Azar Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir görüntülü sohbet uygulaması olan Azar kullanıcısıysanız Azar hesap silme ile biraz ara verebilir ya da veda edebilirsiniz. Mobil cihazlarda sunulan görüntülü sohbet uygulaması ücretsiz bir şekilde sunulur. Uygulama ile hem kendi çevrenizde hem de dünyanın diğer ucundaki kişilerle sohbet etme özelliği vardır. Çevrimiçi çeviri özelliği ile küresel çapta kullanılabilen bir uygulamadır.

Azar Hesap Silme
Azar Hesap Silme

Azar canlı sohbet uygulaması ülkemizde tam olarak anlaşılamamış olabilir. Dünya genelinde sevilen bir uygulama olsa da ülkemizde genellikle art niyetli kişilerce kullanılır. Eğlenceli kamera efektleri ile kullanıcılara eğlenceli sohbetler sunar. Uygulamayı kullanıyorsanız amacına tam olarak ulaşmadığını görmüşsünüzdür. Bu nedenle hesabınızı kalıcı olarak kapatmak isteyebilirsiniz.

Hesap Nasıl Silinir?

Azar hesap silme konusunda son kararınızı verdiyseniz hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatalım.

  • Öncelikle azar uygulamasına girin ve arkadaşlar sekmesine tıklayın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar kısmına tıklayın.
  • Burada açılan seçeneklerden Azar Hakkında seçeneğini seçin.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Hesabı Sil” seçin.
  • Bu aşamadan sonra azar hesap silme onayı istenir. Hesabınızda bulunan arkadaşlar, iletiler, değerli taşlar gibi kazanımlar ile hesabınızdaki tüm bilgilerin silineceği hatırlatılır.
  • Hesap silme işlemini açılan onay penceresinden tamam diyerek onaylayın.
  • Eğer Azar uygulaması üzerinden kullandığınız abonelik hizmetleriniz varsa bu işlemleri de Google Play üzerinden silmeniz gerekir. Premium üyelik kullananlar bu işlemi yapmalıdır.

Bu aşamaları başarı ile tamamladıysanız Azar hesap kapatma işlemi artık tamamlanmıştır. Hesabınızı silmek artık bu kadar kolaydır. Yapmanız gereken en önemli şey hesabınızı kapatmak konusunda emin olup olmadığınızı iyici düşünmektir.

İlgini çekebilir: Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme

Silinen Azar Hesabı Kurtarılabilir mi?

Azar hesabınızı sildiyseniz maalesef geri dönüşü yoktur. Hesabınızı silmeden önce size gösterilen uyarı ve verileri kaybedeceğiniz konusundaki onay işlemi hesabın kalıcı olarak kapatılacağını göstermektedir. Dolayısıyla sildiğiniz Azar hesabına kalıcı olarak veda etmeniz gerekir.

Yeniden Azar uygulaması kullanmaya karar verirseniz uygulamada tekrar hesap açmanız gerekir. Eski hesabınızla bağımsız yeni bir hesapla yeniden Azar dünyasına adım atabilirsiniz.

Askıda Olan Hesap Silinebilir mi?

Azar hesap silme işlemi nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtladık. Azar kullanıcılarının karşılaştığı diğer bir durum ise hesaplarının askıya alınmasıdır. Uygulama tarafından nefret söyleminde bulunan, ayrımcı dil kullanan, uygunsuz görüntüler yayınlayan ya da uygunsuz profil resmi olan kişiler tespit edilirse hesapları askıya alınır.

Bir başka kullanıcıya karşı müstehcen konuşmalar, cinsel eylemler, çıplaklık ya da çıplaklığa teşvik eylemleri halinde hesaplar askıya alınır. Bu kişilerin belirli bir süre uygulamaya girmeleri engellenir. Kullanıcıların uygunsuz davranışları için bir uyarı niteliğindedir. Hesabın yeniden açılacağı tarih belirtilerek hesaplar askıya alınır. Bu yüzden süreniz dolana kadar beklemeniz gerekir. Süre dolduktan sonra hesap otomatik olarak açılacaktır. Askıda olan bir hesabı silmeniz mümkündür. isterseniz bu süre içinde hesabı silebilirsiniz.

Yorum yapın