CAKE Coin Nedir
Borsa, Haber, Kripto Para

CAKE Coin Nedir? (PancakeSwap) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

CAKE Coin ve PancakeSwap, sağladığı avantajlarla ve kolaylıklarla birçok yatırımcı tarafından merak edilen ve tercih edilen borsa ve kripto para birimlerinden biridir. CAKE Coin Nedir sorusu, ülkemizde de son zamanlarda sıkça araştırılmaya başlanmıştır. Merkeziyetsiz ve DEX yapısına sahip olan PancakeSwap ve CAKE Coin nedir, nereden alınır, yorumları nelerdir, gelecekte ne olacak gibi sorulara içeriğimizde tüm detaylarıyla yanıt vermeye çalışacağız.

CAKE Coin Nedir
CAKE Coin Nedir

CAKE Coin (PancakeSwap) Nedir?

CAKE Coin’den önce PancakeSwap borsasının ne olduğunu anlamak gerekiyor. Merkeziyetsiz yapısıyla, otomatik işleyişiyle dikkat çeken ve AMM ismi verilen bir sisteme sahip borsadır. Yapılan ticaretlerden, stake ve farm işlemlerinden kullanıcılar ödüller kazanmakta ve bunu hızlı ve düşük işlem ücretleriyle dönüştürebilmekte, ticaretini gerçekleştirebilmektedir.

CAKE Coin ismi verilen ve bu borsanın yönetim tokeni olan PancakeSwap ise işlemler sonucunda ödül olarak dağıtılmakta ve bu borsa üzerindeki güncellemeler hakkında kullanıcıların görüş bildirebilmesini sağlamaktadır.

kripto para
kripto para

CAKE Coin (PancakeSwap), Uniswap borsasındaki UNI token ile oldukça fazla benzerlik göstermektedir. Borsaların da aynı mantığa sahip olması ve DeFi altyapısını oluşturması sebebiyle oluşturulan kripto para birimlerinin de benzer olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. CAKE Token oldukça fazla sayıda üretilmiştir ancak borsanın yapısı gereği zaman içerisinde çoğu yakılacak ve ödüller azaltılacak. Bu yüzden, CAKE coin yatırımı yapmak isteyen kişiler geç kalmamalılar.

CAKE Coin Yorum

CAKE Coin (PancakeSwap) son zamanlarda Uniswap kadar olmasa da, oldukça büyük bir yükseliş gerçekleştirdi. Swap borsalarının başında yer alan bu borsa sayesinde birçok kişi daha fazla stake ve farm gelirleri elde edebiliyor, lottery gibi özellikleri kullanabiliyor ve yüksek miktarda ödüller kazanabiliyor. CAKE Coin temel bilgilerini de şöyle sıralayabiliriz:

  • CAKE Coin (PancakeSwap) toplam market hacmi 5 Milyar dolar seviyelerindedir.
  • CAKE Coin toplam arzı ve dolaşımdaki arzı 213 Milyon adettir ve talebe göre daha fazla basımı yapılabilmektedir. Ancak yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi zamanla CAKE Coin arzı yakılmaya başlanacaktır.
  • CAKE Coin kripto para piyasasının %0,25’lik kısmına hakimdir.

En iyi Kripto Para Uygulamaları (19 Adet)

Mutlaka inceleyin

En değerli kripto paralar listesinde 29. Sırada yer alan CAKE Coin, sınırsız arza sahip gibi gözüktüğü için birçok yatırımcı mesafeli bir şekilde yaklaşmaktadır. Fakat burada bilinmeyen nokta büyük bir kısmının PancakeSwap borsasının yönetiminde bulunması ve gelecekte bu varlıkların yakılacağıdır. Yakım işlemlerinden sonra sabit bir arz miktarına sahip olacak CAKE Coin, değerini beklenmedik şekilde yükseltebilir.

CAKE Coin

CAKE Coin Geleceği

Günümüzde $20 ile $30 aralığında bir değere sahip olan ve yüksek volatilitesi bulunan CAKE Coin, son zamanlarda hızlı bir şekilde yükseliş gerçekleşti. Bu yükselişine devam edip edemeyeceği hakkında net bir görüş belirtmek oldukça zor ancak PancakeSwap uygulamasının daha fazla kullanıcıya ulaşması ve talebin artması halinde değerlenmesi kaçınılmaz olacaktır.

  • CAKE Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021’de $44.18 olarak kaydedildi.
  • CAKE Coin tüm zamanlar en düşük değeri Aralık 2020’de $0.198 olarak kayıt edildi.

Son 8 ay içerisinde %12000 oranında yükselmeyi başaran bu kripto para biriminin, en yüksek seviyesinden %40-50 seviyesinde düşmüş olduğunu görebiliyoruz. Fakat gelecek yıllarda yeni ATH seviyesine ulaşarak, rekorları kırabilir. Önümüzdeki yıllarda CAKE Coin hedefinin $100 olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

kripto para
kripto para

CAKE Coin (PancakeSwap) Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

CAKE Coin, şu an ülkemizdeki kripto para borsalarında maalesef bulunmuyor. CAKE Coin nedir sorusundan sonra sorulan nereden ve nasıl alınır sorusunun cevabı da oldukça basit. Uluslararası borsalardan olan Binance, KuCoin veya BitHump gibi borsaları CAKE Coin satın almak ve satmak için kullanabilirsiniz.

Bunun yanında kendi borsası olan PancakeSwap üzerinden ödül olarak CAKE Coin kazanabilir veya bu borsada alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli avantajları ve düşük işlem ücretleri sebebiyle, PancakeSwap kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun için bir dijital cüzdana ve ETH altyapısına sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

CAKE Coin

İçeriğimiz sonunda geldik. Tüm detaylarıyla CAKE Coin ve PancakeSwap sistemini incelemeye çalıştık. Umarız bu konular hakkında yeterli ve net bilgiler edinmeyi başarmışsınızdır. Benzer kripto para içeriklerimizi de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.