ücretsiz dosya paylaşım siteleri
En İyiler, Internet, Önerilen

En İyi 10 Ücretsiz Çevrimiçi Dosya Paylaşım Siteleri ve Araçları

Dosyalarınızı ister bilgisayardan ister akıllı telefon üzerinden istediğiniz kişiye göndermek için kullanacağınız ücretsiz dosya paylaşım sitelerini şimdi görün!

Belgeleri paylaşmak veya iş yapmak için kullanabileceğiniz tonlarca ücretsiz çevrimiçi dosya paylaşım web sitesi ve aracı vardır. Ancak, yalnızca bazıları ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüm özelliklerle birlikte gelir. Bu liste ShareByLink, Droplr, Ge.tt, PlusTransfer gibi kullanışlı araçları içerir. Her birinin güçlü ve zayıf yönleri vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulabileceğinizi umuyoruz.

En İyi 10 Ücretsiz Çevrimiçi Dosya Paylaşım Web Siteleri ve Araçları

E-posta yoluyla dosya paylaşımı, çok büyük bir dosya göndermeye çalışıyorsanız sinir bozucu bir iştir. Kullanımı kolay başka bir seçenek kümesi, büyük dosyaları çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde paylaşan dosya paylaşım hizmetleri biçiminde bulunur. İşte deneyebileceğiniz bazı yararlı dosya paylaşım web siteleri ve araçları. Bir göz atalım:

1. pCloud

pCloud – dosya paylaşım sitesi

pCloud, bu listedeki en güvenli ve en çok kullanılan dosya paylaşım sitelerinden biridir. Dosyalarınızı saklayabilir, paylaşabilir ve herhangi bir cihazdan üzerinde çalışabilirsiniz. Verilerinizi güvende tutmak için gereken en yüksek şifreleme seviyesine sahiptir.

Bazı dosyaları silseniz bile, fikrinizi değiştirirseniz diye bunları bir süre çöp kutusu bölümünde tutar. Dosya yönetimi ve filtreleme sistemi sayesinde pCloud’daki dosyaları yönetmek kolaydır. Ücretsiz sürüm 3 GB depolama alanı sağlar, daha sonra ücretli plana bağlı olarak 500GB’a genişletilebilir.

Özellikler: Dosya yönetimi, paylaşım, güvenlik, dosya sürümü oluşturma, dosya yedekleme ve dijital varlık yönetimi.

Mevcut Platformlar: Windows, Linux, Mac, Android, iOS, Web

İndirme Bağlantısı: pCloud

2. Droplr

droplr – ücretsiz dosya paylaşım sitesi

Droplr, hayatınızı kolaylaştıran ünlü bir dosya paylaşım aracıdır. Dahili bir ek açıklama aracı ve metin notlarını doğrudan Droplr’a yazma yeteneği sayesinde görüntüleri paylaşmak için en uygun olanıdır. Her türlü dosyayı destekler. Ayrıca ekran kaydedebilir ve parmaklarınızı klavyeden kaldırmadan tüm işleri yapmanıza izin veren tuş kısayollarını ayarlayabilirsiniz.

Droplr’ı kullanmak, bir dosyayı sürükleyip bırakmak kadar basittir. Kolay erişim için başkalarıyla paylaşmak için size kısa bir bağlantı sağlar. Büyük işletim sistemlerinin yanı sıra, Droplr ayrıca size Droplr’ı kullanmanın basit ve güçlü bir yolu olan bir Chrome uzantısı seçeneği sunar.

Aracın ücretsiz sürümünün önemli bir dezavantajı vardır. Paylaşılan dosyaların bağlantılarının süresi bir hafta sonra dolar. Premium sürümünde, şifre koruması, kendi kendini imha etme ve URL gizleme gibi ekstra özellikler elde edersiniz.

Özellikler: Çok kullanımlı uygulama, ekran görüntüsü aracı, ekran kaydedici, bağlantı kısaltıcı ve güvenli dosya paylaşımı.

Mevcut Platformlar: Windows, Linux, Mac, Web

İndirme Bağlantısı: Droplr

3. PlusTransfer

plus transfer ile dosyalarınızı ücretsiz şekilde gönderebilirsiniz

PlusTransfer, kayıt veya kullanıcı hesabı gerektirmeyen sorunsuz bir transfer dosyası aracıdır. Bu çevrimiçi dosya paylaşım aracı ayrıca herhangi bir yazılım yüklemesi gerektirmez. Çevrimiçi yükleyiciyi açmanız, büyük + düğmesini tıklamanız, bir dosya seçmeniz, e-posta adreslerini girmeniz ve gönder’e basmanız gerekir.

Bu hizmet % 100 ücretsizdir ve ücretsiz olarak 5GB’a kadar veri gönderebilirsiniz. Bu, büyük dosyaları paylaşmak için en basit yöntemlerden biri olarak kolayca adlandırılabilir. Belirttikleri gibi, kesinlikle hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymaz.

Özellikler: İndirmeye gerek yok, basit bağlantı aktarımı ve % 100 ücretsiz

Mevcut Platformlar: Web

Web Site Bağlantısı: PlusTransfer

4. SendThisFile

send this file ile dosyalarınızı ücretsiz olarak gönderebilirsiniz

E-posta sağlayıcıları eklerin boyutunu sınırladığından büyük dosyaları e-postayla göndermek mümkün değildir. SendThisFile kullanarak dosya paylaşımı iki yöntemle yapılabilir; paylaşım bağlantısı veya e-posta eklentisi. Paylaşım bağlantısı, alıcının dosyayı almak için erişebileceği bir URL’dir. Abonelik planları 500GB çevrimiçi depolama alanı ve 14 günlük dosya erişimi içerir. Güvenli dosya paylaşımı için, SendThisFile 128-bit şifreleme kullanır.

Bazı dosyaları arkadaşlarınızla veya ailenizle anında paylaşmanız gerekirse, SendThisFile deneme planını deneyebilirsiniz. Herhangi bir kredi kartı bilgisine ihtiyaç duymasa da, düşük bir aktarım hızı yaşayacaksınız. Ücretsiz plan ayrıca dosya boyutunu 2GB ile sınırlar.

Özellikler: Web tabanlı platform, 128 bit şifreleme, paylaşım bağlantısı ve e-posta eklentisi

Mevcut Platformlar: Web

Web Site Bağlantısı:  SendThisFile

5. Ge.tt

ge.tt ücretsiz bir dosya gönderme eklentisidir ve google chrome ile çalışır

Ge.tt, basit sürükle ve bırak işlemine bağlı olan başka bir basit dosya paylaşım aracıdır. Aynı anda birden fazla dosya yüklemenizi sağlar. Bir dosyayı yükledikten sonra, dosyayı doğrudan Facebook’ta ve diğer sosyal ağlarda paylaşmanıza imkan verir. Yüklenen dosyalar 30 gün içinde silinir.

Kaydolarak 2GB ücretsiz depolama alanına sahip olursunuz. Premium hesaba gitmeyi seçerseniz, tonlarca depolama alanı elde edersiniz.

Güncelleme: Web sitesi artık yalnızca tarayıcı uzantısı olarak kullanılabildiğinden, bazı özellikler değişiklik gösterebilir.

Özellikler: Tarayıcı uzantısı, sağ tıklayarak dosyaları paylaşın ve aynı anda birden fazla dosya yükleyin.

Mevcut Platformlar: Web

Web Site Bağlantısı: Ge.tt

6. SendBig

send big ile büyük dosyaları ücretsiz olarak gönderebilirsiniz

SendBig, birinin büyük dosyaları (30 GB’a kadar) başkalarıyla paylaşmasına izin veren mükemmel bir web hizmetidir. Hizmeti kullanmak için kaydolmanız gerekmez. Sadece dosyayı yükleyin ve bağlantıyı kopyalayın. Ayrıca, göndermek istediğiniz kişiye e-postayla da gönderebilirsiniz, ancak daha kolay bir yol bağlantıyı doğrudan paylaşmak olacaktır. Kaydolduktan sonra, dosyanın kilidini yalnızca alıcının açabilmesi için bir parola da ayarlayabilirsiniz.

Özellikler: Uçtan Uca koruma, Ücretsiz ve kendi kendini imha etme özelliği.

Mevcut platformlar: Web

Web Site Bağlantısı: SendBig

7. File Dropper

file dropper ile sürükle bırak yöntemi ile ücretsiz dosya paylaşımı yapabilirsiniz

File Dropper, en basit çevrimiçi dosya paylaşım alternatiflerinden biridir. Bu temiz web yükleyici sizden dosyayı seçmenizi ister ve iş tamamlanır. Dosyayı 5GB’a kadar yükler ve size paylaşılabilir bağlantıyı sunar. Yükleme tamamlandıktan sonra, web sitelerinde ve forumlarda paylaşmak üzere bir gömme kodu da alırsınız. Premium planlar, 250GB’a kadar alan kullanmanıza izin verir.

Özellikler: Giriş gerekmez, şifre koruması ve kendi kendini imha eden bağlantı.

Mevcut platformlar: Web

Web Site Bağlantısı: File Dropper

share by link ücretsiz bir dosya paylaşım sitesidir

ShareByLink, herhangi bir dosyayı anında paylaşmanıza olanak tanıyan kullanımı kolay bir dosya paylaşım aracıdır. Artı nokta, bilgisayarınızdan dosya akışı sağlaması ve hemen size paylaşılabilir bir bağlantı vermesidir. Bu, büyük yüklemelerin bitmesini beklemek zorunda olmadığınız anlamına gelir. Dosya bağlantısının süresi 30 gün içinde dolar, işi bitirmek için yeterlidir.

Bu çevrimiçi dosya paylaşım web sitesi tamamen basitlik ve kolaylık ile ilgilidir. Hizmeti kullanmak için herhangi bir kaydı tamamlamanız gerekmez. Sadece uygulamayı indirin, sürükle ve bırak özelliğini kullanarak paylaşmanız gereken dosyayı seçin ve paylaşılan bağlantıyı kopyalamanız ve alıcıya göndermeniz gerekir. ShareByLink’in kullanımı ücretsizdir ve onu kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Herhangi bir program yüklemek istemiyor musunuz? Sorun değil. ShareByLink ayrıca bir cazibe gibi çalışan bir web yükleme seçeneği sunar.

Özellikler: Birden fazla dosya yükleyin, 60 gün sonra kendi kendini imha eder ve açık kaynak kodlu.

Mevcut Platformlar: Windows, Linux, Mac, Web

İndirme Bağlantısı: ShareByLink

9. SnipBoard

snip board ile ücretsiz dosya paylaşımı yapabilirsiniz

SnipBoard bir görüntü paylaşım aracıdır. Yazılım yüklemeden veya indirmeden ekran görüntüsünü paylaşmak için basit bir çevrimiçi dosya paylaşım yöntemidir. Görüntüyü panoya kopyalayabilir ve birkaç tuşa basarak doğrudan web arayüzüne yapıştırabilirsiniz. Ayrıca, yerleşik bir editörle resimlerin kırpılmasına ve düzenlenmesine izin verir.

Özellikler: Son kullanma tarihi yok, kısayol tuşlarını destekliyor.

Mevcut Platformlar: Web

Web Site Bağlantısı: SnipBoard

10. Wikisend

wikisend ücretsiz bir dosya paylaşım sitesidir

Vikisend, çevrimiçi ihtiyaçlarınızı çözebilecek başka bir ücretsiz dosya paylaşım hizmetidir. Bu web yükleyici, maksimum 100MB dosya boyutuna izin veren daha basit bir arayüze sahiptir. Lütfen 1-7 günlük bir ömre sahip dosyaların birincil duruma sahip olacağını ve bunlara tam hızda erişilebileceğini unutmayın. Ayrıca dosyalarınızı korumak için bir şifre belirlemenize izin verilir.

Özellikler: Şifre korumalı, e-posta eklentisi ve 90 gün sonra kendi kendini imha etme.

Mevcut platformlar: Web

Web Site Bağlantısı: Wikisend

Güvenli Dosya Paylaşım Websitesi Karşılaştırma

İnternet SitesiMaksimum Yükleme boyutuDepolama alanı sınırıÜcretsiz plan
pCloud10GB500 GB/2 TB10 GB depolama alanına sahip ücretsiz plan
Damla10GB100GB10 GB depolama alanına sahip ücretsiz plan
PlusTransfer5GB5GBSonsuza kadar ücretsiz, depolama alanı yok ve 5 GB’a kadar paylaşım
SendThisFile2 GB500GBBir hesap oluşturarak kullanılabilen ücretsiz plan
Ge.tt2GB2GBÜcretsiz plan mevcut
SendBig5GB/30GB100GBÜcretsiz plan mevcut
File Dropper500MB/5GB250GBÜcretsiz plan mevcut
ShareByLink2GB 5GBÜcretsiz plan mevcut

Çevrimiçi Dosya Paylaşım Web Sitelerinde Editörün Önerisi

sharebylink
sharebylink

Burada bahsedilen çevrimiçi dosya paylaşım web siteleri ve araçlarının, güçlü ve zayıf yönleri vardır. ShareByLink, en eksiksiz çözümdür. Ücretsiz olmasının yanı sıra, masaüstü uygulamasını ve web yüklemesini destekler. Ancak, en çok sevdiğim kısım web yükleme aracının kaynak kodu açık kaynaktır ve programcılar kodu buradan alabilirler. Bu, sunucunuzu dağıtmanıza ve güvenlik ayarlarını sağlamlaştırmanıza olanak tanır. Takım üreticileri ayrıca yaklaşık bir yıl içinde tüm kodu yayınlamayı planlıyorlar.

Bu makaleyi yararlı buldunuz mu? Geri bildiriminizi aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakmayı unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Çevrimiçi dosya paylaşımı yasadışı mıdır?

Bu, paylaştığınız içeriğe bağlıdır. Film veya oyun gibi ücretli bir ürünü paylaşıyorsanız, kesinlikle telif hakkı yasasını ihlal eder.

Büyük dosyaları ücretsiz olarak nerede paylaşabilirim?

Birçok site, kullanıcıların pCloud, Droplr ve PlusTransfer gibi bu listede belirtilenler gibi dosyaları ücretsiz olarak paylaşmalarına izin verir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[6 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.