektler ve filtreler bile ekleyebilirsiniz.

LINE
LINE

Uygulama çapraz platformdur ve bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu kullanarak arama yapmanızı sağlar. Ayrıca, 200 arkadaşa kadar grup görüntülü sohbet yapabilir, mesaj, fotoğraf, çıkartma, video paylaşabilirsiniz. Uygulama, bazı uygulama içi satın alımlar ve reklamlarla birlikte gelmesine rağmen ücretsiz olarak kullanılabilir. Android 4.1 ve sonraki sürümlerde desteklenir.

Uygulama Yüklemeleri: 500 milyondan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.1

Android ve iOS için indir

10. Tango

Tango
Tango

Tango, oldukça uzun bir süredir var olan üçüncü taraf bir mesajlaşma uygulamasıdır. Yıllar geçtikçe, Tango hem görüntülü hem de sesli arama ile tamamlanan tam teşekküllü bir mesajlaşma servisine dönüştürüldü ve geliştirildi. Ücretsiz olarak yüksek kaliteli video ve telefon görüşmeleri sağladığı için android için mükemmel bir görüntülü görüşme uygulamasıdır.

Mesajları, fotoğrafları, videoları, sesleri, çıkartmaları, konumları paylaşma gibi gerekli tüm özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca Tango’da canlı videolar yayınlayabilir ve sohbet ederken oyun oynayabilirsiniz. Tango, 1’e 1 sohbet dışında gündelik konuşmalar için herkese açık sohbet odalarına sahiptir. Tango’da görüntülü arama, diğer uygulamaların çoğundan daha az veri tüketir.

Uygulama Yüklemeleri: 100 milyondan fazla
Google Play Store Derecelendirmesi: 4.4

Android ve iOS için indir

En iyi android görüntülü sohbet uygulamaları (Mansiyon ödülü)

Bu listede belirtilenlerin dışında, oldukça popüler olan bazı daha görüntülü arama uygulamaları da var. Aşağıda belirtilenlerin her birinin kendi özel kullanım durumu vardır, bu nedenle sizin için en iyisini seçin.

  • Discord (Oyun için)
  • Google Meet (Hızlı iş görüntülü görüşme)
  • Kik (gruplar için iyi)
  • Zoom (şirketler için en uygunu)
  • Microsoft Teams (Eğitim ve okul çalışmaları için en iyisi)
  • Sosyal Medya uygulamaları (Snapchat, Instagram)

En iyi 10 Android görüntülü sohbet uygulamasının bu listesini yararlı buldunuz mu? İncelemelerinizi yorumlarda paylaşın.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[6 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.