Android için en iyi 10 Fitness Uygulaması ✔️ 2023

Akıllı telefonlarınız bizi sağlıklı tutmak için birçok yönden bize yardımcı olabilir. Sesli uyku sağlayan uyku izleme uygulamalarından fitness izleyici uygulamalarına kadar, Play Store’da her şey var. İster spor salonu aboneliğiniz olsun, ister evden antrenman yapın, Android için en iyi fitness uygulamalarının bu derlemesi kesinlikle sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Android için En İyi 10 Fitness Uygulaması
Android için En İyi 10 Fitness Uygulaması

Android akıllı telefonlar, antrenmanlarımız hakkında anlayışlı bilgiler aktarabilen çok çeşitli sensörlere sahiptir. Bu sensörler sayesinde, Android için fitness uygulamaları ilerlememizi takip etmemize yardımcı olabilir.

Bu tür uygulamalar sensörlerden veri alır ve kilo vermemize, kas kazanmamıza veya sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmemize yardımcı olacak değerli verileri gösterir. Ayrıca, ev egzersizleri yapmanız için size uygun şekilde rehberlik edebilecek eğitim rutinleri de içerirler.

Not: Aşağıda belirtilen bu fitness izleyici uygulamaları tercih sırasına göre değildir. İhtiyaçlarınıza göre bunlardan herhangi birini seçmeniz önerilir.

Android için En İyi 10 Fitness Uygulaması

1. Adidas Runtastic

Adidas Runtastic
Adidas Runtastic

Runtastic, günlük egzersiz yapmayı seven herkesin kullanabileceği android için mükemmel bir fitness uygulamasıdır. Koşu, yürüyüş, bisiklet ve koşu rotalarınızı izlemek için GPS kullanır. Runtastic, ilerlemenizle ilgili ayrıntılı grafikler ve tablolar oluşturmak için bu izlenen bilgileri kullanır. Uygulamayı bir koşu bandında veya diğer spor salonu ekipmanlarında da kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sesli koçluk, canlı izleme, tezahürat ve koşu hedefleri belirlemeyi içerir. Google’ın WearOS’unu destekler ve başarınızı doğrudan akıllı saatinizden Facebook ve Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir ve bazı uygulama içi satın alımlarla birlikte reklamlar içerir.

İndir: Adidas Runtastic

2. Google Fit

Google Fit
Google Fit

Google Fit, Google tarafından geliştirilen mükemmel bir egzersiz izleyici uygulamasıdır. Fitness aktivitelerini kaydetmek için kullanıcının aktivite izleyicisindeki veya cep telefonundaki sensörleri kullanır. Hızınızı, temponuzu, rotanızı, yüksekliğinizi işaretleyecek ve size koşu, yürüyüş ve sürüş etkinliklerinizin gerçek zamanlı istatistiklerini gösterecektir.

Ayrıca adımlarınız, zamanınız, mesafeniz ve kalori yakmanız için farklı hedefler belirleyebilirsiniz. Bu egzersiz uygulaması ev egzersizleri için mükemmeldir ve WearOS ile tam entegrasyona sahiptir. Ayrıca, bu aktivite izleyici uygulaması diğer fitness izleme uygulamalarından da verileri senkronize edebilir ve içe aktarabilir.

Google Fit’i en iyi ücretsiz egzersiz uygulamaları arasında sağlam bir rakip yapan şey, ücretli bir sürümün olmamasıdır. Ayrıca, herhangi bir reklam veya uygulama içi satın alma işlemi göremezsiniz.

İndir: Google Fit

3. Nike Training Club

Nike Training Club
Nike Training Club

Google Fit gibi, Nike Training Club da reklamsız veya uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsiz olan en iyi Android fitness uygulamalarından biridir. Güç, dayanıklılık veya hareketliliğe odaklanan 160’tan fazla ücretsiz antrenmanı kapsar ve üç zorluk seviyesi sunar.

Ayrıca, fitness izleyici uygulaması, karın kaslarınızı, trisepslerinizi, omuzlarınızı ve diğer vücut kısımlarınızı hedef alan çok çeşitli odaklanmış egzersizlere sahiptir. Kullanıcılar Apple TV, Chromecast veya HDMI kablosu kullanarak uygulamayı televizyonda yayınlayabilir. Ayrıca, bu egzersiz izleyici uygulaması, fitness aktivitelerinize göz kulak olmanıza ve koşma, dönme, basketbol oynama gibi diğer etkinlikleri kaydetmenize olanak tanır.

İndir: Nike Training Club

4. Strava: Track Running, Cycling & Swimming

Strava: Track Running, Cycling & Swimming
Strava: Track Running, Cycling & Swimming

Hiç şüphe yok ki Strava, koşunuzu izlemenize, bir bisiklet rotası haritalamanıza ve antrenmanınızı tüm istatistiklerle analiz etmenize izin veren Android için en iyi egzersiz uygulamalarından biridir. Strava’nın heyecan verici özelliklerinden biri, kendinize meydan okuyabileceğiniz veya diğer uygulama kullanıcılarıyla rekabet edebileceğiniz bir liderlik tablosu içermesidir.

Strava, bir GPS mesafe izleyici ve mil sayacı içerir. Ayrıca premium versiyonla triatlon ve maraton eğitimine gidebilirsiniz. Uygulama bir bisikletçi için mükemmel bir seçim olabilir. En kapsamlı yol ve patika ağına erişebilir ve koşu veya bisiklet sürüşleriniz için yeni rotalar keşfedebilirsiniz. Reklamsız, ücretsiz ve uygulama içi satın alımlar içerir.

İndir: Strava

5. Calorie Counter – MyFitnessPal

Calorie Counter MyFitnessPal
Calorie Counter MyFitnessPal

Calorie Counter, kilo vermenize yardımcı olacak en iyi fitness uygulamalarından biridir. Ve bütün gün ne yediğinizi takip ederek bunu yapmanızı sağlar.

Küresel ürünler ve mutfaklar içeren 6 milyondan fazla gıdadan oluşan büyük bir veritabanına sahiptir. Yediğiniz yiyecekleri manuel olarak veya barkod tarayıcıyı kullanarak da ekleyebilirsiniz. Tarif ithalatçıları, restoran günlüğü, gıda içgörüleri, kalori sayacı içerir.

350’den fazla egzersiz arasından seçim yapabilir veya kendi aktivitelerinizi ve antrenmanlarınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, hedefler belirlemenize ve adım geçmişinizin bir grafiğini görmenize olanak tanır. Uygulama ücretsizdir ve reklamlar ile uygulama içi satın alımlar içerir.

İndir: MyFitnessPal

6. Home Workout

Home Workout
Home Workout

Home Workout, spor salonuna gitmeden kas inşa etmenize ve evde formda kalmanıza yardımcı olabilir. 100’den fazla ayrıntılı video ve animasyon kılavuzu içerir. Tüm egzersizler uzmanlar tarafından tasarlanmış ve karın kasları, göğüs, bacaklar ve tüm vücut egzersizleri gibi belirli bölümlere odaklanmıştır.

Diğer özellikler arasında ısınma ve esneme rutinleri, ilerleme raporları, özelleştirilebilir egzersiz hatırlatıcıları ve grafikler bulunur. Ayrıca, kendi egzersiz rutinlerinizi oluşturabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve reklamlar ile uygulama içi satın alımlar içerir.

İndir: Home Workout

7. Runkeeper

Runkeeper
Runkeeper

Runkeeper, 50 milyondan fazla kullanıcısı olan Android için tam özellikli bir fitness izleyici uygulamasıdır. Fitness aktivitelerini izlemek ve karşılaştırılabilir sonuçlar vermek için GPS özellikli cep telefonlarından yararlanır. Runkeeper, koşu temposunu, bisiklet hızını, rota mesafesini, yüksekliği ve kalori yakımını doğru bir şekilde hesaplayabilir. Kullanıcılarının etkinliklerin ayrıntılı bir geçmişini görüntülemelerini sağlar.

Ayrıca, antrenman planı antrenmanlarını takip edebilir veya sesli koçluk ile kendinizinkini oluşturabilirsiniz. Uygulama, bazı uygulama içi satın alımların yanı sıra ücretsiz ve reklam desteklidir. Tüm istatistiklerinizi takip etmek için WearOS akıllı saatlerle de kullanabilirsiniz. Runkeeper ayrıca widget desteği ile birlikte gelir.

İndir: Runkeeper

8. Map My Fitness Workout Trainer

Map My Fitness Workout Trainer
Map My Fitness Workout Trainer

MapMyFitness, her antrenmanı izlemenize, haritalandırmanıza, performansınızı artırmak için geri bildirim ve istatistikler almanıza olanak tanır. Koşma, bisiklete binme, yürüme, spor salonu egzersizleri, çapraz antrenman, yoga gibi 600’den fazla farklı izleme aktivitesini kapsar.

Ayrıca, GPS tarafından izlenen her antrenman için sesli geri bildirimin yanı sıra özelleştirilebilir sesli geri bildirim de alabilirsiniz. Ayrıca, kalori sayımı, beslenme, diyet planlaması ve kilo takibi vardır.

Çalışmak ve favori yollarınızı kaydetmek için yakındaki yerleri bulmak için rotaları kullanabilirsiniz. Bilgileri başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Uygulama, reklamlar ve uygulama içi satın alımlarla ücretsizdir. Reklamlardan kaçınmak için, uygulama içindeki ek kullanışlı özelliklerin kilidini açacak premium üye olmayı seçebilirsiniz.

İndir: Map My Fitness Workout Trainer

9. JEFIT Workout Tracker, Weight Lifting, Gym Planner

JEFIT Workout Tracker, Weight Lifting, Gym Planner
JEFIT Workout Tracker, Weight Lifting, Gym Planner

JEFIT, iyi durumda kalmanıza ve seanslarınızdan ilerleme kaydetmenize yardımcı olmak için ücretsiz fitness programları sunan bir spor salonu eğitmeni ve fitness izleyici uygulamasıdır. Bunların nasıl yürütüleceğine dair animasyonlar içeren 1300’den fazla ayrıntılı alıştırmaya sahiptir.

Ayrıca ilerleme raporları, dinlenme zamanlayıcısı, egzersiz günlükleri, hedef belirleme de vardır. 3, 4 veya 5 günlük bölünmeler için özelleştirilmiş egzersiz programları alabilirsiniz. Tüm verilerinizi bulutla senkronize etmenizi sağlar ve çevrimdışıyken bile çalışır.

Uygulama, bazı uygulama içi satın alımların yanı sıra ücretsiz ve reklam desteklidir. Aynı zamanda kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

İndir: JEFIT

10. Sworkit Workouts & Fitness Plans

Sworkit Workouts & Fitness Plans
Sworkit Workouts & Fitness Plans

Sworkit, spor salonuna gidemediğiniz günler için rutininizi oluşturmanızı sağlar. Özel antrenman rutininizi seçebilirsiniz. Sworkit, görsel olarak çekici kullanıcı arayüzü ve geniş bir vücut ağırlığı egzersizleri koleksiyonu nedeniyle 2022’deki en iyi fitness uygulamaları arasında yer alıyor.

Ayrıca, antrenmanların videolarını indirmenize ve izlemenize olanak tanır. Rehberli egzersiz planları, özel egzersizler, özelleştirilmiş egzersiz aralıkları alabilirsiniz. Uygulama ücretsiz, reklam destekli ve uygulama içi satın alımlara sahiptir

İndir: Sworkit Workouts & Fitness Plans

Android için en iyi fitness uygulamaları için önerilerimiz

Yani bunlar 2022’de Android için en iyi fitness uygulamaları için önerilerimizdi. Umarım onları yararlı bulursunuz ve bunlardan birini seçersiniz. Şimdi seçmemi isterseniz, bu uygulamaların her biri farklı bir amacı yerine getirdiği için zor bir seçim olacaktır.

Önerilen İçerik: Google Pixel 6 Serisi Yeni Fitness Özellikleri Aldı

Örneğin, egzersiz aktivitelerinize göz kulak olmak istiyorsanız Google Fit, Nike Training Club, Runtastic vb. uygundur. Ancak Calorie Counter, evde kilo vermek isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Telefonumu egzersiz takipçisi olarak kullanabilir miyim?

Akıllı saat gibi giyilebilir aksesuarlar, egzersiz takipçisi olarak hareket edebilecek tek şey değildir. Akıllı telefonunuz, sınırlı bir şekilde de olsa hareketlerinizi izlemekten daha fazlasını yapabilir. Kalp atış hızınızı veya uykunuzu takip edemeseler de, bir fitness izleyicisi olarak mükemmel çalışırlar.

Fitness uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu?

Fitness uygulamaları gerçekçi hedefler belirlemede harikadır, ancak yalnızca rutine bağlı kalırsanız, çalışabilirler. Kalorilerinizi ve egzersizlerinizi takip ederek, istediğiniz fiziğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın