43 İnç Kaç CM
Genel

43 İnç Kaç CM? ✔️ 43 inch Kaç Ekran? 43″ | ✔️ 2022

Genellikle televizyonlarda ve bilgisayar ekranlarında (monitör) kullanılan bir ifade olan inch, aslında bir ölçü birimidir. Yaygın olarak televizyon ve bilgisayar ekranlarında kullanıldığı için bu içerikte televizyon ekranı ve monitörler için 43 inç kaç cm eder ve 43 inch kaç ekran bu sorulara yanıt vereceğiz.

43 İnç Kaç CM
43 İnç Kaç CM

Inch (inç) ” yaygın olarak kullanılan bir uzunluk ölçü birimidir. 1 inch 2.54 santimetreye eşittir. 10 inch 25.40 santimetreye eşittir. 20 inch ise 50.80 santimetreye eşittir. Inch değeri ne kadar artarsa artsın 1 inch 2.54 santimetre olduğundan inch değeri bu sayı ile çarpıldığında santimetre cinsinden değeri bulunur.

43 inç TV Modelleri (109 Ekran) ✔️ 15 Adet

Önerilen İçerik

Bir ekranın kaç CM olduğunu bulmak için ya da bir televizyonun kaç ekran olduğunu bulmak için 1 inch kaç cm bunu bilmek gerekir.

Hemen yukarıda ifade ettiğimiz gibi 1 inch = 2.54 santimetre ise 43 inç kaç santimetredir? 

Bu içeriğin asıl amacı 43 inç bir ekranın kaç CM (santimetre) olduğunu bulmak. Bu yüzden basit bir formül ile bu sorunun cevabını nasıl bulacağımızı göstereceğiz.

  • 1 inç 2.54 santim ise
  • 43 inç 43 X 2.54 = 109,22 santimetredir. 

Yani 43 inç bir televizyon ya da monitör 109,22 ekrandır diyebiliriz.

Monitörler ve televizyonlar Inch ifadesi ile ölçülüyor. İnç işareti ise ” ile gösteriliyor. 43 inç bir ekranın ölçüsü 43″ olarak ifade ediliyor. Televizyon ve monitörlerde bu ifade değişmez. Tablet ve telefonlarda da aynı ölçü birimi kullanılır. Ekranın iki uzak köşesinin birbirine olan uzaklığı bir ekranın ölçüsünü belirler.

Telefon, tablet, televizyon ya da bilgisayar ekranı yani monitör alırken ekran boyutunu ifade etmek için inç (inch “) uzunluk birimini kullanırız. Bu ifadeyi bilerek aldığımız ekranın ne kadar büyük ya da ne kadar küçük olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz. Bu ifadeyi öğrendikten sonra 43 inç kaç cm gibi soruların yanıtını da daha kolay verebiliriz. Sonraki yazılarımızda diğer ekran ölçülerinin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Diğer içeriklerimizde görüşmek üzere…

Diğer hazır inch ölçülerini öğrenmek için ilgili başlıklara tıklayın:

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.