Başlangıç Mobil Cihazlar App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

0
App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store para iadesi alma işlemi konusunda pek çok kişinin aklında soru yer alıyor. Uygulama mağazası içerisinde yanlışlıkla bir uygulama ya da oyun satın almanız durumunda Apple’a bu durumu bildirerek para iadesi talebi yapabilirsiniz.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Apple para iadesi sistemi özellikle çocukların indirdiği uygulamalara karşı önlem olarak alındı. Ebeveynlerinin telefonlarını kullanan çocuklar yanlışlıkla binlerce dolar harcama yapabiliyor. Peki, App Store’dan para iadesi nasıl alınır? Bu sorunun cevabını sizlere detaylı olarak anlatıyoruz.

App Store Hakkında

App Store Apple’ın sahibi olduğu uygulama mağazasıdır. Bu mağaza içerisinde ücretli ya da ücretsiz uygulamalar kullanıcılar ile bir araya geliyor. Böylece tek bir erişilebilir mağazadan milyonlarca uygulamayı takip edebiliyorsunuz. App Store tüm Apple cihazları içerisinde yüklü şekilde gelmektedir. Bu uygulama mağazasını kullanmak için Apple ID kimliği gerekir. Sahip olunan Apple ID üzerinden tüm uygulamalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Mağaza içerisinde yer alan uygulamaların tamamı Apple’a değil, geliştiricilere aittir. Geliştiriciler Apple cihazlarında kullanılabilecek mobil uygulamaları ile olarak mağazaya gönderir. App Store uygulamayı inceledikten sonra kullanıcılarla paylaşır. Apple’ın dijital mağazası sayesinde üzerinden kullanıcılar istedikleri uygulamalara kolaylıkla ulaşabilir ve indirebilir.

App Store Para İadesi İşlemi

  • İlk olarak Apple hesabınızla giriş yaparak “Apple Sorun Bildir” bölümünü tıklayın. Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra satın aldığınız uygulamalar önünüze liste olarak gelecektir.
  • İade gerçekleştirmek istediğiniz uygulama üzerine gelin ve “Sorun Bildir” bölümüne tıklayın.
  • Daha sonra önünüze “Sorun Seç” bölümü gelecektir. Burada geçerli nedeni seçmelisiniz.
  • Sorun bölümünde Apple sorunu sizlerden İngilizce olarak isteyecektir.
  • Apple bu açıklamayı dikkate alarak ödeme gerçekleştiren kredi kartına 10 gün içerisinde iade gerçekleştiriyor.

App Store üzerinden yanlışlıkla bir uygulama indirseniz ve bu uygulama için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ödediğiniz parayı Apple‘dan kesintisiz olarak geri alma imkanınız bu şekilde yer almaktadır. Özellikle amaçsız bir şekilde akıllı telefonlarını kurcalayıp oyun ve uygulama indirirken belirli sorunlar meydana gelebilir. Para iadesi Apple üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Apple, en geç 7 iş günü içerisinde paranızı kredi kartınıza iade edebiliyor. Bu yazımızda sizlere App Store üzerinden para iadesi nasıl alınır? Sorusunun cevabını paylaştık.

Şimdilik Yorum Bulunmuyor. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version