Android için En iyi 10 Video Oynatıcı Uygulaması ✔️ 2023

Bir videoyu cep telefonumuzda görüntülemek için düşük kaliteli bir dosya formatına dönüştürmek zorunda kaldığımız günler geride kaldı. Yine de bunu yapabilirsiniz, ancak günümüzde video oynatıcılar akıllı telefonlarımızdaki güçlü donanımlardan yararlanır ve neredeyse tüm video dosyası formatlarını oynatabilir.

Android Video Oynatıcı Uygulamaları
Android Video Oynatıcı Uygulamaları

Tüm Android cihazlarda varsayılan bir video oynatıcı olmasına rağmen, Google Play Store’daki üçüncü taraf uygulamalar daha zengin bir görüntüleme deneyimi sağlar. Bu yüzden, burada denemek isteyebileceğiniz bazı Android video oynatıcı uygulamalarının küratörlüğünü yaptım.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir; en iyi Android video oynatıcı uygulamalarının bir derlemesidir. İhtiyaçlarınıza göre bir tane seçmeniz önerilir.

2022’nin En İyi 10 Android Video Oynatıcı Uygulamaları

Android telefonlarınızdaki videoları oynatmanın en iyi yolu iyi bir video oynatıcı kullanmaktır. Sizler için özenle seçtiğimiz en iyi video oynatıcı uygulamalar listesi şu şekilde:

1. MX Player

MX Player 
MX Player

MX Player düzgün ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Neredeyse tüm video ve ses dosyası formatlarını destekler. MX Player’ın çok çekirdekli kod çözmeyi destekleyen ilk Android video oynatıcılardan biri olduğu bilinmektedir.

Ayrıca, MX Player altyazı desteği, ileri/geri kaydırma, metin boyutunu değiştirmek için yakınlaştırma/uzaklaştırma, ekran boyunca sıkıştırma ve kaydırma gibi hareket kontrolleri gibi birçok özelliği sunar. Ayrıca ekranda çocuk kilidi bulunmaktadır. Uygulama reklamlarla ücretsiz olarak kullanılabilir. Ayrıca ekstra işlevler için ek eklentilerle birlikte gelir.

Son zamanlarda, MX Player da kendi orijinal içeriği ve diğer etiketlerden yayın işine girdi. Bu yüzden 2022’deki en iyi video oynatıcılar listemizin hala başında yer alıyor.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.2
İndirme: 500 Milyon

2. VLC Android video player

VLC Android video player
VLC Android video player

VLC hem video hem de ses dosyalarını çeşitli biçimlerde işleyen açık kaynaklı, platformlar arası bir video oynatıcı aracıdır. Ayrıca ağ akışını (uyarlanabilir akış dahil) ve medya kitaplığı organizasyonu da destekler.

Video oynatıcı penceresi iyi tasarlanmıştır ve ses seviyesini ve parlaklık ayarlarını artırmak ve azaltmak için hareket tabanlı kontrollerle videoları tam ekranla oynatabilir.

Çok parçalı ses, altyazı desteğine sahiptir ve ayrıca yerleşik beş bantlı ekolayzır ile gelir. VLC bütün bir pakettir ve herkes içindir. Android için reklamsız en iyi video oynatıcıyı arıyorsanız, VLC ilk tercihiniz olmalıdır.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3
İndirme: 100 Milyon

3. AllCast (Casting için Android video oynatıcı)

AllCast, cihazınızdan video akışı yapmanıza izin verdiği için bir video oynatıcıdan daha fazlasıdır. Bununla Chromecast, Roku, Apple TV, Xbox ve diğer çeşitli DLNA uyumlu cihazlarınıza video yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, diğer cihazlarınızdaki bir videoyu akıllı telefonunuza aktararak akışı tersine çevirebilirsiniz. Bu özellik depolama alanınız tükeniyorsa yararlı bir özelliktir.

Uygulamanın tek dezavantajı, video yayınlarken reklam göstermesidir. Sorunsuz bir deneyim elde etmek için premium sürümü satın alabilirsiniz. Videolar dışında diğer medya formatlarını da destekler, böylece fotoğrafları yerel depolamadan veya buluttan görüntüleyebilir veya müzik çalabilirsiniz.

Google Play Store Derecelendirmesi: 3.8
İndirme: 10 milyon

4. BSPlayer

BSPlayer
BSPlayer

BS Player, Android için başka bir zengin özellikli video oynatıcı uygulamasıdır. Hızı artıran ve pil tüketimini azaltan donanım hızlandırmalı video oynatma özelliğine sahiptir. Hemen hemen tüm popüler medya dosyası formatlarını (video ve ses çalar), birden fazla ses akışını, altyazıları, çalma listesi desteğini ve çeşitli oynatma modlarını destekler.

Ayrıca, BS Player kullanıcıların video oynatmayı farklı kaplamalarla özelleştirmelerini sağlar. Arayüz basit ve farklı temalarla kolayca özelleştirilebilir. Uygulama, çoklu görevleri kolaylaştırmak için düzgün bir “açılır” özelliğe sahiptir. Bu Android video oynatıcı uygulamasının “lite” sürümü ücretsizdir, ancak reklamlar içerir.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.0
İndirme: 10 Milyon

5. XPlayer

XPlayer
XPlayer

XPlayer video oynatıcı, Google Play Store’daki en yüksek puanlı Android video oynatıcılardan biridir. Videolarınızı özel bir klasörde güvende tutabilir. Altyazıları indirme seçeneği vardır ve altyazılar ayarlanabilir.

Tüm video formatlarını kolaylıkla oynatabilir ve kullanıcılar HEVC X265’i herhangi bir gecikme olmadan oynattığı da bildirmektedir. Ses seviyesini, parlaklığı ve oynatma ilerlemesini kontrol etmek kolaydır. Videolar liste olarak veya ızgarada görüntülenebilir ve ada, tarihe ve boyuta göre sıralanabilir. Uygulama içi satın alımlarla uygulama ücretsizdir.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.8
İndirme: 50 Milyon

6. FX Player

FX Player
FX Player

FX Player, 1080p ve 4K video formatları da dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü videoları bir aksaklık olmadan oynatabilir. Aynı anda diğer uygulamaları kullanırken kayan ekranda video izleyebileceğiniz inanılmaz bir açılır oynatma özelliğine sahiptir.

Hatta video oynatma ekranını yeniden boyutlandırabilir ve kayan penceredeyken video oynatma denetimlerine erişebilirsiniz. Ayarlar kullanılarak uygulanabilen Harici Codec Paketi desteği ile birlikte tüm popüler video / ses formatlarını ve codec bileşenlerini destekler.

FX oynatıcı ayrıca bir video dolabına ve video gizleme özelliklerine sahiptir. Altyazı indirici, Chromecast desteği, Dahili Donanım Hızlandırma, Çok Kanallı Ses vb. FX oynatıcı Android için en iyi ücretsiz video oynatıcılardan biridir, ancak reklamlarla birlikte gelmektedir.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.4
İndirme: 5 Milyon

7. KMPlayer

KMPlayer
KMPlayer

KMPlayer, çok çeşitli dosya formatlarını ve codec bileşenlerini destekleyen başka bir etkileyici Android video oynatıcıdır. Dosyaları otomatik olarak algılayan bir kitaplık görüntüleyiciye sahiptir ve ayrıca bulut depolama desteğine sahiptir. Google sürücünüzde depolanan içeriği görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, altyazı desteği, oynatma hızı kontrolleri, tek parmak hareketi ses kontrolü, parlaklık kontrolü vb. HD videoları destekler ve 30 farklı dilde mevcuttur.

KMPlayer, KMP Connect adlı yeni bir işleve sahiptir. Bilgisayarınızdaki filmleri cep telefonunuzdan görüntülemenizi sağlayan bir hizmettir. Genel olarak, uygulamanın kullanımı kolaydır ve uygulama içi satın alımlar olmadan ücretsizdir. Ancak reklamları görüntülemeleri mevcuttur.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.3
İndirme: 10 Milyon

8. PlayerXtreme

PlayerXtreme
PlayerXtreme

Xtreme, Android için tonlarca video formatını destekleyen en iyi video oynatıcılardan biridir. Aynı zamanda harika bir müzik çalardır.

Ücretsiz video oynatıcı, donanım hızlandırmayı ve çok çekirdekli çözmeyi destekler. Bunun dışında, çok kanallı destek, altyazı hareketleri, arka plan video oynatma, %200’e kadar ses artırma ve en iyi Android video oynatıcıdan beklenebilecek diğer birkaç özellik vardır.

Kullanımı kolay arayüz Xtreme medya oynatıcısı hakkında başka bir özelliktir. Tema seçenekleri de mevcuttur. Test ederken karşılaştığım bir sorun, Android uygulamasının medya dosyalarımı okuyamamasıydı. Dizinden dosyaları el ile oynatmak zorunda kaldım.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.8
İndirme: 100 Bin

9. Kodi

Kodi
Kodi

Android için en iyi medya oynatıcıyı arıyorsanız Kodi başka bir açık kaynak seçeneğidir. Parlak yazılım hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, Kodi’nin nasıl kullanılacağına dair önemli bir kılavuz aşağıda bulabilirsiniz.

Özetle, film izleyebilir, TV şovları izleyebilir, canlı kanallar izleyebilir, oyun oynayabilir ve sadece çevrimdışı içerik oynatmanın dışında çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ancak, bunun için Kodi Eklentilerini yüklemeniz gerekir (işte en iyilerinden bazıları.)

Birkaç standart video oynatma özelliği bulamasanız da yerel içeriğinizi izlemek için mükemmel bir uygulamadır.

Google Play Store Derecelendirmesi: 3.9
İndirme: 10 Milyon

10. mpv-Android video player

mpv-Android video player
mpv-Android video player

Android için en iyi video oynatıcılar listemizdeki son oynatıcı mpv-android. Android uygulaması tamamen ücretsizdir ve reklamı yoktur.

Buradaki diğer Android video oynatıcı uygulamalarının aksine daha az ama gerekli seçeneklere sahip çok basit bir kullanıcı arabirimine sahiptir. Ancak, video oynatma söz konusu olduğunda daha az değildir. MPV, donanım ve yazılım video çözme, hareket tabanlı kontrol, altyazı desteği, arka plan video oynatma gibi gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Önerilen İçerik: En İyi 10 Android Temizleyici Uygulaması

Video oynatırken parlaklığı artırmak dışında kontrastını, doygunluğunu ve gamayı değiştirebilirsiniz. Ses gecikmesini de düzeltebilirsiniz. Sonuç olarak, mpv-Android Android için reklamsız en iyi video oynatıcılardan biridir.

Google Play Store Derecelendirmesi: 4.4
İndirme: 1 Milyon

2022’nin en iyi Android video oynatıcı uygulamalarının bu listesini yararlı buldunuz mu? Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Sık Sorulan Sorular

VLC, MX player’dan daha mı iyi?

Her iki oynatıcı da ilgili özellikleri, uyumlulukları ve kaliteleri söz konusu olduğunda harikadır. Bu iki uygulamayı ayıran tek ayrım, VLC oynatıcının en iyi şekilde bir PC’de kullanılması ve MX oynatıcının öncelikle Android için kullanılmasıdır.

Tüm formatlar için en iyi video oynatıcı hangisidir?

VLC medya oynatıcı, tüm formatları destekleyen açık ara en iyi android video oynatıcıdır. Örneğin, 8K çözünürlüğe kadar 360 derece videolar, filmler ve videolar ve sıkıştırılmış dosya formatlarında videolar bile oynatabilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın