En İyi Tedarikçi Firmalar – E-Ticaret İçin Tedarikçi Önerileri

E-Ticaret pek çok yatırımcının hayali, pek çok yatırımcının işi, pek çok insanın ise ekmek kapısı. Günden güne büyüyen bu sektöre giriş yapmak isteyen pek çok yatırımcı E-Ticaret hayalini gerçekleştirmek için tedarikçi arıyor. Tedarikçi bularak E-Ticaret ile üretim süreçlerini aynı anda yürütmemek mümkün. Hazır ve devamlılığı olan ürünleri satışa çıkarıp bundan kâr elde etmek de mümkün. Bu yazımda sizlere en iyi tedarikçi firmalar, E-Ticaret için tedarikçi önerileri ve E-Ticaret toptancıları hakkında bilgiler vereceğim.

E-Ticaret İçin En İyi Tedarikçi Firmalar

E-Ticaret yapma fikri ile tedarikçi aradığınızda en iyi tedarikçiler ile çalışmanız gerekir. Satacağınız ürünlerin kaliteli olması, kazançlı olması, devamlılığının olması ve tedariğinin kolay olması gerekir. Sağlam zeminler üzerine kurulan tedarikçi ile E-Ticaret süreçleri uzun vadeli bir iş kapısı olabilir. Bu da başarılı bir E-Ticaret kariyeri yapmanıza yardımcı olur.

Piyasada pek çok tedarikçi bulunuyor. Satabileceğiniz ürünlerin tedarikçilerini bulmak için kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Herkes her ürünü satamayacağından, kendinize en uygun ürün çeşidini bulup bu ürünlerin tedarikçilerine odaklanmanızı tavsiye ederim. Ürün çeşitleri hakkında araştırma yaptıktan sonra hangi ürünleri satacağınıza karar verdikten sonra bu ürünlerin tedarikçisi olan ve işini iyi yapan tedarikçileri bulmanız gerekiyor. Tam o sırada devreye webdeyazilim.com giriyor. Hem de bu rehber ile…

En iyi tedarikçi firmalar listemizi oluşturmaya başlamadan önce bu listedeki tedarikçilerin sürekli olarak değişebileceğini lütfen unutmayın. Firmalar iyi ya da kötü gerilbildirim almaya devam ettikçe listeyi bu geribildirimlere göre güncelliyor olacağım.

E-Ticaret İçin Tedarikçiler

E-Ticaret yapmak istediğiniz anda tüm süreçleri önceden kurgulamanız gerektiğini daha önceki E-Ticaret Eğitim serimizde detaylı olarak anlatmıştım. Bu bilgileri kullanarak E-Ticaret yapmaya karar vermişseniz ve tedarikçi arıyor iseniz sizler için birkaç sektörden birkaç tedarikçi listeledim. Bu tedarikçiler ile hiçbir ticari bağım bulunmamaktadır. Sadece sizlere fikir vermesi açısından sektörleri temsilen listeyi bu tedarikçiler ile oluşturduğumu lütfen unutmayın.

1. ivanatura.com (El ve Cilt Dezenfektanı)

Özellikle pandemi sürecinde el ve cilt dezenfektanı satışları inanılmaz derecede arttı. Pandeminin ilk günlerinde kolonya satışlarının akıl almaz seviyelerde artması buna bir işaretti. Artık el ve cilt dezenfektanı ve maske ciddi kitlesi olan bir ürün. Bu ürünlerin satışını yaparak yüksek cirolar elde etmek mümkün. Bu konuda yatırım yapmak ve bu ürünleri tedarik etmek isterseniz ivanatura.com sitesini ziyaret edip kendilerinden tedarik bilgisi alabilirsiniz.

2. necotoys.com (Oyuncak)

Diğer sektörler arasında kendi kitlesine ve müşteri grubuna sahip olan bir diğer sektör ise oyuncak sektörü. Çocukların oyuncak istemediği bir an düşünebiliyor musunuz? Sürekli oyuncak isteyen bir çocuk kitlesi olduğunda bu  sektör hep ayakta duracak. Bu yüzden E-Ticaret için en iyi tedarikçileri bulmak için en popüler sektörleri analiz etmek gerekebilir. Oyuncak sektörü son derece sağlam bir sektör. Bu sektörde E-Ticaret tedarikçisi olarak bilinen necotoys.com ile iletişime geçerek oyuncak tedariki sağlayabilirsiniz.

3. ceyyiz.com (Ev Tekstili & Çeyizlik Ürünler)

Ev tekstili ve çeyizlik ürünlerin satışını yapmak istiyor iseniz ceyyiz.com aradığınız tedarikçi olabilir. Ev tekstili son yıllarda büyüme gösteren bir E-Ticaret sektörü. Kaldı ki büyümeye devam edeceği de ortada. Pazar yerleri üzerindeki indirimler ve ürün puanlamaları, ev tekstili ve çeyizlik ürünlerin yoğun ilgi ile karşılaştığını gösteriyor. Bu kategoride satış yapmak isterseniz bulabileceğiniz en iyi tedarikçi firmalardan biri ceyyiz.com olabilir.

4. ticimax.com (E-Ticaret Sağlayıcısı)

Fiziksel ürünler ile uğraşmak istemiyorsanız tabii ki dijital ürünlere odaklanmalısınız. E-Ticaret paketleri satmak da bir E-Ticarettir. Eğer E-Ticaret yapmak isteyen pek çok çevreniz var ise bu çevrenize E-Ticaret hizmeti satan firmaların ürünlerini tanıtabilir ve satabilirsiniz. Bu satış işleminden komisyon alarak gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için ticimax.com iyi bir tedarikçi rolüne sahip.

5. ideasoft.com.tr (E-Ticaret Sağlayıcısı)

Tıpkı ticimax’de olduğu gibi ideasoft.com.tr de E-Ticaret hizmetleri satmaktadır. Kitlenize E-Ticaret paketleri satarak para kazanmak ve iyi bir E-Ticaret tedarikçisi edinmek isterseniz ideasoft.com.tr ile bayilik hakkında bilgi almak için irtibata geçebilirsiniz.

6. eguvenlik.com.tr (Güvenlik Teknolojileri)

Biraz daha fiziksel ve teknik konularda satış yapmak isterseniz de güvenlik teknolojileri konusunda araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Eğer iş gücünüz ve makul düzeyde tecrübeniz var ise güvenlik kameraları ve kayıt cihazları bayiliği alıp bu tür ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Teknoloji ürünleri internette en çok satılan ürün gruplarıdır. eguvenlik.com.tr ise bu konuda iyi bir tedarikçi gibi görünüyor.

7. mayovera.com (Tesettür Giyim)

Eğer çoğunlukla giyim sektörüne hakim olan biriyseniz ve spesifik olarak tesettür giyim üzerine tedarikçi arıyor iseniz mayovera.com bayiliği almak için kendileri ile iletişime geçebilirsiniz. Tesettür giyim ürünleri tedarik ederek kendi projenizde bu ürünleri satmayı deneyebilirsiniz.

8. petsiva.com (Evcil Hayvan Ürünleri)

Can dostlarımız ile ilgili bir sektöre yatırım yapmak istiyorsanız ise evcil hayvan ürünleri tam size göre bir kategoridir. En iyi tedarikçi firmalar kategoriden kategoriye değişiklik gösterse de petsiva.com gelişmiş B2B yapısı ile tedarikçiniz olmaya hazır. Siteleri üzerinden bayi başvurusu yapabilir ve evcil hayvan ürünlerini temin etmeye başlayabilirsiniz.

XML Tedarikçi Firmalar

Bu kavramı herhangi bir yerde görmüş olabilirsiniz. Bu sebeple önce XML Tedarikçi Firmalar hakkında bilgi vererek E-Ticaret fikrinize bir detay eklemek istiyorum.

E-Ticaret dijital dünyanın nimetlerinden yararlanmak için girdiğiniz bir proje değil mi? Peki Stok tutmadan ticaret yapma fikri size cazip geliyor mu? Kime gelmez ki? XML tedarikçilerinin yardımı ile depoya bile ihtiyaç duymadan başkalarının ürünlerini kendi sitemiz ya da mağazamız üzerine otomatik olarak çekebiliyoruz. XML, ürün bilgilerini içeren bir format. Bu formattaki ürün bilgilerini yazılımsal olarak projemize entegre edip kolaylıkla bir tedarikçinin ürünlerini kendi sitemizde ya da mağazamızda istediğimiz fiyattan biz satıyormuşuz gibi ilana açabiliriz. Bu ürünleri görüp satın alan kişiler bize ödeme yaparlar ve biz bu ürünlerin ödemesini tedarikçiye yaparız. İster ürünü kendimiz alır tekrar müşteriye göndeririz. İster ileri seviye stoksuz e-ticaret imkanlarından faydalanarak bu siparişleri doğrudan tedarikçi ile göndeririz. Bu sayede bizim projemiz sayış yapmış olur. Tedarikçi arka planda olsa da sonuçta ürününü satmış olur. Biz de bu işten komisyon alacağımız için bizim açımızdan da son derece kazançlı bir iştir.

XML olarak ürün tedarik eden firmalar E-Ticarette daha yaygın olarak tercih edilen firmalardır. Bu yüzden ürün tedarikçisi seçerken XML olarak ürün bilgilerini size sağlayıp sağlamadığını sormanızda fayda bulunuyor.

E-Ticaret İçin En İyi Tedarikçiler

Bu yazıda sizlere E-Ticaret için tedarikçi fikirleri vermeye çalıştım. Bu liste oldukça uzun olabilirdi. Sadece fikir vermek adına oluşturduğum bu listenin kısa olma amacı; kafanızda henüz oturmamış olan stoksuz e-ticaret düşüncelerine bir nebze yön verebilmek. Fakat yine de kararı sizin duygu ve düşüncelerinize bırakmak. Bu sayede içinizde bir yerlerde olan o gizli projeyi açığa çıkarma ihtimalimiz olabilir.

Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi
Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi

E-Ticaret Eğitim serimizde yer alan tüm konular hakkında aşağı kısımdan yorum yapabilirsiniz. Tüm E-Ticaret içeriklerimizi görmek için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi içeriğimize giderek tüm içeriklerimize oradan ulaşabilirsiniz. Yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Elimizden geldiğince tüm yorumlara hızlı şekilde yanıt vermeye çalışıyoruz. Sorularınızı samimiyetle cevaplayacağımızdan şüpheniz olmasın. Serinin diğer yazılarında görüşmek üzere…  

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın